Runda wstępna Pucharu Polski - środa

Dariusz Dylewicz
Logo
Logo Materiały reklamowe
Z rundy wstępnej Pucharu Polski, w potyczce z teoretycznie słabszym rywalem, odpadła Lechia Zielona Góra. W pozostałych środowych spotkaniach zwyciężali faworyci.

Autorami tej nie lada niespodzianki, jaką z pewnością jest ogranie wyżej notowanej Lechii Zielona Góra, są zawodnicy czwartoligowego Piasta Kobylin. Dopiero seria rzutów karnych dała odpowiedź na pytanie, kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku. Celniej trafiali piłkarze Piasta i to oni mogą cieszyć się z gry w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Co ciekawe w rundzie przedwstępnej w pokonanym polu, zawodnicy z Kobylina zostawili inną lubuską drużynę, Czarnych Żagań.

Drugą, po Piaście Kobylin, rewelacją tegorocznych rozgrywek Turnieju Tysiąca Drużyn jest Bytovia II Bytów. Rezerwy bytowskiego klubu wsparte kilkoma zawodnikami z pierwszego zespołu poradziły sobie najpierw w pierwszej rundzie z OKS-em 1945 Olsztyn, by w rundzie wstępnej rozprawić się, po dogrywce, z Wisłą Puławy. W zeszłorocznej edycji Remes Pucharu Polski piłkarze rezerw Bytovii byli o krok od sprawienia sensacji i wyeliminowania Polonii Warszawa. 'Czarne Koszule' minimalnie wygrały tamto spotkanie, ale piłkarze z Bytowa w tym sezonie dowiedli, że dobra postawa w meczu ze stołeczną drużyną nie była jedynie dziełem przypadku.

W pozostałych spotkaniach nie było już tak wielkich zaskoczeń. Wysoko swoje mecze wygrały zespoły Ruchu Radzionków i Zagłębia Sosnowiec. Sporo emocji towarzyszyło spotkaniu GKS-u Tychy z nowosądecką Sandecją, gdzie do 90. minuty utrzymywał się wynik 1:0 dla gospodarzy. Mateusz Broź, tuż przed końcem spotkania, posłał piłkę do bramki i sędzia tego spotkania, Tomasz Garbowski z Kluczborka, zarządził dogrywkę. Wynik nie uległ zmianie, a rzuty karne lepiej wykonywali tyszanie, którzy do kolejnej rundy przystąpią 25-26 sierpnia.

Korona II Kielce 0:2 MKS Kluczbork (0:0)
0:1 Gierak 48'
0:2 Tuszyński 64' (k)

GKS Tychy 1:1 pd. k. 4:3 Sandecja Nowy Sącz (0:0)
1:0 Masternak 77'