Mecz Korona Kielce - Jagiellonia ONLINE. Gdzie oglądać w...

Korona Kielce

2

Jagiellonia Białystok

3

• Za wspólnie spędzony czas serdecznie dziękuje i serdecznie zapraszam na dzisiejsze relacje LIVE z meczów Superpucharu Włoch i Superpucharu Hiszpanii!

• Katastrofa Korony Kielce! Kielczanie grali naprawdę dobry mecz, ale w ostatniej akcji meczu zostali pozbawieni choćby punktu przez pecha Kena Kallaste. Teraz Jagiellonia zrównuje się punktami z Wisła Kraków i zajmuje aktualnie 2 miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy.

• Koniec! Tomasz Musiał kończy mecz!

• Łukasz Sekulski dograł w pole karne, co próbował przeciąć Ken Kallaste. Estończyk robi to jednak tak niefortunnie że trafia do własnej siatki!

• GOOOOOL! Ken Kallaste trafia do własnej siatki! Katastrofa drużyny Korony!

• Nabil Aankour trafia do siatki, ale wcześniej pomaga sobie ręką. Zacznie Marian Kelemen.

• Ostra sprzeczka na linii Kosakiewicz - Sherdian. Rymaniak jednak szybko rozdziela obu Panów.

• W ostatniej chwili Kosakiewicz przecina dośrodkowanie Cernycha. Już za jego plecami na piłkę czekał Sheridan.

• Dobrze, lecz niecelnie zamykał akcje Ivan Jukić. Zabrakło niewiele.

• Fedor Cernych wbiega w pole karne przeciwnika, ale od razu zostaje zatrzymany przez Bartosza Rymaniaka. Świetny mecz kapitana Korony.

• Łukasz Burliga zatrzymuje świetnie zapowiadającą się kontrę Korony. Za to otrzymuje żółtą kartkę.

• Znakomitą indywidualną akcję popisuje się Karol Świderski, ale zakończył ją niecelnym strzałem.

• Dmytro Chomczenowskyj schodzi z boiska. Jest to zmiana powrotna skrzydłowego Jagiellonii. Na boisku melduje się Łukasz Sekulski.

• Chomecznowski zagrywa świetną piłkę do Sheridana, ale Irlandczyk na ofsajdzie.

• Goran Cvijanović zmienia Macieja Górskiego. Słaby występ napastnika gospodarzy, co było słychać nawet na trybunach.

• Karol Świderski zmienia Martina Pospisila.

• Dobra próba Mateusz Możdżenia. Piłka mija słupek bramki Kelemena o kilka centymetró.

• Bardzo niecelny strzał Górskiego. Piłka wylądowała daleko w trybunach.

• Łukasz Kosakiewicz idealnie dograł w pole karne, gdzie stał niepilnowany Rymaniak. Piłka po strzale głową kapitana Korony odbiła się jeszcze od Gutiego i wpadła do bramki!

• GOOOOOOL! Bartosz Rymaniak strzela bramkę na 2:2!!

• Guilherme ukarany żółtym kartonikiem.

• Nika Kaczarawa zmiania słabiutko grającego dzisiaj Shawna Barry'ego.

• Fedor Cernych wygrywa pojedynek biegowy z Shawnem Barrym, a później dogrywa idealną piłkę do Sheridana. Irlandczyk musiał tylko dostawić nogę, aby trafić do pustej bramki.

• GOOOOOL! Cillian Sheridan zdobywa bramkę!

• Martin Pospisil nieprzepisowo zatrzymuje kontratak rywala i dostaję za to żółtą kartkę.

• Katastrofalny błąd Kovacevicia, dzięki któremu Cillian Sheridan mógł popędzić na bramkę. Irlandczyk jednak nie zdołał zagrozić Alomeroviciowi, ponieważ atakował zbyt wolno.

• Dobra piłka zagrana przez Rymaniaka, lecz w polu karnym nikt nie zdołał przejąć piłki zagranej przez doświadczonego defensora gospodarzy.

• Dobre podanie Cernycha do Grzyba, ale kapitanowi Jagi zabrakło centymetrów aby dopaść do piłki i wyjść sam na sam z bramkarzem Korony.

• Akcję Korony zamykał Maciej Górski. Strzał byłego gracza Jagiellonii ląduje tuż nad bramką.

• Strzał niecelny Tarasa Romańczuka. Ukraińcowi zabrakło niewiele.

• Zaczynamy drugą część spotkania!

• Łukasz Kosakiewicz zmienia w przerwie Marcina Cebule.

• Nabil Aankour miał świetną szansę na podwyższenie wyniku, ale to Marian Kelemen górą w tym pojedynku! Do przerwy mamy 1:1. Zapraszam za 15 minut!

• I teraz sędzia kończy pierwszą część!

• Marian Kelemen broni rzut karny!! Nabil Aankour nie zdołał trafić swojego drugiego gola w tym meczu!

• Rzut karny dla Korony! Bartosz Rymaniak faulowany przez Chomczewskiego!

• Bartosz Rymaniak mocno walczył z przeciwnikiem w polu karnym Jagiellonii co przynosi efekt w postaci dośrodkowania. Tam Łukasz Burliga wyskakuje wyżej od Aankoura i wybija piłkę.

• Aż 3 minuty doliczone do pierwszej części meczu.

• Łukasz Burliga mocno atakuje rywala w swoim polu karnym. Wcześniej jednak sędzia doszukał się zagrania ręką piłkarza Korony. Bardzo kontrowersyjna decyzja.

• Arvydas Novikovas nie da rady kontynuować gry. Litwin doznał kontuzji pachwiny i musi opuścić boisko. W jego miejsce wchodzi Dmytro Chomczenowskyj

• Kiks Bartosza Rymianiaka przy próbie strzału. Piłka ląduje jednak na głowie Aankoura. Tym razem Marokańczyk uderza zbyt lekko.

• Deja Vu. Tym razem piłka spada w koszyk Alomerovicia po dośrodkowaniu Novikovasa.

• Piłka wpada w ręce golkipera gospodarzy, po dośrodkowaniu Łukasza Burligi.

• Zamieszanie w polu karnym Jagiellonii, ale na spalonym jeden z graczy Korony.

• Martin Pospisil uderza na bramkę. Spokojnie broni jednak Zlatan Alomerović.

• Z dogrania Sheridana wyszedł centrostrzał, ale spokojnie piłkę łapie golkiper Korony.

• Mateusz Możdżeń mija rywali w polu karnym, uderza w słupek, ale na swoim miejscu jest Nabil Aankour, który dobija piłkę do pustej bramki.

• GOOOOOL! Nabil Aankour wyrównuje stan meczu!!

• Taras Romanczuk fauluje Macieja Górskiego i dostaje żółtą kartkę.

• Zaskakująca próba strzały Novikovasa ląduje na bocznej siatce. Było blisko.

• Marian Kelemen szybszy od Macieja Górskiego. Piłka w posiadaniu gości.

• Bardzo niecelnie uderzał na bramkę Maciej Górski.

• Zakotłowało się w polu karnym Jagiellonii. Strzał Kallaste zablokowany.

• Sheridan świetnie urwał się obrońcom rywala, później indywidualną akcję zakończył strzałem w bramkarza rywali.

• Dobry strzał Arvydasa Novikovasa ale spokojnie broni go Zlatan Alomerović.

• Guilherme popisuje się długim wrzutem z autu w pole karne przeciwnika. Tam jednak radzą sobie gracze Korony.

• Taras Romańczuk długo walczył o piłkę z Bartoszem Rymaniakiem. Ukrainiec ostatecznie wyrwał futbolówkę z nóg rywala, dograł do Pospisila, a czeski napastnik musiał tylko dopełnić formalności!

• GOOOOOL! Martin Pospisil otwiera wynik spotkania!

• Pierwsze prostopadłe podanie do Nabila Aankoura. Napastnik gości na ofsajdzie.

• Tomasz Musiał gwiżdże po raz pierwszy! Zaczynamy!

• Oczywiście przed losowaniem odśpiewany zostanie Mazurek Dąbrowskiego.

• Kto dziś pokusi się o komplet punktów?

• Znakiem rozpoznawczym Jagiellonii w tym sezonie jest liczba obcokrajowców w podstawowej 11. Dzisiaj od pierwszej minuty w drużynie wicemistrza Polski zagra aż 9 graczy zza granicy.

• Tydzień temu w grze Jagiellonii widać było brak Jacka Góralskiego. Reprezentant Polski w ostatnim czasie był podporą ekipy z Białegostoku. Od początku sezonu dużym problemem wicemistrza Polski jest także brak skuteczności.

• Garść statystyk przed meczem.

• Jagiellonia liczy dzisiaj na przełamanie. Po porażce z Sandecją i odpadnięciu z Pucharu Polski, rośnie niezadowolenie wśród kibiców w Białymstoku.

• Skład Korony Kielce!

• Skład Jagiellonii Białystok!

• Witam Państwa bardzo serdecznie! Punkt godzina 18 rozbrzmi gwizdek, który rozpocznie mecz Korony Kielce i Jagiellonii Białystok! Na relację z tego meczu zaprasza Bartłomiej Modzelewski!

Bartłomiej Modzelewski

Mecz Korona Kielce - Jagiellonia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Dawid Łukasik

Jagiellonia po niezłym początku sezonu dostała srogą lekcję od beniaminka Sandecji Nowy Sącz. Teraz wicemistrzom Polski przyjdzie stoczyć pojedynek z Koroną. Kielczanie prezentują niezłą dyspozycję i nie zamierzają tracić punktów na własnym stadionie. Relacja LIVE w GOL24!

Mecz Korona Kielce - Jagiellonia Białystok ONLINE

Dla Jagiellonii początek sezonu był iście wymarzony. Trzy mecze i trzy wygrane mecze. Wydawało się że maszyna pod wodzą nowego trenera wchodzi na najwyższe obroty. W czwartej kolejce do Białegostoku zawitał beniaminek z Nowego Sącza.
Sandecja może nie zagrała porywającego futbolu, ale wygrywając 3:1 z Jagiellonią ujawniła mankamenty ekipy Ireneusza Mamrota. Gołym okiem widać było brak Jacka Góralskiego. Wydaje się że łatwiej w Jadze zastąpić będzie Konstantina Vassiljeva niż popularnego “Górala”. Reprezentant Polski był tym, który w środku pola robił całą robotę. Był tym zawodnikiem, którego właśnie w meczu z Sandecją zabrakło. Do tego dołóżmy słabą formę Cilliana Sherdiana. Irlandczyk początku sezonu 2017/2018 do najlepszych zaliczyć na pewno nie może.

Kibiców w Białymstoku martwi też odpadnięcie z Pucharu Polski. Miała to być alternatywna droga do europejskich pucharów, ponieważ w tym sezonie w lidze może być różnie. Wicemistrzowie Polski nie dali rady będącemu w dobrej formie Zagłębiu Lubin. Teraz trzeba skupić się na lidze, gdyż mimo okazałego dorobku jak do tej pory, problemów mnoży się coraz to więcej. Chyba największą trudnością podopiecznych Ireneusza Mamrota jest skuteczność. Jagiellonia zdobyła tylko 2 gole z gry. Reszta to trafienia z rzutów karnych.

– Tego aspektu w treningu nie brakuje. Kwestia jest taka, że w meczu jest większa presja i deficyt czasu na podjęcie kluczowych decyzji. Przede wszystkim trzeba jednak zachować zimną krew. W treningu nie ma tej presji. Nigdy nie da się w pełni odwzorować warunków meczowych. Czasami jest tak, że zespół nie stwarza sobie praktycznie szans, a strzela i wygrywa. Czasem wręcz na odwrót. Zespół dominuje, a przegrywa. Wierzę w to, że się odblokujemy. Zespół jest świadomy tego, co musi poprawić - broni swoich graczy szkoleniowiec Jagiellonii.

Praktycznie od początku sezonu Korona zmagać się musi z negatywną opinią mediów. Już przed startem rozgrywek większość osób stawiało drużynę z Kielc w roli faworyta do spadku. Spowodowane to było dużymi zmianami w kadrze, ale przede wszystkim nowym trenerem. Gino Lettieri nagrabił sobie już na samym początku pracy w Koronie, kiedy to co chwila wpadał w konflikt ze swoimi graczami. Teraz sytuacja wygląda trochę inaczej. Mimo że wyniki kielczan nie są może porywające, to jej gra wygląda całkiem nieźle. Korona jak na razie tylko raz musiała uznać wyższość rywala. W pierwszej kolejce kielczanie przegrali z Zagłębiem Lubin. Później zdołali zremisować z mistrzem Polski Legią, a także pokonać Cracovię.

- Podchodzimy do tego meczu tak jak do każdego. Na pewno nie zabraknie respektu, ale też pewności siebie. Gramy fajnie w piłkę i nie mamy czego się obawiać - mówi przed mecze Łukasz Kosakiewicz

W Koronie widać ogromną motywację. Zawodnicy chcą udowodnić wszystkim tym, którzy postawić na nich krzyżyk że potrafią grać w piłkę. Dodatkowym zastrzykiem energii było zwycięstwo w Pucharze Polski z Zagłębiem Sosnowiec. Kielczanie włożyli w ten mecz dużo wysiłku, a sam awans jest dla nich dużą nagrodą.

Nie zagrają:

Korona: Radek Dejmek, Dani Abalo, Jacek Kiełb

Jagiellonia: Marek Wasiluk, Piotr Tomasik? Przemysław Mystkowski?

Przewidywane składy:

Korona: Zlatan Alomerović - Bartosz Rymaniak, Shawn Barry, Adnan Kovacević, Ken Kallaste, Jakub Żubrowski, Mateusz Możdżeń, Ivan Jukić, Nabil Aankour, Marcin Cebula, Maciej Górski.

Jagiellonia: Marian Kelemen - Łukasz Burliga, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Guilherme Sitya, Taras Romanczuk, Rafał Grzyb, Martin Pospisil, Fiodor Cernych, Arvydas Novikovas, Cillian Sheridan.

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Mecz Korona Kielce - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Korona - Jagiellonia rozpocznie się o godz. 15:00 w Canal+. Początek transmisji ze spotkania o godz. 17:55 w Canal+. Mecz prosto z Kielce komentować będą Robert Skrzyński i Grzegorz Mielcarski. W rolę reporterów wcielą się Paulina Czarnota-Bojarska, Bartosz Ignacik oraz Filip Surma.

18:00 mecz Korona Kielce - Jagiellonia Białystok