Lech Poznań - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO i STREAM. Kolejorz umocni się na fotelu lidera?

Lech Poznań

2

Wisła Kraków

5

• Koniec meczu! Lech Poznań przegrywa przed własną publicznością z Wisłą Kraków 2:5, mimo że po 18 minutach prowadził dwiema bramkami! Zatem w Ekstraklasie nie ma już niepokonanej drużyny... po 5 kolejkach!

• Trzy minuty doliczone.

Mihai Radut z żółtą kartką.

• Dawid Kort kapitalnym zagraniem uruchomił Jesusa Imaza. Ten objeżdża bramkarza i z linii końcowej podaje przed bramkę do Kolara, który dopełnia formalności!

• TO JEST POGROM LECHA! MARKO KOLAR STRZELCEM GOLA!!!

• Ostro w Poznaniu. Marcin Wasilewski również upomniany kartonikiem.

• I żółta dla Pawła Tomczyka...

• Żółta kartka dla Jesusa Imaza za faul.

• Mihai Radut wchodzi w miejsce Macieja Gajosa

• Wiślacy znowu radzą sobie z centrą Portugalczyka. Tym razem Pedri Tiby.

• Przydał się wzrost Zorana Arsenicia po tej centrze Joao Amarala. Uprzedził czyhającego na piłkę Christiana Gytkjaera.

A po chwili Paweł Tomczyk uderza obok bramki

• Zoran Arsenić wchodzi za Martina Kostala.

• Zupełnie nieudany strzał Vernona De Marco. Piłka w znacznej odległości minęła bramkę gości.

• Paweł Tomczyk melduje się na murawie. W stronę ławki udaje się Tomasz Cywka.

• Marko Kolar zmienia Zdenka Ondraska.

• Dośrodkowanie Macieja Makuszewskiego nie znajduje adresata. Atak Lecha przypomina bicie głową w mur.

• Ciekawostka

• Zdenek Ondrasek ma ochotę zabrać piłkę meczową do domu! Huknął ile fabryka dała w stronę bramki poznaniaków, ale Jasmin Burić broni!

• Po centrze z prawej strony Christian Gytkjaer zgrywa piłkę za siebie na 13. metr do Macieja Gajosa. Jego strzał ofiarnie przyjmuje na ciało Maciej Sadlok.

• Gwizdy kibiców Lecha niosą się po stadionie. Trudno się dziwić - nie wiadomo, co się stało piłkarzom Ivana Djurdjevicia od 24. minuty, a tym bardziej w drugiej połowie.

• Rafał Boguski faulował interweniującego Jasmina Buricia.

• Pojedynek Zdenka Ondraska z Nikolą Vujadinoviciem w polu karnym. Obrońcy Lecha pomógł Pedro Tiba, który wybija piłkę poza linię końcową.

• Rafał Boguski wchodzi za Rafała Janickiego.

• Co się dzieje w Poznaniu?! Lechici dali się zaskoczyć... z autu - daleki wyrzut do Martina Kostala, który z linii końcowej podaje w ok. narożnika pola bramkowego do Czecha. Ten płaskim uderzeniem po dalszym rogu wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA WISŁY! ZDENEK ONDRASEK!!!

• Mateusz Lis pewnie piąstkuje poza pole karne.

Piotr Tomasik zmienia Kamila Jóźwiaka.

• Mateusz Lis z trudem odbija piłkę poza linię końcową po strzale z dystansu!

• I upomniany został Joao Amaral

• Żółta kartka dla Martina Kostala za faul.

• Szybkie rozegranie rzutu wolnego z rzutu wolnego i ostre wstrzelenie piłki przez Martina Kostala w "szesnastkę? Piłka odbija się od kolana Duńczyka i wpada do siatki tuż przy słupku!

• [b]WISŁA NA PROWADZENIU! SAMOBÓJ CHRISTIANA GYTKJA!!![

• Podrażniony Lech próbuje szybko wrócić na prowadzenie. Jednak strzał Macieja Gajosa blokuje Jakub Bartkowski.

• Sędzia uznaje gola Zdenka Ondraska! Wisła odrobiła dwubramkową stratę i jest remis w Poznaniu!

• Zdenek Ondrasek kieruje piłkę do siatki Kolejorza" po podaniu Jesusa Imaza! Sędzia odgwizduje pozycję spaloną Hiszpana,

Będzie wideoweryfikacja!

• Stały fragment gry "Białej Gwiazdy" nie przynosi zagrożenia pod bramką Jasmina Buricia.

• Żółta kartka dla Vernona De Marco za faul na Jakubie Bartoszu. Rzut wolny dla Wisły z prawej strony.

• Druga połowa rozpoczęta. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• +1' Mateusz Lis z trudem odbija piłkę przed siebie po strzale Macieja Gajosa.

Po doliczeniu minuty Paweł Raczkowski kończy pierwszą połowę. Lech Poznań prowadzi z Wisłą Kraków 2:1. Na trafienia Joao Amarala i Christiana Gytkjaera odpowiedział Martin Kostal.

• Teraz prawą stroną próbował szarpnąć Jakub Bartosz. Po starciu z Vernonem De Marco padł na murawę tuż przy linii bocznej pola karnego, ale sędzia - mimo protestów gości - nakazał grać dalej.

• O proszę! Joao Amaral uderza z przewrotki z kilkunastu metrów! Posłał piłkę zza "zasłony" Jakuba Bartkowskiego w stronę bliższego słupka, ale Mateusz Lis broni!

• Kamilowi Jóźwiakowi "uciekła" piłka w polu karnym, więc zagrywa na 25. metr do Pedro Tiby. Ten wrzuca w "szesnastkę" do Christiana Gytkjaera, lecz temu zabrakło centymetrów, by "zgasić" piłkę.

• Rafał Janicki dobrze przecina piłkę kierowaną na wolne pole do Jesusa Imaza ok. 30 metrów od własnej bramki. Jednak podanie "do przodu" było dalekie od ideału...

• Psuje się to widowisko. Jak nie niedokładne dośrodkowanie, to faul Zdenka Ondraska na Macieju Makuszewskim. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Goście spokojnie rozgrywają piłkę. Lech w "niskim pressingu". Akurat takich obrazków wolelibyśmy nie śledzić...

• Jakub Bartosz nie podnosi się z murawy - w ferworze walki o pozycję został przypadkowo trafione w twarz przez Kamila Jóźwiaka. Pomocnik Wisły może kontynuować grę.

• Dobre dośrodkowanie Kamila Jóźwiaka w pole karne. Tym razem Joao Amaral i Christian Gytkjaer nie sięgnęli piłki.

• To spotkanie, a dokładniej jej niespełna 30 minut, powinno być wizytówką Ekstraklasy. "Dzieje się"!

• Martin Kostal mógł wyrównać! Pomylił się nieznacznie!

• Chwilę wcześniej wyborną okazję zmarnował Joao Amaral, uderzając obok bramki w dogodnej okazji! Mateusz Lis wybił piłkę z "piątki"i po wielkim błędzie Rafała Janickiego Martin Kostal uderza technicznie po dalszym rogu nie do obrony!

• WISŁA ŁAPIE KONTAKT! MARTIN KOSTAL!!!

• Maciej Gajos zdecydował się na strzał z ok. 17 metrów! W ostatniej chwili został zablokowany.

• Goście dążą do strzelenia gola kontaktowego, bo wiedzą, że "2:0 to niebezpieczny wynik". Jednak atak Jakuba Bartkowskiego z Jakubem Bartoszem zastopowali Pedro Tiba z Vernonem De Marco.

• Napastnik Lecha uderzył pewnie, w środek bramki. Mateusz Lis rzucił się w stronę (swojego) lewego słupka!

A ręką w polu karnym zagrał Rafał Pietrzak.

• CHRISTIAN GYTKJAER NIE MYLI SIĘ!!!

• Sędzia nie ma wątpliwości! Po centrze Macieja Makuszewskiego ręką we własnym polu karnym zagrał jeden z piłkarzy Wisły! Rzut karny!

• Maciej Sadlok góruje we własnym polu karny. Poradził sobie z rywalem; wrzucał Kamil Jóźwiak.

• Ależ bliska wyrównania była "Biała Gwiazda"! Niestety, Jakub Bartosz uderza z ostrego kąta obok bramki Jasmina Buricia!

• Portugalczyk przejmuje piłkę przed polem karnym Wisły i po ograniu Macieja Sadloka uderza fałszem po dalszym rogu nie do obrony!

• GOL DLA LECHA! JOAO AMARAL!!!

• Ależ okazja gospodarzy! Maciej Gajos ruszył do prostopadłej piłki z głębi pola (zagrywał Pedro Tiba), ale ten z linii 16. metra obija prawy słupek!

• Teraz Martin Kostal wbiega w "szesnastkę", wzdłuż jej linii bocznej. Skutecznie poradził sobie z nim Rafał Janicki.

• Z wysokiego "C' zaczęli gości! Świetny cross z prawej strony do Rafała Pietrzaka na 18. metr, który wystawił sobie piłkę do strzału prawą nogą. Uprzedził go Zdenek Ondrasek, którego uderzenie w środek bramki pewnie wyłapuje Jasmin Burić.

• Paweł Raczkowski gwiżdże i pierwszą połowę zaczyna ze środka Zdenek Ondrasek!

• I pora na losowanie stron. Kapitanami są Maciej Makuszewski oraz Maciej Sadlok.

• I meldujemy się przy Bułgarskiej! Obie "jedenastki" wychodzą na murawę - za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Rezerwowi Lecha Poznań: Matus Putnocky - Łukasz Trałka, Paweł Tomczyk, Darko Jevtić, Mihai Radut, Maciej Orłowski, Piotr Tomasik.

• Coraz bliżej meczu

• Po 4 kolejkach goście dzisiejszego spotkania są na 10. miejscu w tabeli z dorobkiem 5 punktów. Na inaugurację sezonu bezbramkowo zremisowali z Arką Gdynia, wygrali na wyjeździe z Miedzią Legnica (2:1), kolejny mecz u siebie przegrali z Jagiellonią (0:1), a 9 dni termu zremisowała (1:1) z imienniczką z Płocka.

Z kolei Kolejorz odniósł komplet zwycięstw, a w trzech ostatnich spotkaniach nie stracił gola. Na pokonanym polu zostawiał odpowiednio: Wisłę Płock (2:1), Cracovię (2:0), Śląsk Wrocław (1:0) i Zagłębie Sosnowiec (4:0).

Jak zatem będzie dzisiaj?

• Rezerwowi Wisły Kraków: Michał Buchalik - Tibor Halilović, Rafał Boguski, Zoran Arsenić, Marko Kolar, Kamil Wojtkowski, Patryk Małecki.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Pawła Raczkowskiego warto zapoznać się z zapowiedzią:

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania

• To będzie hit 5. kolejki LOTTO Ekstraklasy - za 25 minut Lech Poznań zmierzy się przed własną publicznością (ta pojawi się na stadionie) z Wisłą Kraków! Czy piłkarze "Białej Gwiazdy" przerwą serię gospodarzy, którzy jako jedyni zdobyli w tym sezonie komplet punktów?

krk

1/3
przejdź do galerii

Lech Poznań - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Andrzej Banaś / Polska Press

Lech Poznań - Wisła Kraków ONLINE. Lech Poznań jako jedyny w lidze wygrał wszystkie mecze. W niedzielę na stadion przy Bułgarskiej zawita krakowska Wisła. Czy podopiecznym Macieja Stolarczyka uda się zatrzymać Kolejorza? Początek meczu o godz. 18:00. Relacja NA ŻYWO w GOL24! [19.08.2018]

Mecz Lech Poznań - Wisła Kraków ONLINE

Oglądaj Ekstraklasę na żywo online w Player.pl >>>

Lech ma za sobą znakomity początek sezonu ligowego. W niedzielę ekipa z Poznania stanie przed szansą odniesienia piątego zwycięstwa z rzędu i umocnienia się na pozycji lidera.
Ivan Djurdjević nie ma jednak wielkiego komfortu. Zwłaszcza w defensywie. W ostatnich tygodniach niezbyt pewnie prezentuje się Nikola Vujadinović, Maciej Orłowski dopiero zbiera doświadczenie, a z drobnymi urazami zmagają się Thomas Rogne i Wołodymyr Kostewycz. Wydaje się, że obrona to w tym momencie najsłabsza jakościowo formacja Lecha.

Szkoleniowiec Kolejorza zapewnia, że mimo dużego natężenia spotkań jego zespół będzie chciał zdominować "Białą Gwiazdę". – Gramy u siebie i chcemy narzucić swój styl gry. Wisła jest teraz w dobrej formie, więc nie ma absolutnie żadnej mowy o jakimkolwiek zlekceważeniu rywala. Chcemy przejąć kontrolę nad meczem. Widzieliśmy, że w meczu z Jagiellonią zagrali otwarty futbol – mówi Djurdjević.

Wiślacy liczą, że seria zwycięskich meczów Lecha już dzisiaj się zakończy. Kolejorz w czwartek rozgrywał rewanżowy mecz eliminacji Ligi Europy przeciwko Genk, ale Maciej Stolarczyk nie uważa, aby to miało większy wpływ na przebieg spotkania. – Organizm piłkarza profesjonalnego jest przyzwyczajony do tego, żeby grać co trzy dni – podkreśla szkoleniowiec Wisły.

– To nie jest wysiłek ponadludzki. Nie będę szedł w kierunku zmęczenia rywala. To nie będzie dla nas żadna przewaga. Lech stosuje dużą rotację w składzie. Bardzo ciekawie zbudowana jest szatnia w Lechu, zespół prezentuje się bardzo dobrze. To jednak jest w Poznaniu, a nas interesuje to, co mamy tutaj i jak się przygotowujemy. A jesteśmy gotowi do tego meczu - zapowiada.

Aby Wisła mogła liczyć w Poznaniu na korzystny wynik, musi poprawić skuteczność. Dotyczy to przede wszystkim Jesusa Imaza, który miał w dotychczasowych meczach bardzo dużo sytuacji, ale wszystkie zmarnował. – Dyskutowaliśmy na ten temat z zespołem – mówi Maciej Stolarczyk. – Każdy chce być piętro wyżej. A żeby się tam znaleźć, trzeba dać z siebie więcej. W taki sposób podchodzimy do codziennych zajęć. Widzę, jak Jesus jest zdeterminowany, żeby dać zespołowi jeszcze więcej - dodaje Stolarczyk.

Sonda

Lech Poznań - Wisła Kraków: kto wygra mecz Ekstraklasy?

Lech Poznań - Wisła Kraków TRANSMISJA TV i ONLINE

Przedmeczowe studio w CANAL+ od godz. 17:35. Początek transmisji o 17:55. Starcie Lecha z Wisłą Kraków skomentują Rafał Wolski i Tomasz Wieszczycki. W internecie mecz będzie można obejrzeć na canalplussport.pl i player.pl. Tekstowa relacja LIVE w GOL24!

18:00 Lech Poznań - Wisła Kraków CANAL+

Sprawdź zmiany w LM i LE w nowym sezonie!