Widzew gromi Jagielonię!

Daniel Wolski/inf. własna / Widzew Łódź
W ostatnim meczu kontrolnym drużyn z Łodzi i Białegostoku górą okazali się Widzewiacy. Drużyna Pawła Janasa w pięknym stylu pokonała popularną ‘Jagę’ 4:0.

Od samego początku spotkania górą byli łodzianie. Już w 3 minucie świetnym strzałem z 14 metrów popisał się Piotr Grzelczak, co dało jedno bramkowe prowadzenie gospodarzy. Podopieczni Michała Probierza chcieli za wszelką cenę odrobić straty. Okazję do zdobycia bramki miał Ormiańczyk Vahan Gevorgyan. Po kapitalnym zagraniu od Zawistowskiego, piłkarz był sam na sam z Mielcarzem, lecz niefartownie dotknął piłkę ręką. Tym czasem łodzianie dalej szli za ciosem. W 25 minucie meczu popularny ‘Dudu Paraiba’ centrował w pole karne, do strzału doszedł Durić, lecz minimalnie chybił. Minutę później było już 2:0. Z 11 metrów, po owocnym podaniu z lewej strony Kuklisa strzelał Panka i Gikiewicz po raz kolejny zmuszony był wyjąć piłkę z siatki. Przez kolejne 10 minut Widzewiacy na dobre zagościli pod polem karnym gości. Najpierw kolejny raz próbował strzelać z 12 metrów Grzelczak, następnie serię dwóch rzutów rożnych zakończył wysoko niecelnym uderzeniem. W 32 minucie ładnym zwodem popisał się Dudu, lecz w afekcie minimalnie chybił. Trzy minuty później Jagielonia w końcu się otworzyła. Z rzutu wolnego uderzał Bruno, lecz Mielcarz nie dał się zaskoczyć. W końcówce spotkania jeszcze raz próbował pokonać bramkarza Widzewa, lecz kolejny raz zabrakło mu nieco lepszej precyzji.

W drugiej odsłonie spotkania znowu to Widzewiacy dominowali. W 49 minucie po ewidentnym faulu Cionka na Broziu w polu karnym, arbiter podyktował jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Marcin Robak. Po tej bramce widać było już brak jakiejkolwiek chęci zmiany statusu meczu ze strony drużyny z Białegostoku. Drużyna z al. Piłsudskiego za to pewnie wkraczała w pion przeciwnika. W 51 minucie prawą stroną szarżował Adrian Budka, następnie podał w kierunku wychodzącego na 12 metr Kuklisa, a ten z pierwszej piłki uderzył, lecz nie co za wysoko, bowiem piłka powędrowała nad poprzeczką. W 60 minucie Paweł Janas wymienił cały skład, natomiast Michał Probierz zdecydował się na wprowadzenie do gry Grosickiego oraz Króla. Nie wnieśli jednak oni za wiele świeżości, jak w przypadku gospodarzy, gdyż w 64 minucie zdobyli już kolejną, czwartą bramkę. Z rzutu wolnego, ładnym trafieniem popisał się Davidas Sernas. Jeszcze w końcówce łodzianie mogli podwyższyć wynik meczu. Ładnym strzałem popisał się Masłowski, lecz tym razem górą był Gikiewicz. Następnie uderzał Matusiak, ale minimalnie niecelnie.

Mimo, że był to tylko mecz kontrolny walki na boisku ze strony obu drużyn nie brakowało. Lepsi okazali się Widzewiacy. Miejmy nadzieję, że równie dobrze prowadzić się będę w lidze.. Tylko której?

Widzew Łódź – Jagiellonia Białystok 4:0 (2:0)