Mecz Cracovia - Sandecja Nowy Sącz ONLINE. Gdzie oglądać w...

Sandecja Nowy Sącz

1

• Koniec meczu! Cracovia pokonuje Sandecję 2:1

• I jeszcze jedna wrzutka w "szesnastkę" Cracovii. Bez adresata.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Javiego Hernandeza. Dawid Pietrzkiewicz szybko wznawia grę. Piłkę na lewym skrzydle dostał Adrian Danek. Zagrywa w pole karne, skąd gospodarze wybijają na uwolnienie.

• Żółta kartka dla Patrika Mraza za faul na Diego.

• Chcąc nie chcąc, Dawid Szufryn gra dalej. Z opatrunkiem na głowie.

Za to Zbigniew Dobrynin dolicza 5 minut do drugiej połowy.

• Damian Dąbrowski wchodzi za poszkodowanego Antoniniego Culinę. Gorzej po stronie Sandecji, bowiem limit zmian został wcześniej wykorzystany.

• To musiało boleć! Głowami zderzyli się Antonini Culina i Dawid Szufryn! Obaj padli na murawę jak rażeni piorunem. Obaj są już opatrywani przez sztaby medyczne.

• Żółta kartka dla Filipa Piszczka. Wjechał sankami w nogę postawną Michała Helika, gdy ten wybijał piłkę. Od razu po tym przewinieniu podbiegł do zawodnika Cracovii i go przeprosił.

• 1 783 widzów na stadionie im. Józefa Piłsudskiego.

• 2 stałe fragmenty gry, 2 minuty, 2 gole

• Tomasz Brzyski wchodzi za Plamena Krachubova.

• Ważniejsze pytanie brzmi: co tu zrobiła obrona Cracovii? Zaspała we własnym polu karnym przy kornerze dla beniaminka i niepilnowany Filip Piszczek główką strzela z bliska swojego piątego gola w tym sezonie!

• SANDECJA ŁAPIE KONTAKT! FILIP PISZCZEK!!!

• Ostro z rzutu wolnego centruje Javi Hernandez, a wychodzącego z bramki - gotowego do piąstkowania - Dawida Pietrzkiewicza uprzedza jeden z obrońców Sandecji. Krzysztof Piątek strzela z ostrego kąta, a Milan Dimun z linii bramkowej strzela do siatki.

• Niezbyt obiecujący debiut

• GOL DLA CRACOVII! MILAN DIMUN!!!

• "Żółtko" dla Plamena Krachunova za faul na Maticiu Finku.

• ... a za Denissa Rakelsa pojawia się Diego.

• Antonini Culina zmienia Sergeia Zenjova...

• Patrik Mraz uderza z rzutu wolnego obok bramki Michala Peskovicia.

• I kartka dla Macieja Małkowskiego - nie zagra z Górnikiem.

• Plamen Krachunov wybija piłkę na rzut rożny. Źle rozegrany stały fragment gry zapoczątkował kontrę Macieja Małkowskiego. Przez prawie 30 metrów był pociągany za koszulkę przez Milana Dimuna.

• Zapewne chciałby jedną główkę zamienić dzisiaj na bramkę

• Nowosądeczanie wywalczyć rzut wolny z ok. 30 metrów. Aleksandyr Kolew trafia w mur...

• W odpowiedzi oskrzydlająca akcja Patrika Mraca. Centruje na dalszy słupek, gdzie Michal Pesković niepewnie piąstkuje. Bartłomiej Kasprzak doskoczył do świecy, ale główkuje nad bramką Cracovii.

• 14/6 Strzały/strzały celne 3/0

• Dawid Pietrzkiewicz znowu niepewnie interweniuje. Na raty łapie piłkę po dośrodkowaniu Sergeia Zenjova. Zdążył uprzedzić Krzysztofa Piątka w ostatniej chwili.

• Bartłomiej Kasprzak skosił Maticia Finka. Sędzia Zbigniew Dobrynin słownie upomniał pomocnika Sandecji.

• Adrian Danek wchodzi za Grzegorza Barana.

• Strzał Denissa Rakelsa z dystansu w znacznej odległości mija bramką gości.

• Miroslav Covilo skutecznie popracował w defensywie. Powstrzymał szarżującego Macieja Małkowskiego wybiciem na aut.

• W odpowiedzi atak Jakuba Bartosza skrzydłem. Nie udało mu się zakończyć akcji dośrodkowaniem. Michal Pesković wznawia grę z "piątki".

• A teraz atak Cracovii. Javi Hernandez centruje na dalszy słupek do Michała Helika, który zgrywa do Krzysztofa PIątka. Ten za bardzo nie miał miejsca do oddania strzału i ostatecznie piłę łapie Dawid Pietrzkiewicz.

• Kolejne zagranie w poszukiwaniu Bułgara było nieudane. Podanie przecina Oleksiej Dytyatev.

• Wzmocnienie linii ataku spowodowało zwiększenie intensywności gry z "przodu" (co w porównaniu z pierwszymi trzema kwadransami nie było trudne). Aleksandyr Kolew w pierwszej akcji został powstrzymany przed polem karnym.

• Grają! Bez zmian w "Pasach"

• Przy dźwiękach "Hymnu" zespołu Luxtorpeda będzie zmiana w ekipie gości: Aleksandyr Kolew wchodzi za Wojciecha Trochima.

• Wracamy do Krakowa, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Cracovia - Sandecja. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze i taki wynik sprawia, że piłkarze Michała Probierza są o "oczko" za Zagłębiem Lubin (a za tydzień "Miedziowi" podejmują u siebie Jagiellonię).

Za to we Wrocławiu jest remis. Marcin Robak w doliczonym czasie pierwszej połowy wykorzystał rzut karny , odpowiadając na "jedenastkę" Semira Stilicia.

• Obiecująco wyglądała gra beniaminka przy Kałuży. Miał kilka ciekawych okazji, ale brakowało dokładności, jak przy strzale Patrika Mraza. Jeden błąd debiutującego w tym meczu Dawida Pietrzkiewicza, który w siatkarskim stylu chciał odbić piłkę po strzale Krzysztofa Piątka powoduje, ze sytuacja Sandecji nie jest ciekawa.

Co nas czeka po zmianie storn? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej połowy. Po "szczupaku" Krzysztofa Piątka Cracovia prowadzi z Sandecją Nowy Sącz (1:0).

• Walka o "ósemkę" może się dzisiaj rozstrzygnąć w znacznym stopniu

• Snajper Cracovii rzucił się "szczupakiem" do piłki wrzuconej z lewej strony przez Michala Siplaka. Uderzył w stronę lewego słupka, gdzie niezbyt udanie interweniował bramkarz Sandecji - tak wypiąstkował piłkę, że wturlała się do siatki!

A w równolegle toczonym spotkaniu we Wrocławiu Wisła Płock prowadzi ze Śląskiem po golu Semira Stlicia z rzutu karnego

• GOL DLA CRACOVII! KRZYSZTOF PIĄTEK!!!

• Teraz napastnik "Pasów" był faulowany ok. 30 metrów od bramki Dawida Pietrzkiewicza. Może być groźnie.

• Matić Fink w roli prawoskrzydłowego zagrywa na Krzysztofa Piątka. Wyżej od niego skacze jednak Dawid Szufryn.

• Anemiczna główka nie mogła zaskoczyć Dawida Pietrzkiewicza. Ten jeszcze musiał poczekać, aż piłka wpadnie do jego "koszyczka".

• 5/2 Strzały/strzały celne 2/0

• Dobre podanie Bartłomieja Kasprzaka do Filipa Piszczka zapoczątkowałoby groźną kontrę Sandecji. Na linii zagrania stał jednak Michal Siplak.

• Dośrodkowanie Sergeia Zenjova z prawej strony nie znajduje adresata. Estończyk był mocno rozczarowanym swoim zagraniem.

• Milan Dimun decyduje się na dośrodkowanie z rzutu wolnego. Piłka przechodzi przez pole karne poza boisko.

• Po centrze Javiego Hernandeza Oleksiej Dytyatev główkuje tuż nad poprzeczką! Zdało się słyszeć gwizdek sędziego - Michał Helik faulował Dawida Sufryna.

• Nie szło lewą, to gospodarze zaatakowali prawa flanką. Matić Fink chciał po rajdzie wrzucić piłkę przed bramkę rywala, ale w ostatniej chwili zablokował go Patrik Mraz. Rzut rożny... nie przynosi zagrożenia.

• Krzysztof Piątek wychodził sam na sam z Dawidem Pietrzkiewiczem! Jednak jego akcję przerywa gwizdek sędziego - Zbigniew Dobrynin widział, że pomagał sobie ręką w przyjmowaniu piłki.

• Twarda walka Krzysztofa Piątka z Dawidem Szufrynem na lewej stronie, blisko linii końcowej. Kapitan gości sprowadził rywala do parteru, co sędzia zakwalifikował jak faul.

Po ostrej wrzutce Dawid Pietrzkiewicz "na Supermana" pofrunął, by wypiąstkować piłkę poza pole karne.

• Bramkarz Sandecji znowu w roli głównej. Łapie piłkę po dośrodkowaniu Michala Siplaka. Ten zagrywa z lewej strony zbyt głęboko w kierunku Krzysztofa Piątka.

• Po dalekim zagraniu Oleksiej Dytyatev piłkę na 20. metrze przejmuje Krzysztof Piątek. Decyduje się na płaski strzał, który na raty broni Dawid Pietrzkiewicz.

• Krzysztof Piątek na ofsajdzie.

• Teraz prawą stroną szarpnął Maciej Małkowski! Wzięty w kleszcze przez dwóch piłkarzy "Pasów" padł na murawę. Z rzutu wolnego ostro centruje Patrik Mraz, ale piłka ostatecznie wychodzi poza linię końcową.

• A teraz seria dośrodkowań Javiego Hernandeza w pole karne gości. Ci radzą sobie bez problemu. Jeszcze zablokowali strzał Krzysztofa Piątka.

• To mógł być gol dla gości! Kapitalną dwójkową akcją popisali się Maciej Małkowski z Patrikiem Mrazem na lewej stronie. W końcu ostatni z wymienionych dostaje piłkę przed linią 16. metra i decyduje się na strzał! Piłka o centymetry przelatuje nad poprzeczką!

• Żółta kartka dla Miroslava Covilo za faul na bramkarzu. Tym samym nie zagra w następnej kolce w Niecieczy przeciwko Bruk-Bet Termalice.

• Ekipa Michała Probierza strzelała w ostatnim czasie sporo bramek po stałych fragmentach gry. Ale nie tym razem - bez zagrożenia pod bramką Dawida Pietrzkiewicza.

• "Dzieje się". Javi Hernandez faulowany przez Grzegorza Barana blisko lewego narożnika pola karnego Sandecji.

• W odpowiedzi atak beniaminka lewą stroną. Po płaskim zagraniu Macieja Małkowskiego Filip Piszczek uderza nad poprzeczką.

• Debiutujący w Ekstraklasie Dawid Pietrzkiewicz łapie pewnie piłkę po anemicznej główce Sergeia Zenjova.

• W ferworze walki ok. 30 metrów od bramki Cracovii Filip Piszczek padł na murawę w starciu z Michałem Helikiem. Zdaniem sędziego faulował napastnik Sandecji.

• Szansa dla Cracovii.Krzysztof Piątek przejmuje piłkę na prawej stronie "szesnastki" rywala i podaje płasko na dalszy słupek do Denissa Rakelsa. Ten został uprzedzony przez Dawida Szufryna.

• Dalekie zagranie na wolne pole do Denissa Rakelsa. Ten głową zgrywa piłkę w pole karne do Krzysztofa Piątka, ale wcześniej Łotysz był na spalonym.

• Zbigniew Dobrynin gwiżdże i pierwszą połowę zaczynają gospodarze!

• Losowanie stron. Kapitanami są zawodnicy z nr. 5 na koszulce - Miroslav Covilo i Dawid Szufryn.

• Obie "jedenastki" powoli wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Rezerwowi Cracovii: Krystian Stępniowski - Antonini Culina, Niko Datković, Damian Dąbrowski, Kamil Pestka, Nicolai Brock-Madsen, Diego.

• Rzut oka na tabelę. Gospodarze (10. miejsce w tabeli, 35 punktów) po wygraniu trzech ostatnich spotkań z rzędu mocno zbliżyli się do mistrzowskiej ósemki - obecnie tracą do Zagłębia Lubin cztery "oczka".

Z kolei Sandecja (23 punkty) jest czerwoną latarnią Ekstraklasy. Do będącej piętro wyżej Bruk-Bet Termaliki traci 2 punkty, czternastej Lechii cztery, Pogoni pięć, a Śląska i Piasta - po sześć.

Obie strony mają zatem jeden cel - zwycięstwo - na różne cele: awansu do mistrzowskiej "ósemki" lub nawiązania do innych ekip w walce o utrzymanie.

• Graficzna ilustracja ustawienia obu ekip

• Rezerwowi Sandecji Nowy Sącz: Michał Gliwa - Jonatan Straus, Adrian Danek, Pavlo Ksionz, Jakub Grić, Tomasz Brzyski, Aleksandyr Kolew.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Zbigniewa Dobrynina wart zapoznać się z zapowiedzią Jacka Żukowskiego:

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego starcia!

• Niedziela stoi pod wielkim znakiem Ekstraklasy. Nie inaczej jest dzisiaj - za 25 minut małe Derby Wielkopolski, w których Cracovia zmierzy się z Sandecją Nowy Sącz!

Jacek Żukowski

Dziennik Polski 24

Mecz Cracovia - Sandecja Nowy Sącz ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©gpg

W niedzielę o godz. 15.30 Cracovia zagra u siebie z Sandecją Nowy Sącz. Jeden zespół jest na fali – Cracovia, drugi dołuje. „Pasy” po wygraniu trzech spotkań z rzędu i wiosennej zdobyczy wynoszącej 16 pkt. są wyraźnym faworytem spotkania z ostatnim zespołem tabeli, który po przerwie noworocznej zdobył ledwie dwa „oczka”. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Mecz Cracovia - Sandecja Nowy Sącz ONLINE

[SPRAWDŹ! Najlepsze europejskie ligi piłkarskie w ofercie player+]

Trener „Pasów” Michał Probierz woli jednak dmuchać na zimne. - Czeka nas bardzo trudne spotkanie z psychologicznego punktu widzenia – mówi.
- Wszyscy myślą, że zwycięstwo przyjdzie nam łatwo i gładko. Na pewno Sandecja będzie zmobilizowana po ostatnich meczach. Jesteśmy w grze o pierwszą ósemkę i zrobimy wszystko, by tam się dostać. Wszyscy mówią, że mamy najłatwiejszą drogę, a ona jest jak zimowe wejście na K2, ostatnie kroki są najtrudniejsze.

Poprawiła się sytuacja kadrowa krakowian. Ostatnio w ogóle nie polecieli na mecz do Szczecina Sergei Zenjov i Deniss Rakels. Ale według zapewnień trenera, wszyscy już wrócili do zdrowia. - Mamy alternatywy, by zmienić ustawienie, są różne warianty składu, na pewno jakieś zmiany będą w porównaniu z ostatnim meczem – mówi szkoleniowiec.

Probierz ma kłopoty bogactwa szczególnie w środku pola. Miroslav Covilo i Milan Dimun są w wyśmienitej formie. A w odwodzie szkoleniowiec ma wracającego do formy Damiana Dąbrowskiego i będącego po kontuzji Szymona Drewniaka. - Nie ma nic lepszego dla trenera, jak rywalizacja zawodników – mówi Probierz. - Piłkarze zdają sobie sprawę z tego, jak to wszystko funkcjonuje. Cieszę się, że Milan zrobił krok do przodu. Były szyderstwa wobec jego osoby, chciał iść na wypożyczenie, ale nie zgodziliśmy się na to. Damian jest w innym punkcie, plusem dla niego jest to, że wszedł na pół godziny meczu w Szczecinie, poczuł boisko, z kolei dla Szymona rola rezerwowego to nowa sytuacja.

Sandecja przyjeżdża do Krakowa na mecz z Cracovią po ostatnich niepowodzeniach. Trener Kazimierz Moskal musi szybko podnieść zespół. - Wiadomo, że po porażce z Piastem jesteśmy w trudnym momencie – mówi Moskal. - Wynik robi atmosferę, a atmosfera robi wynik. Trudne dni są jednak za nami i myślami jesteśmy już przy Cracovii. Zdajemy sobie sprawę w jakiej jesteśmy sytuacji, każdy mecz jest dla nas bardzo ważny.

Akurat trafia się sądeczanom przeciwnik, który jest na fali, wygrał trzy ostatnie spotkania. Wiosną świetnie punktuje, zdobył 16 punktów. - W każdym meczu musimy szukać punktów, bo każdy punkt może się bardzo liczyć w końcowej klasyfikacji – twierdzi opiekun sądeczan. - Cracovia gra bardzo skutecznie, gromadzi punkty. Pamiętamy, że jesienią też była w trudnym momencie, nie szło jej tak, jak by sobie życzyła. Potrafiła jednak to odwrócić i stała się zespołem bardzo solidnym. Wszyscy wiedzą, jak wykonuje stałe fragmenty gry. Wiedzieć to jedno, ale drugie to umieć się temu przeciwstawić. W Cracovii widzę, że jeśli chodzi o rzuty rożne i wolne to wszystko bardzo dobrze funkcjonuje i trudno się czasem przeciwstawić bez względu na to, jak by się nie broniło – czy indywidualnie, czy strefą, czy mieszaną formą defensywny. Mamy pomysł i będziemy robić wszystko, by uniemożliwić przeciwnikowi perfekcyjne wykonanie. Zdajemy sobie sprawę, że to jest jego groźna broń, ale mecz meczowi nie jest równy, czasem coś nie funkcjonuje. Musimy zabezpieczyć się przed tym i uczulić zawodników na to, bo to na pewno spory atut „Pasów”.

Sonda

Kto wygra mecz Ekstraklasy: Cracovia - Sandecja Nowy Sącz?

Mecz Cracovia - Sandecja Nowy Sącz TRANSMISJA TV

Początek transmisji ze spotkania Cracovia - Sandecja od godz. 15:25 w Canal+ Sport. Mecz komentować będą Adam Marchliński i Marcin Baszczyński (z Krakowa).

15:30 mecz Cracovia - Sandecja Nowy Sącz