Termalica - Lech 1:3: Oceniamy piłkarzy Kolejorza

Karol Maćkowiak
Christan Gytkjaer potwierdził, że wystarczy mu jedna okazja, by strzelić bramkę
Christan Gytkjaer potwierdził, że wystarczy mu jedna okazja, by strzelić bramkę Grzegorz Dembiński
Oceny piłkarzy Lecha po meczu z Termaliką.

MATUS PUTNOCKY - 6

Wygląda na to, że to on wygrał rywalizację z Buriciem o miano pierwszego bramkarza i na dłużej zagości w bramce. Nie miałzbyt wiele pracy, nie popełnił większych błędów, raz uratował go słupek, niezły występ Putnockiego.

ROBERT GUMNY - 6

Starał się brać udział w akcjach ofensywnych Kolejorza, nie zawsze wszystko mu wychodziło, natomiast, tuż przed przerwą jego starania przyniosły to oczekiwany rezultat, gdy zaliczył asystę przy golu Gytkjaera.

LASSE NIELSEN - 5

Ani niczym się nie wyróżnił, ani też nie popełnił większych błędów, bo gol samobójczy to przypadek. Poprawny występ, ale też bez historii.Czasem brakuje mu spokoju w rozegraniu piłki.

EMIR DILAVER - 6

Na środku radzi sobiezdecydowanie lepiej niż na boku obrony. Może to nie był wybitny mecz w jego wykonaniu, lecz nie można mieć też do niego jakichkolwiek pretensji. Pokazał, że na stoperze można na niego liczyć.

Miał być wzmocnieniem Lecha Poznań, na razie gra bardzo mało. "Rakels bardzo długo nie grał. Potrzebuje więcej czasu"

Źródło: MJ Media/x-news.pl

WOŁODYMYR KOSTEWYCZ - 5

Jak zwykle harował na całej długości boiska i jak zwykle wszędzie było go pełno. Miał sporo szczęścia, bo tuż przed przerwą nieco się spóźnił i przegrał pojedynek główkowy, po którym rywal trafił w słupek. Skończyło się na strachu.

ŁUKASZ TRAŁKA - 5

Nie zabawił zbyt długo na boisku, bo po zderzeniu z przeciwnikiem doznał kontuzji głowy. Do tego momentu jednak spisywał się poprawnie.

MACIEJ GAJOS - 5

Kolejny mecz, w którym ten piłkarz nie przekonuje. Ma spore problemy z rozegraniem. Nie potrafi dokładnie dograć, a już podania otwierające drogę do bramki to w jego wykonaniu prawdziwa rzadkość. Dobrze, że w tyłach radzi sobie przyzwoicie.

MACIEJ MAKUSZEWSKI - 7

Na tego piłkarza nie ma ostatnio mocnych - jest dynamiczny, przebojowy, a przede wszystkim jego akcje przynoszą rezultaty - tym razem po jego dośrodkowaniu padł drugi gol dla Kolejorza. Bardzo dobrze układa się jego współpraca z Gumnym.

RADOSŁAW MAJEWSKI - 6

W 16. min. mocno wstrzelił piłkę w pole karne i w zasadzie była to jedyna akcja, jaką błysnął w pierwszej połowie. Z kolei po przerwie nieco się rozruszał, świetnie wypatrzył Situma, któremu wypracował sytuację „sam na sam” i w końcówce strzelił na 3:1.

MARIO SITUM - 5

Miał świetną okazję na początku drugiej połowy, lecz strzelił nad bramką. Wykazywał sporo ochoty do gry, ale zabrakło mu przede wszystkim skuteczności.

CHRISTIAN GYTKJAER - 7

Potwierdził, że wystarczy mu jedna okazja, by strzelić bramkę. To napastnik z krwi i kości, prawdziwy łowca bramek, który wie, jak zachowywać się w polu karnym. Odkąd trafił na Bułgarską potwierdzał swój potencjał i tym meczem po raz kolejny pokazał, że może walczyć o tytuł króla strzelców.

GRALI TAKŻE:

ABDUL TETTEH - 5

Ostatnio pauzował z powodu dyskwalifikacji, a do gry wrócił dzięki kontuzji Łukasza Trałki. Nie zachwycił, ale też nie popełnił wielkiego błędu.

NICKI NIELSEN - 6

Walczył, starał się i ma udział przy drugiej bramce, gdy naciskał obrońcę, który trafił do własnej bramki.