Mecz Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia ONLINE. Gdzie...

Mecz Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 28. kolejka
2018-03-17 18:00

Jagiellonia Białystok

3

Arka Gdynia

2

• Za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak, oby więcej takich spotkań w Ekstraklasie!

• Koniec meczu! Nieprawdopodobne, ależ końcówka!

• Joker! Co za mecz, co za minuta Jagiellonii! Jakub Wójcicki daje Jagiellonii zwycięstwo, co to był za mecz!

• Bramka, remis w Białymstoku, Łukasz Burliga po rzucie rożnym!

• Rzut rożny dla Jagiellonii w ostatniej minucie doliczonego czasu!

• Pavels Steinbors wyśmienicie broni uderzenie Tarasa Romanczuka głową z kilku metrów!

• Aż cztery minuty doliczył sędzia.

• Ostatnia zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Michała Nalepę zmienił Grzegorz Piesio.

• Jakub Wójcicki zastępuje Romana Bezjaka..

• Karol Świderski z żółtą kartką za ostre wejście przy linii środkowej.

• Przez dłuższą chwilę z piłką w polu karnym Jagiellonii utrzymywał się Patryk Kun, dopiero po kilkudziesięciu sekundach sytuację wyjaśnił Guilherme.

• Mocne podanie do Karola Świderskiego od Przemysława Frankowskiego, rezerwowego Jagi uprzedził Pavels Steinbors.

• Trzeba jednak przyznać, że piłkarze Jagiellonii są dzisiaj zdecydowanie za mało skuteczni, do tego pozwalają gościom na zdecydowanie za dużo.

• Cillian Sheridan zastępuje Piotra Wlazło. Trener Ireneusz Mamrot stawia na atak za wszelką cenę.

• Do wejścia na murawę przygotowuje się także Cillian Sheridan. Czy nie za późno?

• Ofensywna zmiana w zespole gospodarzy. Arvydas Novikovas zmieniony przez Karola Świderskiego.

• Arvydas Novikovas starał się wywalczyć rzut rożny przy linii końcowej, ale w starciu z dwoma rywalami stracił piłkę.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ponad bramką uderzał Taras Romanczuk.

• Ta bramka była zdecydowanie niespodziewana, Arka od początku drugiej połowy nie tworzyła sobie sytuacji, ale wykorzystała jedyną, którą miała. Ataki Jagiellonii przybierają na sile.

• Co za bramka! Mateusz Szwoch wykorzystał błąd Tarasa Romanczuka, który nie przeciął podania w kierunku bramki Jagiellonii, a następnie dosłownie perfekcyjnym uderzeniem w samo okienko z szesnastu metrów pokonał Mariana Kelemena!

• Niespodziewanie Arka ponownie na prowadzeniu, dublet Mateusza Szwocha!

• Marcin Warcholak z żółtą kartką za wejście w nogi Arvydasa Novikovasa.

• Patryk Kun zmienia Lukę Zarandię w zespole Arki Gdynia. Gruzin był dziś jednym z najlepszych piłkarzy Arki.

• Przemysław Frankowski! Reprezentant Polski w sytuacji sam na sam z golkiperem Arki z bardzo ostrego kąta uderza tuż obok słupka!

• Zółto-czerwoni kreują swoje sytuacje, ale robią to bardzo powoli, bez pośpiechu, czekając na błędy gości.

• Mocne uderzenie Przemysława Frankowskiego z dystansu nad poprzeczką przenosi Pavels Steinbors.

• W drugiej połowę grę stara się zdominować Jagiellonia.

• Arvydas Novikovas był bliski straty piłki na własnej połowie, ale ostatecznie udało mu się wywalczyć wrzut z autu w starciu z Michałem Nalepą.

• Na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Marcin Warcholak, ale piłka trafia dokładnie tam, gdzie stał Marian Kelemen.

• Prawdopodobnie była to zmiana podyktowana względami taktycznymi.

• W przerwie Macieja Jankowskiego zastępuje Ruben Jurado.

• Gra wznowiona, piłkę ma Jagiellonia Białystok!

• Oba zespoły wracają już na murawę.

• W trakcie pierwszej z drużyn żadna z drużyn nie przeważała. Oba zespoły miały swoje okazje, a gra była bardzo wyrównana. Remis jest sprawiedliwym rezultatem, czekamy na drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy remis w Białymstoku.

• Tym razem Łukaszowi Burlidze udało się wywalczyć rzut rożny po walce z Mateuszem Szwochem w szesnastce Arki.

• Fatalnie zachował się Frederik Helstrup, który nie upilnował reprezentanta Słowenii w polu karnym Arki. Napastnik wykorzystał podanie Guilherme i strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza.

• Gol! Jagiellonia doprowadza do remisu, Roman Bezjak!

• Za mocne podanie do Łukasza Burligi na prawe skrzydło, piłkę spokojnie odprowadził do linii końcowej Marcin Warcholak.

• Mocny wrzut z autu w pole karne Jagiellonii został wybity przez Mariana Kelemena.

• Przemysław Frankowski z żółtą kartką za zatrzymanie kontry Arki faulem przy linii środkowej.

• Efektowna próba przewrotki z linii szesnastu metrów w wykonaniu Romana Bezjaka, na posterunku był jednak Pavels Steinbors, który sparował piłkę poza linię końcową.

• Po wrzutce z narożnika boiska raz jeszcze strzelał Dawid Sołdecki, tym razem bardzo niecelnie.

• Zablokowane uderzenie Dawida Sołdeckiego, rzut rożny dla Arki Gdynia.

• Arvydas Novikovas został ukarany żółtą kartką za ostry faul przy próbie kolejnego dośrodkowania piłki w pole karne.

• Dużo szczęścia miała Arka! Doskonałe dośrodkowanie Arvydasa Novikovasa na głowę Romana Bezjaka, Słoweniec główkuje w słupek!

• Korner dla Jagiellonii po interwencji Damiana Zbozienia przy linii końcowej.

• Mało kto spodziewał się takiego scenariusza, ale należy przyznać, że odważna gra gości od początku spotkania opłaciła się.

• Gol! Piłka przelatuje po rękawicach Mariana Kelemena, ale jednak – Mateusz Szwoch wyprowadza Arkę Gdynia na prowadzenie!

• Rzut karny dla Arki Gdynia! W szesnastce faulowany Luka Zarandia!

• Katastrofalnie wykonany wrzut z autu w wykonaniu Damiana Zbozienia. Piłka dla gospodarzy dzisiejszego meczu.

• Mocne uderzenie Luki Zarandii z ponad 30 metrów zostaje zablokowane.

• Dawid Sołdecki z żółtą kartką za ostre wejście w nogi Romana Bezjaka.

• Raz jeszcze przytomnie interweniuje Pavels Steinbors, który nogami zatrzymuje strzał Martina Pospisila po indywidualnym rajdzie w polu karnym.

• Doskonała interwencja Pavelsa Steinborsa! Łotysz fantastycznie interweniuje po strzale Romana Bezjaka z najbliższej odległości. Na uznanie zasługuje także rozegranie całej akcji przez Martina Pospisila.

• Łukasz Burliga nie zrozumiał się z Arvydasem Novikovasem, aut dla Arki na połowie Jagiellonii.

• Michał Nalepa! Zawodnik Arki przejmuje piłkę na połowie Jagi po błędzie Piotra Wlazło, a następnie uderza bezpośrednio na bramkę. Futbolówka mija słupek o metr!

• Pierwszy celny strzał w meczu oddaje Łukasz Burliga, który z narożnika pola karnego posyła futbolówkę prosto w rękawice Pavelsa Steinborsa.

• Po niepewnym wybiciu Pavelsa Steinborsa na strzał nie zdecydował się Przemysław Frankowski. Dobra decyzja reprezentanta Polski, kąt uderzenia był zbyt ostry.

• Roman Bezjak faulowany przy linii środkowej parę sekund po przejęciu piłki.

• Mecz rozpoczęty, piłkę ma Arka Gdynia!

• Zawodnicy Jagiellonii i Arki meldują się na murawie!

• Piłkarze już ustawiają się w tunelu stadionu w Białymstoku!

• Do początku spotkania zostało już tylko kilka minut!

• Obie drużyny po swoich ostatnich meczach są w zupełnie innych nastrojach. Jagiellonia wysoko przegrała w Poznaniu, natomiast Arka w Gdyni gładko rozprawiła się z Termaliką. Nie zmienia to faktu, że faworytami dzisiejszego spotkania są gospodarze.

• W pierwszym dzisiejszym meczu Lotto Ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrała u siebie z Pogonią Szczecin aż 2:4. Liczymy na to, że w meczu Jagiellonia – Arka będziemy mieli do czynienia z równie dużą dozą emocji!

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Mariusz Złotek ze Stalowej Woli.

• Rezerwowi Arki: Krzysztof Pilarz, Tadeusz Socha, Grzegorz Piesio, Siergiej Kriwiec, Patryk Kun, Ruben Jurado i Rafał Siemaszko.

• Rezerwowi Jagiellonii: Mariusz Pawełek, Jakub Wójcicki, Dawid Szymonowicz, Rafał Grzyb, Karol Świderski, Bodvar Bodvarsson i Cillian Sheridian.

• Jagiellonia będzie dziś grała o utrzymanie pozycji lidera po tej kolejce, Arka wciąż walczy o miejsce w górnej ósemce na koniec sezonu zasadniczego.

• Dzień dobry, zaczynamy relację live z meczu Jagiellonia Białystok – Arka Gdynia! Z tej strony Piotr Bernaciak, mam nadzieję, że czeka nas ciekawe widowisko!

red, Szymon Sadurski/Dziennik Bałtycki

Dziennik Bałtycki

Jagiellonia - Arka LIVE! Jedni o lidera, drudzy o ósemkę

Jagiellonia - Arka LIVE! Jedni o lidera, drudzy o ósemkę ©Przemyslaw Swiderski

Mecz Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia ONLINE. Gospodarze walczą o pozostanie w fotelu lidera, natomiast goście marzą o wskoczeniu do ósemki, która zagwarantuje grupę mistrzowską. Relacja LIVE od 18:00 w GOL24.

Mecz Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia ONLINE

Choć żółto-niebiescy w tym pojedynku faworytem nie są, to zawodnicy wierzą, że są w stanie wywieźć z Podlasia korzystny rezultat. Arkowców mocno podbudowało efektowne zwycięstwo 4:0 nad Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, dzięki któremu przełamali serię sześciu spotkań bez wygranej.
Arka nadal jest w grze o czołową ósemkę ligi i mimo ekstremalnie trudnego terminarza zawodnicy z optymizmem patrzą w przyszłość. Żółto-niebieskich po meczu w Białymstoku czekają dwa kolejne, ambitne wyzwania, bowiem najpierw przy ul. Olimpijskiej zmierzą się z Legią Warszawa, a tydzień później, 7 kwietnia, pojadą do Gdańska rozegrać elektryzujące kibiców, derby Trójmiasta z Lechią.

- Już przed spotkaniem z Termaliką powiedzieliśmy sobie, że w czterech ostatnich kolejkach przed zakończeniem rundy zasadniczej jest do zdobycia 12 punktów, a jeśli ktoś w to nie wierzy, to niech wyjdzie z szatni - zaznacza Damian Zbozień, obrońca Arki. - Trzeba wysoko sobie stawiać cele, bo tak się lepiej gra. Przed nami ciężkie mecze, ale chcemy rozdawać karty także w walce o mistrzostwo.

- Nadal spoglądamy w górę tabeli - dodaje pomocnik Grzegorz Piesio, który w spotkaniu z Termaliką zdobył czwartego w tym meczu gola. - Po zwycięstwie z ekipą z Niecieczy na pewno będziemy chcieli dalej punktować i skończyć rundę w pierwszej ósemce.

Jagiellonia aż do ubiegłego tygodnia, po wznowieniu rozgrywek po przerwie zimowej, notowała znakomite rezultaty, wygrywając pięć spotkań z rzędu. W weekend przegrała jednak w Poznaniu aż 1:5. Może to sprawić, że zachwiana została pewność siebie tej drużyny i arkowcy muszą spróbować to wykorzystać. Grzegorz Piesio przestrzega jednak przed hurraoptymizmem.

- Nie możemy patrzeć na mecz z Jagiellonią poprzez pryzmat, że zespół ten przegrał w Poznaniu 1:5 - mówi pomocnik Arki. - Wiemy, że ta drużyna jest silna. W pierwszej rundzie wygraliśmy jednak z nimi i będziemy chcieli to powtórzyć.

Przy ul. Olimpijskiej dobrze grająca Arka ograła 22 października gości z Podlasia aż 4:1. Zawodnicy w żółto-niebieskich koszulkach rządzili wówczas na boisku, notując jeden z najlepszych występów po powrocie do ekstraklasy. Trzeba jednak sobie jasno uświadomić, że tego typu wpadki, jak jesienią w Gdyni, czy przed tygodniem w Poznaniu, „Jadze” nie zdarzają się regularnie. Dlatego arkowcy szykować muszą się na Podlasiu na bardzo trudny bój.

Skrzydłowy Arki Luka Zarandia, który wybrany został przez kibiców graczem meczu z Bruk-Betem Termaliką, a ostatnio znowu otrzymał powołanie do reprezentacji Gruzji, jest zdania, że gdynianie z każdym w lidze, w tym także z zespołem z Białegostoku, mogą powalczyć.

- Zagramy z Jagiellonią o zwycięstwo - deklaruje Zarandia. - Nie mamy nic do stracenia. Za każdym razem, kiedy schodzę z boiska pokonany, jestem zły. Dlatego zrobię wszystko, aby w Białymstoku tego uniknąć.

Co ciekawe, jeśli Arka nie zdoła z Jagiellonią, Legią i Lechią zapunktować na tyle mocno, że uda jej się powrócić do pierwszej ósemki, to stanie się jasne, że kibiców czekają jeszcze w tym sezonie kolejne, wielkie derby Trójmiasta. To dlatego, że Lechia nie ma już nawet matematycznych szans, aby dogonić ósme w tabeli Zagłębie Lubin. Gdyby zachować status quo w ligowej stawce, wtedy pojedynek derbowy odbyłby się już tydzień po starciu obu drużyn w sezonie zasadniczym, czyli 14 lub 15 kwietnia w Gdyni. Możliwe są jednak także oczywiście inne scenariusze. Dla przykładu, jeśli Arkę wyprzedzi w tabeli Cracovia, a Lechię Pogoń Szczecin lub Bruk-Bet Termalica Nieciecza, czego wykluczyć się nie da, to trójmiejskie jedenastki trzeci raz w tym sezonie zagrają 21 lub 22 kwietnia w Gdańsku. Będą to wtedy derby z prawdziwego zdarzenia, bo kibiców Arki nie będzie już obowiązywał zakaz wyjazdowy z zeszłych rozgrywek. Chyba, że na jakiś pomysł, jak fanów w żółto-niebieskich szalikach nie wpuścić na trybuny Stadionu Energa Gdańsk, wpadnie komendant policji z wojewodą. A tego także, niestety, wykluczyć się nie da.

[SPRAWDŹ! Najbogatsza oferta sportowa w ofercie player+]

Przewidywane składy:

Jagiellonia: Kelemen (Pawełek?) - Burliga, Mitrović, Guti, Guilherme - Frankowski, Wlazło, Romanczuk, Pospisil, Novikovas - Bezjak.
Arka: Steinbors - Zbozień, Helstrup, Marcjanik, Warcholak - Zarandia, Bogdanow, Szwoch, Nalepa, Kun - Jurado.

Nie zagrają:

Jagiellonia: Kwiecień, Pawełek (?)
Arka: Łukasiewicz, Danch, Marciniak

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Arka - Jagiellonia 4:1 (Ekstraklasa, 22.10.2017)
Arka - Jagiellonia 2:3 (Ekstraklasa, 12.12.2016)
Jagiellonia - Arka 4:1 (Ekstraklasa, 05.08.2016)

Mecz Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. W internecie mecz dostępny na ncplusgo.pl oraz w Canal+ Sport Online. Komentuje duet Bartosz Gleń – Tomasz Wieszczycki. Reporterami z murawy będą Paulina Czarnota-Bojarska oraz Bartosz Ignacik. Relacja LIVE w GOL24.pl od 18:00. Plan transmisji wszystkich meczów znajdziesz tutaj -> PROGRAM TV