Mecz Korona Kielce - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Korona Kielce - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 34. kolejka (gr. mistrzowska)
2017-05-17 18:00

Korona Kielce

3

Wisła Kraków

2

• Sędzia Bednarek odgwizduje koniec spotkania... i przynajmniej za tę decyzję nie polecą na niego gromy! Korona dziś wygrywa 3:2, ale o rzucie karnym i czerwonej kartce będzie się mówiło jeszcze długo. Tak czy owak, gospodarze zluzowali właśnie Wisłę na piątym miejscu w tabeli. Do zobaczenia na GOL24.pl, dziękujemy, że jesteście z nami!

• Kallasteeee... Obok słupka! Szkoda, że państwo nie widzą tej wrzawy na stadionie Korony!

• Dośrodkowanie Mączyńskiego zdało się na nic, piłka w pewnych rękach Borjana. Chociaż bramkarz Korony puścił dziś dwa gole, jest jednym z bohaterów gospodarzy.

• pięć minut doliczonego czasu! Tutaj może się wydarzyć naprawdę wiele! Piłka dla Wisły, jest rzut wolny dla krakowian!

• Marković!!! To mógł być gwóźdź do trumny wiślaków! Serb podprowadził piłkę na piętnasty metr i płasko uderzył w Załuskę!

• Oberwało się także Milanowi Borjanowi, który dość aktywnie uczestniczył w tych, ekhm, ekscesach.

• Kolejna żółta kartka, kolejna przepychanka na boisku. Ukarany Patryk Małecki (Wisła)[/b].

• I kto wie, czy Borjan właśnie nie uratował Koronie zwycięstwa! Rykoszet po strzale z ostrego kąta i czujna interwencja bramkarza!

• Znowu czujny Borjan, znowu ryzykowne wyjście bramkarza Korony i po raz drugi fantazja wyszła gospodarzom na dobre. Zagrożenie oddalone!

• Na boisku już nie ma Rafała Boguskiego (Wisła), dziesięć minut gry dostaje Semir Stilić.

• Koniec meczu dla Jacka Kiełba, kibice Korony dziękują mu za rzut karny z 58. minuty. Zmienia go Vanja Marković!

• Po rzucie wolnym Mączyńskiego wiślacy reklamują rękę jednego z piłkarzy z muru, sędzia nie reaguje. Zdecydowanie lepiej wyszliby na tym, gdyby grali do końca.

• Mecz się uspokoił, przez chwilę po czerwonej kartce dla Gonzaleza było bardzo gorąco i na trybunach, i na boisku. Niekoniecznie chcemy oglądać przepychanki zawodników, ale emocji dziś nie brakuje!

• Z boiska schodzi Zdenek Ondrasek (Wisła), zmienia go Alan Uryga.

• Żółtą kartkę za awanturę obejrzał także Zdenek Ondrasek (Wisła).

• Kompletnie niepotrzebne przepychanki na boisku. Wisła skończy mecz w dziesiątkę, za faul do szatni schodzi Ivan Gonzalez.

• Reaguje obóz "Białej Gwiazdy", schodzi niezmordowany dziś Pol Llonch. Na boisku już Jakub Bartosz, który powinien ożywić wiślackie skrzydła.

• Co za odwaga Borjana, który wychodzi z bramki na spotkanie Boguskiemu i wygrywa pojedynek poza polem karnym. Neuer się chowa!

• ...a potem kapitan gości, Arkadiusz Głowacki.

• Środek obrony Wisły z żółtymi kartkami za sytuację z rzutem karnym. Najpierw Ivan Gonzalez...

• GOOOLLL!!! Kiełb w lewo, Załuska w prawo i Korona odwraca losy tego spotkania! 3:2!

• Rzut karny dla Korony, w polu karnym popchnięty został Górski. Ależ ten mecz popsuł się Wiśle!

• Przed chwilą strzał Możdżenia obronił Załuska, ale w kolejnej akcji był już bezradny. Akcja bramkowa Korony na 2:2 przypominała pierwszego gola dla wiślaków - przytomne wyłożenie i pewne uderzenie byłego lechity!

• Zmiana u gospodarzy, schodzi Nabil Aankour, wchodzi Marcin Cebula.

• GOOOOLLL!!! WISŁA DOMINUJE, KORONA WYRÓWNUJE!!!

• Wiślacy wyszli trójką do tej akcji i pachniało trzecim golem. Brlek oddał ni to strzał, ni to dośrodkowanie i Borjan bez problemu złapał piłkę w ręce.

• Nie ma trzeciej bramki dla Wisły! Dobra dwójkowa akcja Lloncha z Boguskim, wyłożenie do Ondraszka, strzał... i refleks Borjana! Dobitkę Maleckiego Dejmek odbija ręką, arbiter uznał, że to zagranie nie kwalifikowało się do podyktowania rzutu karnego.

• Mączyński głośno krzyknął, a teraz trzyma się za piętę. Górski chwilę wcześniej go w nią uraził, rzut wolny dla wiślaków.

• Typowy Małecki! Rajd ze spuszczoną głową lewym skrzydłem i za mocny, niecelny strzał z ostrego kąta. To była pierwsza okazja w drugiej połowie tego meczu.

• Sędzia rozpoczyna drugą połowę w Kielcach. "Biała Gwiazda" bez zmian - to zespół Kiko Ramireza prowadzi na Kolporter Arenie! Czy wygra tutaj pierwszy raz od czterech lat?

• Na boisku już jest Jakub Kotarzewski (Korona). Na ławce zostal Serhij Pyłypczuk, który w pierwszej połowie był bliski zdobycia bramki.

• Kończy się pierwsza połowa w Kielcach. Można śmiało powiedzieć, że o takiej marzyliśmy - trzy gole, dużo okazji, boiskowa walka i sporo emocji! Piłkarzom Korony i Wisły na razie brakuje dokładności. Korona 1:2 Wisła!

• Sędzia techniczny podnosi tablicę z jedynką. W Kielcach pogramy jeszcze minutę!

• W końcówce pierwszej połowy obie drużyny częstują się kontratakami. Niektóre są bardziej udane, większość mniej. Teraz piłka na połowie Korony, lecz w posiadaniu wiślaków.

• Okazja! Po szybkim kontrataku kąśliwie strzelał Ondrasek, Borjan końcami palców wybił piłkę na korner!

• Spod jednej bramki pod drugą, teraz Załuska starł się w powietrzu z Pyłypczukiem. Kibice chcieli karnego za faul bramkarza Wisły, skończyło się rzutem wolnym dla gości.

• Do piłki podszedł Mączyński i mimo dalekiej odległości wiele się nie pomylił! Piłka dla Korony, do gry wprowadzi ją Milan Borjan.

• Jakub Żubrowski (Korona) skończy mecz z żółtą kartką za wycięcie rozpędzającego się rywala. "Biała Gwiazda" ma niebezpieczny rzut wolny z ponad dwudziestu metrów.

• A teraz Możdżeń! Koroniarz ma niski stosunek goli do oddanych strzałów, tym razem piłka też ląduje obok słupka.

• Petar Brlek z Wisły o własnych siłach opuszcza murawę, ale na moment zostanie za linią boczną.

• Część kibiców już się cieszyła, bo siatka zatrzepotała. Tylko ta boczna - z ostrego kąta próbował Pyłypczuk. Mała poprawka: faulował Spicić, nie zaś Gonzalez.

• Będzie kolejna dobra okazja dla Korony, bo Gonzalez wyrzucił skrzydłowego gospodarzy w powietrze na skraju pola karnego, a arbiter nie wahał się ani chwili. Rzut wolny!

• Jak to nie wpadło?! Długa piłka w pole karne Wisły, dobrze ustawiony Górski strzela z bliska - broni Załuska! Dobija Grzelak... gol?! Nieee... piłka wybita z linii bramkowej! To powinien być remis!

• MMA, panowie, MMA! Krzysztof Mączyński (Wisła) w mało elegancki sposób powalił szarżującego piłkarza Korony i obejrzał zasłużoną żółtą kartkę.

• Już mieliśmy krytykować fatalne dogranie Boguskiego z prawej flanki, gdy piłką zaopiekował się Mączyński. Popatrzył, przymierzył i płaskim, mierzonym strzałem z kilkunastu metrów pokonał Borjana! "Biała Gwiazda" znowu prowadzi w Kielcach!

• GOOOOL!!! ALE KANONADA W KIELCACH, MĄCZYŃSKI NA 2:1 DLA WISŁY!

• Reprezentanta Polski w pressingu mężnie wspiera Llonch, który właśnie przywłaszczył sobie piłkę. Wrzutkę Katalończyk już popsuł, Ondrasek nie był w stanie jej sięgnąć.

• Dobry przechwyt Mączyńskiego dwadzieścia metrów od bramki Korony, rozegranie Ondraszka o wiele gorsze. Tak samo, jak przyjęcie piłki w polu karnym chwilę później.

• Przewinienie Możdżenia przerywa kolejny kontratak "Białej Gwiazdy". Sędzia Bednarek ostrzega piłkarza gospodarzy przed takimi faulami.

• A tak prezentuje się sektor gości na Kolporter Arenie:

• Ale emocje! Przy rzucie wolnym dla Wisły zagapiła się defensywa gospodarzy, Mączyński podkręconym zagraniem uruchomił Ondraszka. Czech nie był w stanie dobrze przyjąć piłki i oddać strzału z ostrego kąta.

• Nie popisała się teraz obrona "Białej Gwiazdy". Zdawało się, że wrzutka z lewej strony jest kompletnie nieudana, ale zgraną piłkę z bliskiej odległości do bramki wbił Dejmek. Załuska nie był w stanie niczego zrobić!

• GOOOOLLL!!! JEST WYRÓWNANIE W KIELCACH! RADEK DEJMEK!

• W odpowiedzi dośrodkowanie Cywki mija wszystkich piłkarzy w białych koszulkach, kotłujących się w polu karnym.

• Świetny odbiór młodego Żubrowskiego w środku pola, tyle że jego trud znowu zniweczył Kiełb niecelnym odegraniem.

• Mała komedia pomyłek po kornerze dla gości. Najpierw niecelnie wybijał defensor Korony, z piłką zabrał się Boguski i wyszedł z nią za linię końcową. Od bramki Borjan.

• A Wisła wychodzi z kontrą i prawie strzela drugiego gola! Dośrodkowanie Małeckiego spod samej bramki wybił Grzelak, który teraz jest wściekły na kolegów za to, że w ogóle do tego dopuścili!

• Ajajaj! Kiełb wyłuskał piłkę na prawej flance, ale podał do nikogo, choć w polu karnym czekali koledzy!

• Kapitan Dejmek posłał mierzone, długie podanie do wybiegającego Kiełba, tym razem na miejscu był Gonzalez.

• Zapowiadało się na kolejną groźną kontrę gości, lecz Boguski źle wymierzył podanie do Ondraszka. Piłka dla Korony, jak na wczesnego gola zareagują gospodarze?

• Ale Korona już blisko wyrównania! Składną akcję wykończył Kiełb, na nieszczęście dla gospodarzy tylko w boczną siatkę.

• Piłka szła jak po sznurku: najpierw Boguski dośrodkowywał do Ondraszka, Czech wyprzedził obrońcę i wyłożył piłkę Brlekowi. Niepilnowany Chorwat wbił ją do bramki z dziesięciu metrów i "Biała Gwiazda" prowadzi!

• ...I GOOOOLLLL!!! PETAR BRLEK NA 1:0 DLA WISŁY!

• Z prawej flanki próbowa dośrodkować Ondraszek, dobrze przypilnował go Żubrowski, ale "Biała Gwiazda" wychodzi z kontrą...

• Długa piłka do Pyłypczuka... Ukrainiec wywraca się na równej jak stół murawie, zanim w ogóle miał szansę ją przejąć.

• Nic z tego, futbolówkę najpierw wybija Brlek, potem gospodarze mylą się przy powtórce wrzutki.

• Faul wiślaków w bocznym sektorze boiska, Kiełb zaraz spróbuje wkręcić piłkę w pole karne gości z rzutu wolnego.

• Najpierw groźnie pod bramką Wisły, wybitą piłkę przechwytuje Małecki, ale kontra zduszona w zarodku przez koroniarzy.

• Zaczynamy, lepiej późno niż wcale! Stawką dzisiejszego meczu Korony z Wisłą jest piąte miejsce w tabeli. Jeśli gospodarze wygrają, przeskoczą "Białą Gwiazdę", remis nic nie zmieni!

• Są i oni! Korona wychodzi na boisko w tradycyjnych strojach, Wisła ubrana na biało-granatowo, no i trójka sędziowska, której dzisiaj przewodzi arbiter z Koszalina - Łukasz Bednarek.

• Do niedawna boisko Korony było owiane złą sławą, jednak dzisiaj murawa jest przepiękna. Wszystko dzięki nadchodzącym mistrzostwom Europy do lat 21, które zagoszczą w Kielcach już w połowie czerwca.

• Obie drużyny już schodzą z murawy do szatni, za kwadrans sędzia Łukasz Bednarek wyprowadzi je z powrotem na boisko i w końcu zaczniemy mecz!

• Chcielibyśmy informować o wydarzeniach boiskowych, ale... na Kolporter Arenie znowu na chwilę wysiadł prąd. Być może to kontrolowany zabieg i mecz rozpocznie się o 18:30, nie chcemy siać niepotrzebnej paniki.

• Problemy w dostawie prądu spowodowały także małe kłopoty na kołowrotkach, dlatego wielu fanów wciąż wchodzi na stadion. Na sektorze gości póki co dosłownie kilkunastu kibiców Wisły.

• Wisła na rozgrzewkę wyszła hurtem - piłkarze z pola razem z bramkarzami. "Biała Gwiazda" będzie się rozgrzewać mając za plecami młyn Korony. Atmosfera na kieleckim stadionie jest o wiele lepsza, odkąd kibice pogodzili się z zarządem.

• Słońce zachodzi, grać nie można... Nie tak to miało wyglądać! Na rozgrzewce już są bramkarze Korony - Milan Borjan i rezerwowy Michal Pesković.

• Nie mamy dobrych wieści z Kielc...

• U gospodarzy nie wystąpią: Dani Abalo, Vladislavs Gabovs, Ilijan Micanski, Miguel Palanca i Djibril Diaw. Drużyna Macieja Bartoszka szczególnie powinna odczuć brak Hiszpana i Bułgara.

• Podliczmy przedmeczowe straty po stronie Wisły. W Kielcach nie zagrają m.in. Michał Buchalik, Rafał Pietrzak, Maciej Sadlok, Ever Valencia i Hugo Videmont. Wszyscy oprócz Kolumbijczyka i Francuza borykają się z urazami.

• Na ławce Korony usiądzie dzisiaj Michal Pesković i jego koledzy z pola: Bartosz Kwiecień, Vanja Marković, Marcin Cebula, Jakub Mrozik, Michał Smolarczyk i Jakub Kotarzewski.

• Ale zacznijmy od rezerwowych Wisły, wśród których znaleźli się między innymi Paweł Brożek i Semir Stilić. Pozostali to: Michał Miśkiewicz, Jakub Bartkowski, Alan Uryga, Jakub Bartosz i Kacper Laskoś.

• Kielecka klątwa. Słaba forma Wisły (porażki z Lechią i Jagiellonią) to nic wobec fatalnej passy "Białej Gwiazdy" w Kielcach. Krakowianie nie wygrali tu od blisko czterech lat... Ostatnia była jedenastka z takimi piłkarzami, jak Garguła, Bunoza czy Chrapek. 29 lipca 2013 - wtedy wiślacy zwyciężyli koroniarzy 3:2.

• Piękna pogoda, piękna murawa i oby piękny mecz - witamy z Kielc! Za niecałą godzinę Korona podejmie tutaj Wisłę w spotkaniu, którego stawką może być piąte miejsce na koniec sezonu. Niby nic, a jednak wyższa lokata na finiszu oznacza większą nagrodę finansową, a więc jest o co grać!

Kaja Krasnodębska

Korona - Wisła LIVE! Starcie w cieniu walki o tytuł. Będzie gorąco!

Korona - Wisła LIVE! Starcie w cieniu walki o tytuł. Będzie gorąco! ©Andrzej Banas / Polska Press

Mecz Korona Kielce - Wisła Kraków ONLINE. W środę na dwóch stadionach w Polsce mogą rozegrać się losy mistrzostwa Polski. Przy tym co będzie działo się w Gdańsku oraz Warszawie, spotkanie w Kielcach nie zapowiada się porywająco. Patrząc na ostatnią formę Korony oraz odwiedzającej ją Wisły Kraków można spodziewać się jednak solidnego spotkania. Czy zadecyduje ono o tym kto ostatecznie uplasuje się na piątym miejscu w tabeli? Relacja LIVE od 18:00 w GOL24

Mecz Korona Kielce - Wisła Kraków ONLINE

Ciepła majowa środa niesie za sobą ogromne emocje. Do jednego z czterech ostatnich bojów w sezonie 2016/2017 staje bowiem grupa mistrzowska. Żaden polski fan futbolu nie przejdzie obojętnie obok meczów w Gdańsku oraz Warszawie, gdzie zmierzą się najlepsze jak dotąd zespoły, a co za tym idzie rozstrzygnąć mogą się losy najważniejszego z tytułów.
O 20.30 w stolicy Legia stanie w szranki z Lechem, natomiast o 18.00 z boju o mistrzostwo kraju może odpaść Lechia. Tym samym dołączy do zespołów, które środowym popołudniem zmierzą się w Kielcach. Tamtejsza Korona oraz odwiedzająca ją Wisła nie walczą już o wiele. Ot honor, radość kibiców i trochę więcej pieniędzy za zajęcie nieco wyższej pozycji w tabeli.

Nie wydaje się jednak, jakoby którekolwiek z nich miało odpuścić. Szczególnie Biała Gwiazda, która chce udowodnić, że w przyszłym sezonie zawalczy o znacznie więcej. Jak na razie w rundzie finałowej wychodzi jej to z miernym skutkiem. Trzy mecze to dwie porażki: z punktów białostoczan ograbiła zarówno Lechia oraz Jagiellonia. Tak jak na inaugurację fazy play off świetnie zaprezentowali się przy Łazienkowskiej skąd wywieźli punkt, a tydzień później z porażkę z gdańszczanami można nazwać nieco pechową, tak sobotnia przegrana z Jagiellonią już jak najbardziej zasłużona. Białostoczanie po prostu byli lepsi, co udowodnili zdobywając dwie bramki. Łukasza Załuskę pokonał Cillian Sheridan oraz Dmytro Chomczenowskij.

Piłkarzom Korony może nie być już tak prosto. Przede wszystkim na ławkę trenerską po wymuszonej przez nałożoną przez Komisję Ligi karze powraca Kiko Ramirez. W weekend pauzował również Arkadiusz Głowacki. Teraz będzie już do dyspozycji hiszpańskiego szkoleniowca. Właściwie jedynymi nieobecnymi będą więc Maciej Sadlok oraz Rafał Pietrzak. Temu drugiemu kontuzja uniemożliwia grę już od listopada. W ostatnich dniach obrońca powrócił jednak do treningów. Nic nie wskazuje na to , jakoby miał się wyrobić z powrotem przed zakończeniem sezonu.

Korona Kielce - Wisła Kraków. Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Maciej Bartoszek w tym meczu walczy nie tylko o dobro swego zespołu, ale również o dobre pokazanie się przed potencjalnymi pracodawcami. Przed tygodniem szkoleniowiec kielczan dowiedział się, że wraz z ostatnim meczem aktualnych rozgrywek, traci posadę. Nie poddał się jednak i w Gdańsku poprowadził swoich podopiecznych do zdobycia punktu. To już drugie oczko, jakie Korona zebrała w rundzie finałowej. Wcześniej urwała je także Jagiellonii Białystok. Tym samym wyrasta na zespół rozdający karty w wyścigu o mistrzostwo Polski. Kielczanie nie oszczędzili drużyny Michała Probierza, nie ulegli także gdańszczanom. Mało prawdopodobne więc, że łatwo poddadzą się wiślakom.

Dlatego też bardzo ciężko wyłonić faworyta środowego spotkania. W tabeli miejsce wyżej plasuje się Biała Gwiazda, która może pochwalić się jednym punktem więcej na swym koncie. To Korona jednak lepiej radzi sobie jak dotąd w fazie play off. Dwa remisy i porażka – zawodnikom Macieja Bartoszka do kolekcji brakuje wygranej. A na własnym stadionie są naprawdę mocni. Odwiedzana ostatnio chętnie przez kibiców twierdza Kielce, nie jest najłatwiejszą do zdobycia.

Środowym popołudniem do jej obrony nie stanie ani Djibril Diaw ani Ilijan Micanski. Obaj wciąż narzekają na kontuzję. Korona potrafi jednak grać i bez nich. Udowodniła to w niedzielę, bardzo dobrze prezentując się na Energa Arenie. Świetna postawa kielczan w defensywie nie pozwoliła Lechii na stworzenie sobie wielu sytuacji, nie wspominając nawet o zdobyciu goli. Podopieczni Piotra Nowaka byli bezsilni patrząc jak upływały kolejne minuty, co oddalało walkę o tytuł mistrza Polski.

Nie zagrają:

Korona Kielce: Djibril Diaw, Ilijan Micanski (kontuzje)
Wisła Kraków: Maciej Sadlok, Mateusz Zachara, Rafał Pietrzak (kontuzje), Michał Buchalik (wirus)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Wisła - Korona 2:0 (Ekstraklasa, 11.02.2017)
Korona - Wisła 1:0 (Ekstraklasa, 22.08.2016)
Korona - Wisła 3:2 (Ekstraklasa, 30.04.2016)

Mecz Korona Kielce - Wisła Kraków TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport (w internecie mecz dostępny dzięki aplikacji Canal+ Sport Online). Wstęp o 17:55, pierwszy gwizdek sędziego o 18:00. Komentują Rafał Dębiński i Kazimierz Węgrzyn (reporterzy z murawy: Michał Wodziński, Piotr Laboga). Relacja LIVE z Korona - Wisła w GOL24.pl

Jak mieszkają Messi, Ronaldo i Lewandowski?