• KONIEC MECZU! ARKA PEWNIE WYGRYWA 4:0 Z BRUK-BETEM.

• Nic z tego, futbolówka pod nogami defensora z Gdyni.

• Faul przed polem karnym Arki, to może być okazja na gol kontaktowy dla gości.

• Strzał oddał teraz Jankowski, lecz uderzenie okazało się za słabe.

• Ostatnia zmiana w całym spotkaniu. Kun za Zarandię.

• Bohdanow! Pomocnik Arki bezpośrednio z rzutu rożnego strzał, co bardzo zaskoczyło Muchę. Niewiele brakowało a mielibyśmy 5:0.

• Na placu gry melduje się Guba, w miejsce Gutkovskisa.

• Jak padł gol? Świetna, indywidualna akcja Piesio. Skrzydłowy Arki przebiegł sam przez pół boiska i oddał dobry strzał w asyście 3 defensorów gości.

• GOL! Strzelcem Grzegorz Piesio!

• Piekielnie mocny strzał Milkovicia. Uderzenie to jednak okazało się niecelne.

• Boisko opuszcza strzelec bramki Jurado, za niego Sołedecki.

• Brzydki faul w środku pola. Ukarany Milković.

• Tym razem na zmianę decyduje się trener Zieliński. Iancu za Stefanika.

• Druga zmiana w tym spotkaniu. W miejscu Szwocha melduje się Piesio.

• Gergel! To poiwnna być bramka. Pomocnik Bruk-Betu otrzymał podanie na 3 metr i oddał strzał. Uderzenie jednak bardzo niecelne.

• Dobra akcja gości zakończona podaniem do Pawłowskiego, jednak ten oddał fatalny strzał.

• Niezłe dogranie Warcholaka z prawej strony boiska, jednak niski Jurado nie doskakuje do piłki.

• Stefanik oddaje strzał sprzed pola karnego, piłka jednak mija bramkę strzeżoną przez Steinborsa.

• Pierwsza roszada, Pawłowski za Maksimienko.

• ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

• Do pierwszej połowy arbiter główny dolicza minutę gry.

• Kolejna kartka, tym razem obejrzał ją Szwoch.

• Gutkovskis!To powinien być gol kontaktowy! Dobre dośrodkowanie otrzymał napastnik gości i oddał strzał głową. Górą okazał się być Steinbors.

• Ostatnie 3 minuty gry to dominacja Arki. Piłka obija rękawice bramkarza gości.

• Jak padł gol? Jankowski otrzymał dobre podanie ze środka pola. Rozpędzony napastnik Arki przechytrzył w polu karnym defensorów i oddał świetny strzał.

• GOL! Strzelcem bramki Maciej Jankowski!

• Dobra piłka Stefanika w stronę Piątka, jednak napastnik nie przyjmuje futbolówki.

• Jak padł gol? Genialna piłka z prawej strony boiska posłana w pole karne przez Zarandie. Do piłki wyskoczył Jurado i z trudnej pozycji pokonał Jana Muchę.

• GOL! Strzelcem Jurado!

• Niedokładne podanie Zbozienia w stronę Jurado. Jednak centra okazała się za mocna.

• Świetna akcja miejscowych. Zarandia do Szwocha, lecz kompletnie niezrozumiale posyła zbyt głębokie dośrodkowanie. Od bramki Mucha.

• GOL! Pewne uderzenie w prawy róg bramki Muchy.

• Karny dla Arki, wykonawcą Szwoch!

• Po dalekim wrzucie z autu w polu karnym pada Bohdanow,, piłkarze Arki domagają się karnego. Jednak arbiter nakazuje grać dalej.

• Pierwsza kartka, ukarany Nalepa za faul na wysokości własnego pola karnego.

• Dobra akcja dwójkowa Zarandi i Jurado. Ten drugi oddał strzał zza pola karnego, lecz piłka mija słupek bramki Muchy.

• Pierwsze 15 minut meczu to ostra walka o piłkę w środku pola ze wskazaniem na Arkę.

• Dobre dośrodkowanie Bohdanowa. Jednak defensywa z Niecieczy wyjaśnia zagrożenie.

• Gutkovskis! To powinna być bramka, zawodnik gości dopadł do piłki po zamieszaniu w polu karnym i oddał strzał. Uderzenie z 3 metra jednak poszybowało wysoko ponad bramką Arki.

• Tym razem Marcjanik spróbował swoich sił, jednak złe przyjęcie stopera Arki poskutkowało przejęciem piłki przez rywala.

• Akcja indywidualna Zarandi, który wbiegł w pole karne i oddał strzał. Uderzenie jednak okazało się niecelne.

• ZACZYNAMY!

• Piłkarze wychodzą na plac gry, jeszcze tylko przywitanie kapitanów i zaczynamy!

• SKŁAD GOŚCI:

• SKŁAD GOSPODARZY:

• Witam serdecznie z tej strony Maciej Buss. Zapraszam Państwa na relacje NA ŻYWO ze spotkania Arka Gdynia : Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Mateusz Hawrot

Mecz Arka Gdynia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Piotr Hukalo

27. kolejkę zakończy starcie dedykowane kibicom wytrawnej ligowej piłki – Arka Gdynia podejmie u siebie Bruk-Bet Termalikę. Dla obu zespołów to niezwykle ważne spotkanie; żółto-niebiescy na „wiosnę” jeszcze nie wygrali, goście zaś celują w wyjście z strefy spadkowej. W rundzie jesiennej padł bezbramkowy remis, teraz nikomu taki wynik nie jest na rękę. Pierwszy gwizdek arbitra powinien zabrzmieć o 18:00.

Mecz Arka Gdynia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza ONLINE

Arka niemal niczym nie przypomina drużyny, która notowała znakomite rezultaty na jesień. W końcówce zeszłej rundy gdynianie wygrali przecież w Kielcach i odprawili bez punktów Górnik u siebie.
Nijak się to ma do wyczynów zdobywców Pucharu Polski na przestrzeni ostatniego miesiąca. Wprawdzie solidna dyspozycja w starciu z Lechem mogła napawać optymizmem co do dalszych spotkań, ale gdyńscy kibice srogo się zawiedli. Paradoksalnie, najlepiej arkowcy wyglądali w meczu, który przegrali 2:3 – z Wisłą w Krakowie. Tam jednak zabrakło pewności w tyłach, bo fenomenalny jesienią Pavels Steinbors był tego dnia zupełnie zagubiony. Później doszły dwa bezbramkowe remisy i kolejna porażka w stolicy Małopolski.

Gdzie szukać przyczyn takiej postawy gdynian? Z pewnością w słabej ofensywie. Brakuje składności, dokładności, polotu – sam Grzegorz Piesio, który w dwóch ostatnich meczach wydawał się być najbardziej zaangażowany w napędzanie akcji, nie wystarczy. Zawodzi też widoczna osobliwa taktyka – Leszek Ojrzyński chyba zbyt dużą uwagę przywiązuje do grania długich piłek i miotania ich regularnie z autu przez Damiana Zbozienia i (ostatnio) Marcina Warcholaka. Kibice coraz głośniej mówią, że takiego zespołu nie ma ochoty nikt oglądać i potrzebny jest wstrząs. Nastroje wokół klubu mogłaby uspokoić pewna wygrana z Bruk-Betem. Trener będzie miał większe pole manewru niż w ostatnich spotkaniach, bo do gry powinni być już gotowi Rafał Siemaszko i Luka Zarandia. Leszek Ojrzyński ma w kim wybierać – fani niewątpliwie liczą, że dokona właściwego wyboru, a Arka wreszcie zainkasuje pełną pulę.

Co zaś u gości? Przyjście Jacka Zielińskiego podbudowało nastroje wokół klubu, bo od razu pojawił się efekt „nowej miotły”. Najpierw „Słoniki” ograły Sandecję, później wywiozły punkt z Gdańska. W ostatniej kolejce niewiele brakowało, by Bruk-Bet znów zremisował, ale w końcówce meczu z Wisłą Płock katastrofalny błąd popełnił Joona Toivio. Pomyłka Fina pozwoliła „Nafciarzom” wrócić do domu z trzema „oczkami”. Gra stopera ze Skandynawii budzi, delikatnie mówiąc, negatywne uczucia wśród obserwatorów ligi. Toivio jest elektryczny, niepewny i generalnie nie wygląda na piłkarza, który trochę pokopał w norweskim Molde. Czy wyjdzie w składzie również na Arkę? Trener Zieliński zawsze może cofnąć do defensywy Mateusza Kupczaka. Gorzej niż Toivio w Gdańsku i Płocku raczej nie zagra.

Katastrofalny stoper to nie jedyne zmartwienie trenera Zielińskiego. Chociażby Bartosz Śpiączka wciąż szuka szansy na przełamanie fatalnej passy. Kupiony za ogromne pieniądze snajper regularnie zawodzi, a ofensywne działania Termaliki opierają się na ewentualnych akcjach Słowaków – Stefanika, Gergela, czasem również Guby. Ponadto, Bruk-Bet nadal nie uciekł ze strefy spadkowej i musi szukać zdobyczy punktowej w każdym starciu. Ewentualny sukces w Gdyni pozwoli wyprzedzić czternastą Pogoń, z którą „Słoniki” grają w następnej kolejce. Perspektywy na końcówkę fazy zasadniczej i rundę finałową nadal jednak pozostają niezmienne; Niecieczę czeka trudna walka o pozostanie w Ekstraklasie.

Ciekawostka: pierwotnie do sędziowania meczu wyznaczono Szymona Marciniaka, ale najpewniej w tej roli zastąpi go Krzysztof Jakubik. Jego pierwszy gwizdek powinien zabrzmieć punkt o osiemnastej. Bądźmy dobrej myśli – choć na papierze mecz nie zapowiada się emocjonująco, to nasza liga nie raz potrafiła jednak zaskoczyć też pozytywnie. Oby tak było również tym razem.

Mecz Arka Gdynia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Arka Gdynia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza od godz. 17:30 w Eurosport 2. Początek transmisji ze spotkania o godz. 17:55 w Eurosport 2.

18:00 mecz Arka Gdynia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza