(kw)
Zbigniewowi Bońkowi nie podoba się decyzja Komisji Ligi Ekstraklasy S.A. w sprawie meczu Piast - Górnik Bartek Syta
Nie milknie dyskusja wywołana decyzją Komisji Ligi Ekstraklasy S.A. o przyznaniu obustronnego walkowera za przerwany mecz 26. kolejki pomiędzy Piastem Gliwice a Górnikiem Zabrze. Rozstrzygnięcie nie przypadło do gustu m. in. prezesowi PZPN Zbigniewowi Bońkowi.

Mecz został przerwany w 80. minucie, przy wyniku 1:0 dla ekipy z Gliwic, po wtargnięciu na boisko pseudokibiców gospodarzy. Nie bez winy byli jednak także fani z Zabrza, którzy podpalili w swoim sektorze flagi Piasta. Komisja Ligi ukarała Piasta m. in. walkowerem, ale jednocześnie pozbawiła Górnik zdobytych w ten sposób trzech punktów.

Derby Śląska przerwane, potem zakończone. Kibice Górnika spalili flagi Piasta

Kibice Piasta Gliwice wyłamali ogrodzenie, zanim kibice Górn...

– W tej części decyzji, która dotyczy odjęcia punktów klubowi z Zabrza, Komisja Ligi po prostu się wygłupiła! – stwierdził szef Boniek w rozmowie z „Katowickim Sportem”. – Absolutnie nie akceptuję czegoś takiego jak obustronny walkower. Trzeba ukarać tego, z winy kogo mecz został przerwany. A to naprawdę nie jest trudne do ustalenia – dodał.

W czwartek oba ukarane kluby dostaną pisemne uzasadnienie decyzji. W ciągu tygodnia Piast i Górnik mogą odwołać się do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN, co klub z Zabrza już zapowiedział. Ekstraklasa S.A. na swojej stronie internetowej zapowiada, że będzie współdziałać z PZPN, aby postępowanie dyscyplinarne w drugiej instancji zakończyło się do końca marca.

Czy Taras Romanczuk powinien zagrać w kadrze? Głosuj w naszej sondzie!

Jednocześnie organizator rozgrywek informuje, iż do tego czasu walkower dla Piasta i odjęcie punktów Górnikowi nie będą uwzględniane w ligowej tabeli.

16. Sandecja 26 23 24:39

Materiał oryginalny: Po meczu Piast Gliwice - Górnik Zabrze. Zbigniew Boniek: Komisja Ligi wygłupiła się - Kurier Poranny