Mecz Lech Poznań - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w...

Lech Poznań

1

Zagłębie Lubin

1

• Koniec meczu! Lech Poznań remisuje z Zagłębiem 1:1. Gole po przerwie zdobywali Mario Situm i Alan Czerwiński.

• Żółta kartka dla Łukasza Trałki za faul na Adamie Buksie.

• Filip Starzyński wywalczył korner. Po powtórnym dośrodkowaniu Sasa Balić główkuje ponad poprzeczką.

• Jeszcze jeden atak Lecha nie przynosi choćby cienia zagrożenia pod bramką Martina Polacka.

• Piłkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu chwyta Martin Polacek.

• Bartosz Kopacz wybija piłkę wślizgiem na rzut rożny po płaskim wstrzeleniu Wołodymyra Kostewycza.

• Szymon Marciniak dokłada 6 minut do drugiej połowy.

• Nicklas Barkrotch wchodzi w miejsce Radosława Majewskiego.

• Maciej Makuszewski przejmuje piłkę ok. 25 metrów od bramki gości. Jego strzał zostaje zblokowany. Przed kornerem zmiana:

• Ależ opanował piłkę w "szesnastce" gospodarzy Bartłomiej Pawłowski. Zabrakło jednak miejsca do oddania strzału.

• W odpowiedzi kąśliwe uderzenie Bartłomieja Pawłowskiego. Matus Putbocky w siatkarskim stylu odbija piłkę na rzut rożny.

• To była piłka meczowa dla "Kolejorza". Christian Gytkjaer główkuje z kilku metrów nad poprzeczką!

• Mihai Radut zmienia Macieja Gajosa.

• Nikola Vujadinović zawahał się o ułamek sekundy, czy wyjść do wrzutki Arkadiusza Woźniaka. Ten moment wykorzystał Alan Czerwiński, który przejął piłkę i uderzył po dalszym rogu nie do obrony!

• "MIEDZIOWI" WYRÓWNUJĄ! ALAN CZERWIŃSKI!!!

• Kopanina przed polem karnym Zagłębia. Goście zdołali wyjść z opresji i przejść do ataku. "Szczupak" Alana Czerwińskiego, po centrze Bartłomieja Pawłowskiego, minął się z celem. A dokładniej piłką.

• Sasa Balić zmienia Daniela Dziwniela.

• Strata Lecha i trójką z kontrą ruszali "Miedziowi". Bartłomiej Pawłowski nie zdołał "skleić" piłki po centrze Alana Czerwińskiego.

• Maciej Makuszewski wywalczył aut blisko narożnika boiska.

• Wstrzelenie piłki w pole karne przez Alana Czerwińskiego na pewno miało jakiś cel. Ale futbolówkę chwyta Matus Putnocky.

• Druga zmiana w Zagłębiu. Schodzi Jakub Świerczok, na boisku melduje się Adam Buksa

• "Żółtko" na koncie Daniela Dziwniela za powalenie Kamila Jóźwiaka w zapaśniczym stylu.

• Martin Polacek pewnie chwyta piłkę po centrze Radosława Majewskiego.

• Zmiana również w ekipie "Kolejorza". Za Mario Situma, strzelca jedynej jak dotąd bramki, pojawia się Kamil Jóźwiak.

• Bartłomiej Pawłowski zastępuje Filipa Jagiełłę.

• Alan Czerwiński przemknął prawym skrzydłem przez prawie całe boisko. Zagrywa na 18. metr do Jakuba Świerczoka, który nie trafia w piłkę. Z kolei strzał Filipa Jagiełły został zablokowany.

• Crossowe zagranie Jarosława Jacha było poza zasięgiem Filipa Jagiełły.

• Lubomir Guldan śmiało wprowadza piłkę środkiem. Będąc już ok. 30 metrów od bramki Matusa Putnocky'ego podaje nie w tempo do Arkadiusza Woźniaka.

• Mocne dośrodkowanie na dalszy słupek bramki Zagłębia. Nadbiegający Mario Situm zgrywa za plecy Radosława Majewskiego. Po chwili w starciu z... Maciejem Gajosem ucierpiał Nikola Vujadinović.

• 10/3 Strzały/strzały celne 4/1

• Przerzut Filipa Starzyńskiego na lewą stroną nie znajduje adresata. Jakub Świerczok za głęboko wbiegł w pole karne.

• Gra wznowiona. Z bramkarzem Lecha jest już wszystko w porządku.

• Przerwa w grze. Z pomocy medycznej musi skorzystać Matus Putnocky.

• Zdaniem sędziego Jakub Świerczok był na spalonym. Jeżeli miał on miejsce, to minimalny.

• Kontra Zagłębia - Alan Czerwiński podłączył się do akcji ofensywnej, lecz traci piłkę w polu karnym gospodazy.

• Przeciągnięte dośrodkowanie z narożnika. Zagłębie wychodzi z opresji.

• "Dzieje się"! Maciej Makuszewski "łamie" akcję na lewą nogę i strzela przy prawym słupku. Martin Polacek paruje na korner!

• "Miedziowi" rzucili się do ataku. Dwukrotnie pewnie główkuje Nikola Vujadinović. przerywając atak gości.

• Świetna dwójkowa akcja Radosława Majewskiego z Mario Situmem na lewej stronie. Po podaniu zwrotnym skrzydłowy Lecha uderza zza linii 16. metra po dalszym rogu nie do obrony! To jego premierowe trafienie w polskiej lidze!

• GOL DLA "KOLEJORZA"! MARIO SITUM!!!

• Złe podanie Jarosława Jacha przez środek boiska. Piłkę przechwycił Mario Situm, ale szybko ją stracił.

• Napastnik "Miedziowych" znowu w roli głównej. Tym razem w starcie do prostopadłej piłki poślizgnął się...

• Siła złego na jednego. Jakub Świerczok traci piłkę na rzecz dwóch obrońców Lecha przed linią 16. metra.

• "Kolejorz" zaczyna drugą połowę. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy do stolicy Wielkopolski na drugie trzy kwadranse meczu Lecha z Zagłębiem w 5. kolejce LOTTO Ekstraklasy. Do przerwy mamy 0:0. Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Lech bezbramkowo remisuje z Zagłębiem.

• Bartosz Kopacz skutecznie odcina Christiana Gytkjaera od piłki. Po chwili w "szesnastce" pada Maciej Makuszewski. Sędzia puszcza grę, ale wraca do tej sytuacji po kilku sekundach.

• Filip Starzyński uderza nad murem, aczkolwiek niecelnie - metr obok prawego słupka.

• Rzut wolny dla Zagłębia z ok. 25 metrów. Może być groźnie.

• Tym samym zagraniem "popisał" się Radosław Majewski. Nie jesteśmy zatem zdziwieni, że nie był zadowolony.

• W ripoście Arkadiusz Woźniak huknął z woleja, z 16. metra, wysoko nad bramką gospodarzy.

• Maciej Gajos zagrywa nie w tempo do Macieja Makuszewskiego. Nawet przy "depnięciu" Usaina Bolta nie zdążyłby do piłki.

• Mario Situm łamie akcję do środka z efektowną ruletą. Po wstrzymał go Jarosław Jach. Po chwili Christian Gytkjaer strzela wzdłuż linii bramkowej. Nikt nie zamknął akcji.

• 4/0 Strzały/strzały celne 2/1

• Żółta kartka dla Macieja Gajosa za skoszenie Daniela Dziwniela.

• Optymistyczne uderzenie Emira Dilavera z blisko 25 metrów. Sporo brakowało do bramki Martina Polacka.

• W pojedynku Jakuba Świerczoka z Nikolą Vujadinovicia górą obrońca Lecha. Matus Putnocky z "piątki".

• Radosław Majewski "szukał" prostopadłym podaniem Macieja Gajosa przed bramką rywala. Nie znalazł go. A właściwie Jarosław Kubicki stanął na linii podania.

• Błąd Rafała Janickiego mógł kosztować gospodarzy utratę bramki! Ograł go Jakub Świerczok, którego atomowe uderzenie trafia w poprzeczkę!

• Nikola Vujadinović główkuje obok bramki gości.

• I jeszcze jeden.

• Kolejny pojedynek Daniela Dziwniela z Maciejem Makuszewskim. Piłka przypadkowo odbija się od ręki obrońcy Zagłębia - Szymon Marciniak wskazuje na prawy narożnik, a nie na "wapno".

• Maciej Makuszewski strzela technicznie zza linii 16. metra dość wysoko nad bramką Martina Polacka.

• Wołodymyr Kostewycz zdołał zgrać piłkę w pole karne do Mario Situma. Temu zabrakło centymetrów, by ją przejąć. Po chwili tak samo było w przypadku Christiana Gytkjaera.

• Złe przyjęcie futbolówki Macieja Makuszewskiego wykorzystał Daniel Dziwniel. Chcąc odzyskać piłkę, skrzydłowy Lecha przekroczył przepisy.

• FIlip Jagiełło urwał się skrzydłem. Miał teraz, wydawało się, proste zadanie w postaci płaskiego zagrania na 10. metr. Posłał piłkę zbyt głęboko, przez co Matus Putnocky pewnie ją chwyta.

• "Miedziowi" dość szczęśliwie bronią się. Po dwójkowej akcji Mario Situma z Wołodymyrem Kostewyczem drugi z wymienionych zagrywa płasko w "szesnastkę" do Christiana Gytkjaera. Ten został uprzedzony przez Lubomira Guldana.

• Bez zagrożenia pod bramką Matusa Putnocky'ego. Ostatecznie wznawia on wykopem z "piątki".

• Wołodymyr Kostewycz przecina płaskie zagranie Alana Czerwińskiego w pole karne. W stronę prawego narożnika boiska zmierza już Filip Starzyński.

• Piłkarze Zagłębia spokojnie rozgrywają piłkę mimo wysokiego pressingu gospodarzy.

• Strata Mario Situma na 25. metrze od bramki Martina Polacka przynosi kontrę "Miedziowych". Podanie na dobieg do Filipa Jagiełły było bardzo niedokładne.

• Filip Starzyński ogrywa z "siatką" Łukassza Trałkę. Po chwili wykonał rzut rożny, po którym obrona Lecha wybija piłkę znowu poza linię końcową. Kolejna wrzutka znowu pada łupek "Kolejorza".

• Zbyt nisko posłaną piłkę pewnie wybija ustawiony na wysokości bliższego słupka Arkadiusz Woźniak.

• Emir Dilaver urwał się prawą stroną. Został zahaczony przez Jarosława Jacha w pobliżu linii końcowej. Rzut wolny - piłkę ustawia Radosław Majewski...

• Miroslav Radović w nowym stroju "Wojskowych" ;)

• Zdaniem sędziego Mario Situm przesadził z wejściem barkiem w Lubomira Guldana. Rzut wolny dla "Miedziowych" z okolicy własnego pola karnego.

• Atak Zagłębia prawą stroną nie przynosi zagrożenia. Dodatkowo jeden z zawodników był na spalonym.

• W odpowiedzi rajd Macieja Makuszewskiego przynosi korner. Po centrze niecelnie strzela Mario Situm. Martin Polacek z "piątki".

• Od razu pierwszy strzał ze strony gości. Szczęścia zza pola karnego próbował Alan Czerwiński, ale jego uderzenie nie sprawiło problemów Matusowi Putnocky;emu

• Na gwizdek Szymona Marciniaka ze środka zaczyna Filip Jagiełło!

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę z biało-czerwonymi szalikami. Za moment losowanie stron, ale najpierw Mazurek Dąbrowskiego.

• Prosty przekaz dla trenera "Kolejorza"

• Rezerwowi Lecha Poznań: Jasmin Burić - Robert Gumny, Lasse Nielsen, Nicki BIlle Nielsen, Mihai Radut, Nicklas Barkroth, Kamil Jóźwiak.

• Frekwencja ponoć nie powala. Ale to przede wszystkim z powodu długiego weekendu

• Rezerwowi Zagłębia Lubin: Konrad Forenc - Sasa Balić, Adam Buksa, Łukasz Janoszka, Bartłomiej Pawłowski, Aleksandar Todorovski, Jakub Tosik.

• Rozruch przed meczem

• Do pierwszego gwizdka sędziego Szymona Marciniaka jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi Macieja Brzezińskiego:

• Obie ekipy ze zmiennym szczęściem rywalizowały w Pucharze Polski.Jak wiemy, Lech przegrał aż 0:3 w Szczecinie z Pogonią, natomiast "Miedziowi" uporali się z Jagiellonią (2:1). Jak zatem zmierzą w lidze? Początek spotkania już za 25 minut!

• Relację NA ŻYWO z tego spotkania poprowadzi Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

Maciej Brzeziński

Mecz Lech Poznań - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

Mecz Lech Poznań - Zagłębie Lubin ONLINE. Do Poznania przyjeżdża lider Lotto Ekstraklasy. Lechici będą chcieli zmazać plamę po odpadnięciu z Pucharu Polski, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Mecz Lech Poznań - Zagłębie Lubin ONLINE

Ostatnie dni nie były popisem piłkarzy z Poznania. W minioną środę Lech przegrał w Szczecinie 0:3 i odpadł z pucharu tysiąca drużyn już w 1/16 finału. Rozgoryczeni kibice dali upust swojej złości i słownie starli się z trenerem Nenadem Bjelicą.
- W Szczecinie nie byliśmy w dobrej dyspozycji. Nie byliśmy agresywni i skoncentrowani - tłumaczył słabszą postawę chorwacki szkoleniowiec, który chciałby jak najszybciej zmazać plamę. - Mamy szansę na rehabilitację po odpadnięciu z Pucharu Polski. Dobrze, że kolejny mecz gramy tak szybko - dodał.

Zagłębie to jeden z dwóch niepokonanych zespołów w bieżącej kampanii Lotto Ekstraklasy. Zawodnicy Piotra Stokowca od początku sezonu prezentują wysoką formę. Przed tygodniem pokazali jak należy grać z Pogonią. Bez większych problemów wygrali na własnym boisku z Portowcami 3:0. W środę mierzyli się z Jagiellonią Białystok. Nie był to łatwy mecz, ale lubinianie rozstrzygnęli go na swoją korzyść, zwyciężając 2:1. Dzięki temu są ciągle w grze o finał na PGE Narodowym.

Sobotni mecz będzie dla Lecha szansą na rehabilitację. Jeśli zawodnicy Nenada Bjelicy wygrają to kibice chociaż trochę zapomną o odpadnięciu z eliminacji Ligi Europy i Pucharu Polski. Kolejorzowi została już tylko walka o mistrzostwo Polski i każda strata punktów przez zespół z Poznania będzie coraz mocniej naruszać pozycję chorwackiego szkoleniowca.

NIE ZAGRAJĄ:

Lech: Jevtić (kontuzja), Tetteh (kartki)

Zagłębie: Mucha, Madera, Bonecki, Balić, Nespor (kontuzje)

FORMA W OSTATNICH MECZACH:

Lech Poznań:
Pogoń Szczecin – Lech Poznań 3:0 (1/16 Pucharu Polski)
Cracovia – Lech Poznań 0:2 (Ekstraklasa)
Lech Poznań – FC Utrecht 2:2 (Liga Europy)
Lech Poznań – Piast Gliwice 5:1 (Ekstraklasa)
FC Utrecht – Lech Poznań 0:0 (Liga Europy)

Zagłębie Lubin:
Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 2:1 (1/16 Pucharu Polski)
Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 3:0 (Ekstraklasa)
Bruk-Bet Termalica – Zagłębie Lubin 1:1 (Ekstraklasa)
Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław 1:0 (Ekstraklasa)
Korona Kielce – Zagłębie Lubin 0:1 (Ekstraklasa)

SĘDZIA:

Szymon Marciniak (Płock)

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Lech: Putnocky – Gumny, Janicki, Vujadinović, Kostewycz – Trałka, Gajos, Makuszewski, Majewski, Situm - Gytkjaer

Zagłębie: Polacek – Guldan, Kopacz, Jach – Kubicki, Czerwiński, Jagiełło, Starzyński, Dziwniel – Woźniak, Świerczok

Lech Poznań - Zagłębie Lubin: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Mecz Lech Poznań - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Lech - Zagłębie rozpocznie się o godz. 17:40 w Canal+ Sport. Początek transmisji ze spotkania o godz. 17:55 w Canal+ Sport. Mecz komentować będą Bartosz Gleń i Maciej Murawski (z Poznania).

18:00 mecz Lech Poznań - Zagłębie Lubin