Mecz Jagiellonia Białystok - Górnik Łęczna ONLINE. Gdzie...

Mecz Jagiellonia Białystok - Górnik Łęczna ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 22. kolejka
2017-02-17 18:00

Jagiellonia Białystok

5

Górnik Łęczna

0

• Koniec meczu. Jagiellonia zwycięża z Górnikiem 5-0.

• Kiks Góralskiego. Cernych ponownie wyminął defensorów Łecznej jak chciał i centrował do pomocnika. Takich okazji nie powinno się marnować

• Na listę strzelców bliski wpisania był jeszcze Cernych. Jego uderzenie minęło się jednak z bramką.

• Dla dobra Górnika chyba nie ma co wspominac, co własnie zdarzyło się pod ich bramką. Prosta akcja Jagiellonii, kolejne błędy łęcznian i Leandro w ostatniej chwili wybił piłkę z samej bramki

• Kelemen spokojnie złapał piłkę po nieśmiałej próbie Śpiączki.

• Prusak koniuszkami palców wyjął piłkę zmierzającą do bramki. Obrońcy Górnika kompletnie zagubieni. Jagiellonia idzie po szóstego gola.

• Jagiellonia ponownie próbowała lewym skrzydłem Novikovas centrował w pole karne, a piłkę stamtąd wybił Szmatiuk

• Długie podanie na Cernycha i defensywa Łęcznej ponownie miała problemy. Bezpardonowe wejście Szmatiuka

• Sprytne zagranie Hernandeza na skrzydło do Ubiparipa. Hiszpan przedarł się środkiem boiska, lecz w skutek niecelnego strzału jego kolegi z druzyny, nie przyniosło to większych efektów.

• Po stałym fragmencie gry piłka szybko została wybita z połowy Górnika. Łęcznianie popędzili z kontratakiem, który strzałem z dystansu zakończył Grzelczak. Niecelnie.

• Prawą stroną szarżował Novikovas, uciekł obrońcom, ale nie zaskoczył Prusaka. Będzie korner.

• Taras Romanchuk opuścił już boisko. Za niego zagra Rafał Grzyb.

• Hernandez dośrodkował z rzutu wolnego, jednak prosto w kłębiących się tam rywali.

• Matei od razu popisał się rajdem prawą stroną boiska. Faulowany wywalczył rzut wolny. A żółtą kartkę zobaczył Guti.

• I mamy ekstraklasowy debiut. Po raz pierwszy na polskie murawy wybiegł Gabriel Matei. Zmienił Pawła Sasina.

• Dobre wyjście z bramki Prusaka. uprzedził dobiegającego do piłki Cernycha.

• Po podaniu Cernycha, Runje wbiegał w pole karne. Zahamowany przez Komora.

• Mogło być już 6-0. Kolejna akcja lewym skrzydłem i pod bramką Prusaka zrobiło się bardzo groźnie. Strzał z pola karnego okazał się jednak niecelnym.

• Ostatnie kilka minut piłka spędziła w środku pola. Górnik jakby stracił całą wenę na kreowanie kolejnych akcji, a białostoczanie nie muszą się już nigdzie śpieszyć.

• Boisko opuścił także Konstantin Vassiljev. W jego miejsce Przemysław Mystkowski.

• Roszada w zespole Michała Probierza. Arvydas Novikovas za Przemysława Frankowskiego.

• GOL! Pochopne wyjście Prusaka, błędy obrońców Górnika i już 5-0 dla Jagiellonii. Fedor Cernych!

• Grzelczak wybił piłkę po dośrodkowaniu z rogu. Sytuacja w polu karnym Górnika opanowana.

• Podanie w kieruku Cernycha rozpoczeło szybką akcję gospodarzy.Środkiem pomknął Frankowski po czym podał do Góralskiego. Będzie korner dla Jagiellonii.

• Komor świetnie odczytał intencje Chomczenowskija i przejął podanie wlatujące w pole karne.

• Prusak spokojnie interweniował po niecelnym dograniu w stronę Cernycha.

• Druga zmiana w ekipie gości. Piotr Grzelczak zastąpił Krzysztofa Danielewicza.

• GOL! Bramkę na 4-0 dla Jagiellonii zdobył Konstantin Vassiljev. Wykorzystał nieporozumienie pomiędzy defensorami łecznej, znalazł się w sytuacji sam na sam i bez problemu pokonał Prusaka.

• Leandro dograł wysoką piłkę w pole karne, ale tam nie zdołał odebrac jej żaden z jego kolegów.

• Rzut wolny w wykonaniu Vassiljeva na GOL! zamienił Taras Romanchuk

• Paweł Sasin ukarany żółtą kartką za faul w defensywie.

• Górnik dobrze wszedł w tę część gry. Jak na razie nie wychodzą z polowy gospodarzy, długo wymieniając piłki. Nie przekłada się to nijak na strzały, których wciąz po prostu nie ma

• Rzut wolny dla Górnika. Wykonawcą Javi Hernandez. Piłka trafiła w mur.

• Po akcji prawą stroną Bonin usiłował dośrodkować w pole karne. Jego zamiary odczytali rywale

• I ruszyli! Druga część gry rozpoczęta!

• W przerwie jedna zmiana w ekipie gości. Vojo Ubiparip zastąpił Nikę Dzalamidze.

• Koniec pierwszej części gry. Jagiellonia prowadzi 2-0.

• Góralski uderzał z rzutu wolnego. Prosto na bramkę. Prusak nie dał się jednak zaskoczyć i na przerwę łęcznianie zejdą tylko z dwubramkową stratą.

• Szybki kontratak Cernycha prawym skrzydłem i mogło być naprawdę groźnie gdyby nie powrót Komora, który w ostatniej chwili powstrzymał Litwina przed oddaniem strzału.

• Prusak skutecznie interweniował po strzale z bliska. Z korneru dośrodkowywał Vassiljev.

• Cernych próbował lobem przechytrzyć obrońców przeciwnika, ale jego intencje odczytał Sasin. Obrońca łęcznian szybko stracił piłkę i za chwilę obejrzymy kolejny korner dla gospodarzy.

• Arbiter doliczył aż 4 minuty do pierwszej połowy

• Trochę zamieszania w środku pola i lekki oraz bardzo niecelny strzał na "a nuż się uda" ze strony łęcznian. Jak na razie niewiele przemawia za Górnikiem w tym meczu.

• Szybsza wymiana piłki na linii Danielewicz - Bonin nie zakończyła się strzałem na bramkę Jagiellonii

• Po stałym fragmencie gry jeden z gospodarzy oddał bardzo niecelny strzał. Od bramki Prusak.

• Góralski zagrał z lewej flanki w pole karne. Tutaj bliski dojścia do piłki był Cernych, ale w ostatniej chwili uprzedził go Szmatiuk. Będzie korner dla białostoczan

• Cernych próbował przebić się prawa stroną, lecz zatrzymał go Szmatiuk.

• Rzut wolny dla łęcznian. Hernandez dośrodkował w pole karne, lecz piłka szybko została wybita.

• Prusak nie może się podnieść po swej bohaterskiej interwencji. Potrzebna pomoc medyków.

• Tylko interwencja Prusaka powstrzymała łęcznian przed stratą trzeciego gola. Nieporozumienie pomiędzy Komorem oraz Sasinem i zrobiło się naprawdę groźnie. Cernych przegrał sytuację sam na sam z golkiperem.

• Jagiellonia w ostatnich minutach praktycznie nie wychodzi z pola karnego Górnika. Kolejne akcje kończą się kolejnymi strzałami. To naprawdę nie wygląda dobrze, jeśli chodzi o łęcznian

• GOL! Z rzutu karnego Konstantin Vassiljev pokonał Sergiusza Prusaka i tym samym Jagiellonia prowadzi 2-0.

• Po dośrodkowaniu z rogu autorstwa Vassiljeva sporo zamieszania w polu karnym. Artbiter wskazał żółty kartonik Krzysztofowi Danielewiczowi.

• Burliga zagrał z prawej strony w pole karne, a Leandro wybił piłkę za linię końcową. Kolejny korner.

• Burliga dośrodkował z rzutu rożnego prosto na głowę Cernycha. Pojedynek główkowy wygrał jednak Bonin.

• Górnik długo utrzymywał się przy piłce i mozolnie kierował w stronę bramki Jagiellonii. Przed polem karnym gospodarze przejęli jednak futbolówkę, by wybiec z szybką kontrą.

• Dzalamidze znalazł się w polu karnym Jagiellonii. Biegał, kombinował, ale w końcu nie zagroził bramce Kelemena.

• I kolejna szybka akcja Jagiellonii. Tym razem piłka po uderzeniu odbiła się od jednego z łęcznian i nie trafiła do siatki.

• GOL! Po podaniu z prawej strony od Jacka Góralskiego Dmytro Chomczenowskij znalazł się naprzeciwko bramki i stojącego w niej Prusaka. Bez większego problemu umieścił futbolówkę w siatce.

• Dzalamidze długo wymieniał piłkę na skrzydle z Leandro. W końcu drugi z nich wywalczył korner. Z rogu w pole karne dośrodkował Hernandez. Strzał Danielewicza nad poprzeczką.

• Strzał z pola karnego niepewnie wybity przez Prusaka. Ku jego szczęściu piłkę przejęli defensorzy Zielono-Czarnych i posłali ją daleko z połowy.

• Góralski dostał podanie z prawej strony i pomknął środkiem. Nie podołał jedna defensorom łęcznej którzy przejęli piłkę przed polem karnym.

• Centra Burligi w pole karne została odebrana przez Prusaka.

• Sporo dzieje sie na połowie łęcznej. Przede wszystkim górne piłki, trochę chaosu i tak naprawdę najmniejszego zagrożenia na bramce Prusaka.

• Ostatnie minuty przyniosły mnóstwo podań w środku pola. Jagiellonia utrzymuje się przy piłce, lecz nie przekłada tego na bramkowe akcje.

• Łęcznianie nie rezygnują - krótka wymiana podań na połowie rywala zakończyła się jednak stratą. Z kontratakiem wybiegł Vassiljev. Nie podołał stojącemu na straży Szmatiukowi.

• Korner w wykonaniu łęcznian nie przyniósł zagrożenia pod bramką Jagiellonii.

• Dzalamidze do spółki ze Śpiączką podążyli lewym skrzydłem, lecz rywale odebrali im piłkę jeszcze przed polem karnym.

• Kontratak Jagiellonii. Wbiegał z piłką w pole karne gości Konstantin Vassiljev. Estończyk chciał wycofać piłkę do kolegi z zespołu, ale zagrał niedokładnie.

• Dośrodkowanie w pole karne, a tam skutecznie piąstkował futbolówkę Marian Kelemen.

• Krótkimi podaniami pograli na prawej stronie piłkarze gości. Faul na Pawle Sasinie i mamy rzut wolny dla łęcznian.

• Pierwszy gwizdek Krzysztofa Jakubika. Od środka zaczęli piłkarze Górnika Łęczna!

• W dotychczasowych 20 meczach zawodnicy Górnika Łęczna zdobyli tylko 18 punktów. Zielono-czarni przezimowali ligę na przedostatnim miejscu w tabeli, mając na swoim koncie jedynie cztery zwycięstwa. Gorszy dorobek punktowy ma jedynie Ruch Chorzów, któremu karnie cztery oczka odebrała Komisja ds. Licencji PZPN.

• Piłkarze Górnika Łęczna mieli wznowić rozgrywki Lotto Ekstraklasy już w minioną sobotę, ale z uwagi na zły stan murawy na Arenie Lublin, ich starcie z lubińskim Zagłębiem zostało przełożone. Pojedynek z Jagą jest ich zatem pierwszym ligowym spotkaniem w 2017 roku.

• Jagiellończycy do walki o ligowe punkty wrócili w minioną niedzielę. Nie był to powrót chwalebny, bowiem wysoko przegrali w Gdańsku z Lechią 0:3 i stracili fotel lidera, w którym spędzili zimę.

• Zapraszamy na relację na żywo z inauguracji wiosny w Białymstoku. Żółto-czerwoni w pierwszym tegorocznym, domowym spotkaniu zmierzą się z Górnikiem Łęczna.

Kaja Krasnodębska

Jagiellonia - Górnik LIVE! Opóźniony start Smudy i jego podopiecznych

Jagiellonia - Górnik LIVE! Opóźniony start Smudy i jego podopiecznych ©Fot. Lukasz Kaczanowski/Kurier Lubelski/Polska Press

Mecz Jagiellonia Białystok - Górnik Łęczna ONLINE. 22. kolejkę LOTTO Ekstraklasy rozpoczniemy w Białymstoku, gdzie podrażniona niedzielną porażką Jagiellonia podejmie dopiero rozpoczynający wiosnę Górnik Łęczna. Faworytem tego spotkania wydają się być gospodarze, ale zielono-czarni pod wodzą byłego selekcjonera stanowią w pewnym sensie zagadkę. Już w meczu z Bruk-Betem pokazali, że potrafią zaskoczyć. Jak będą wyglądać po przerwie? Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:00.

Mecz Jagiellonia Białystok - Górnik Łęczna ONLINE

W związku ze złym stanem murawy na Arenie Lublin zimowa pauza podopiecznych Franciszka Smudy trwała tydzień dłużej. Spotkanie z Zagłębiem Lubin, które pierwotnie miało odbyć się w ubiegłą sobotę zostanie rozegrane dopiero w marcu.
Dla łęcznian piłkarska wiosna rozpocznie się więc dopiero w Białymstoku. Biorąc pod uwagę, że były trener reprezentacji Polski dopiero zimą tak naprawdę miał okazję popracować ze swoim zespołem, na dobrą sprawę ciężko przewidzieć jak zagrają zielono-czarni.

W meczach sparingowych wyglądali naprawdę dobrze. Czy to przeciwko Wisły Puławy czy Villareal B, zielono-czarni nie odnieśli nawet jednej porażki. Prawdziwym egzaminem było dla nich jednak starcie z chorzowskim Ruchem, które odbyło się podczas zgrupowania w Hiszpanii. Górnik zdał go na piątkę, wygrywając pewnie po dwóch golach Bartosza Śpiączki oraz jednym Aleksandra Komora.

Obaj strzelcy najprawdopodobniej zagrają w Białymstoku od pierwszej minuty. Nie zobaczymy natomiast Szymona Drewniaka, który ma problemy z więzadłami w kostce. Wypożyczonego z Lecha Poznań zawodnika czeka dłuższa przerwa. Czy już w pierwszym wiosennym spotkaniu doczekamy się debiutów? Gabriel Matei jest przewidziany do składu. Josimara Atoche zabraknie, bo tak zadecydował trener Smuda.

Jagiellonia Białystok - Górnik Łęczna: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Goście nie są faworytem. Po 20. kolejkach mają na koncie 18 oczek, plasując się na piętnastej pozycji. Do bezpiecznej tracą aż cztery punkty, lecz wciąż mają zaległe spotkanie. Jagiellonia znajduje się po drugiej stronie tabeli. Po jesieni siedzieli w fotelu lidera, po starciu z Lechią spadli na drugie miejsce. Jak dotąd w ich kolekcji jest 39 oczek. Do gdańszczan tracą trzy, natomiast nad trzecią Legią mają zaledwie jedno przewagi. Nie mogą więc czuć się pewnie na swoim miejscu. Aby na niej pozostać, muszą zwyciężyć. Szczególnie z zespołem z dna drabinki.

Zawodnicy Michała Probierz niedzieli ze łzami wzruszenia wspominać nie będą na pewno. W hicie kolejki okazali się zdecydowanie słabsi od gdańskiej Lechii. Na Energa Arenie byli cieniem samych siebie, w niczym nie przypominając przebojowej drużyny z jesieni. Zaliczyli falstart, a boiskową przewagę na bramki zamienili bracia Paixao. Ostatecznie białostoczanie przegrali 0-3 i w długą podróż udali się w marsowych nastrojach.

W piątek w ekipie gospodarzy na pewno nie wystąpi pauzujący za kartki Karol Świderski oraz dopiero powracający do zdrowia Karol Mackiewicz. Pod znakiem zapytania stoi także gra Piotra Tomasika. Mimo ich nieobecności, białostoczanie wciąż pozostają faworytem i każdy wynik inny niż ich zwycięstwo będzie niespodzianką.

Jesienią podołali wyzwaniu i po bramkach Fedora Cernycha oraz Tarasa Romanczuka w pierwszej połowie, w drugiej już tylko pilnując wyniku, zwyciężyli 2:0. Zasłużenie wracali do domów po zasłużonym zwycięstwie. Humor nie dopisywał natomiast Krzysztofowi Danielewiczowi, który obejrzał w tamtym meczu czerwoną kartkę. W piątek ma szansę się jednak zrehabilitować – wobec kontuzji Szymona Drewniaka pomocnik ma duże szanse wystąpić od pierwszej minuty.

Dla wielu z łęcznian Białystok jest jak najbardziej znajomy. Aż sześciu pośród podopiecznych Franciszka Smudy grało wcześniej w Jagiellonii. Piotr Grzelczak, Dariusz Jarecki, Adam Dźwigala, Łukasz Bogusławski, Łukasz Tymiński oraz Nika Dzalamidze mieli w swych karierach epizod w zespole Jagiellonii.

Nie zagrają:

Jagiellonia Białystok: Mackiewicz, Świderski
Górnik Łęczna: Drewniak, Atoche

Przewidywane składy:

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen – Łukasz Burliga, Ivan Runje, Guti, Jonatan Straus (Piotr Tomasik?) – Przemysław Frankowski, Jacek Góralski, Taras Romanczuk, Konstantin Vassiljev, Dmytro Chomczenowski – Fiodor Cernych.

Górnik Łęczna: Wojciech Małecki – Paweł Sasin (Gabriel Matei), Aleksander Komor, Gerson, Leandro – Łukasz Tymiński, Krzysztof Danielewicz – Grzegorz Bonin, Javier Hernandez, Nika Dzalamidze (Grzegorz Piesio) – Bartosz Śpiączka.

Forma w ostatnich meczach:

Jagiellonia Białystok:
Jagiellonia – Wereja Stara Zagora 1:0 (sparing)
Jagiellonia – MFK Karvina 3:2 (sparing)
Lechia Gdańsk - Jagiellonia 3:0 (Ekstraklasa)

Górnik Łęczna:
Górnik – Diosgyori VTK 3:0
Górnik – Ruch Chorzów 3:0
Górnik – Radomiak Radom 1:1

Ostatnie bezpośrednie spotkania:

Górnik - Jagiellonia 0:2 (Ekstraklasa, 27.08.2016)
Jagiellonia - Górnik 2:0 (Ekstraklasa, 17.04.2016)
Jagiellonia - Górnik 1:0 (Ekstraklasa, 13.02.2016)

Sędzia: Krzysztof Jakub. Arbiter z Siedlec w ostatniej kolejce nie gwizdał. W tym sezonie prowadził cztery mecze Jagiellonii (4:1 z Arką Gdynia, 1:4 z Pogonią Szczecin, 1:2 z Zagłębiem Lubin, 2:1 z Ruchem Chorzów) oraz cztery Górnika (1:0 z Legią Warszawa, 0:0 z Zagłębiem Lubin, 4:0 z Koroną Kielce, 2:3 z Wisłą Kraków).

Mecz Jagiellonia Białystok - Górnik Łęczna TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Eurosport 2 (w wersji mobilnej mecz dostępny dzięki aplikacji Eurosport Player). Wprowadzenie od 17:40, pierwszy gwizdek sędziego o 18. Relacja LIVE w GOL24.pl