Mecz Lechia Gdańsk - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Lechia Gdańsk - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 26. kolejka
2017-03-19 18:00

Lechia Gdańsk

1

Legia Warszawa

2

• Spotkanie relacjonował Mateusz Hawrot. Dziękuję za uwagę.

• Koniec! Po słabej pierwszej i znakomitej drugiej połowie, Legia wywozi z Gdańska trzy punkty!

• Pazdan wyjaśnia po centrze Maka.

• Szymański za Guilherme.

• Fantastyczny Kucharczyk nie dał rady przelobować Kuciaka, po chwili wszedł w drybling i chciał "złamać" do środka, lecz został nabity. Od bramki golkiper Lechii.

• Ofoe pogubił się na połowie Lechii.

• Trzy minuty doliczone.

• Rzeźniczak w miejsce Radovicia.

• Gospodarze próbowali odpowiedzieć na gola Legii, ale nie zdołali przedrzeć się przez mur obronny rywali.

• Jak padł gol? Kontra Legii, Ofoe dośrodkował w pole karne, główką wybijał Maloca, ale zrobił to tak nieudolnie, że futbolówka spadła prosto pod nogi Kucharczyka. Superrezerwowy Legii bez namysłu uderzył i pokonał Kuciaka! Co za zmiana Kuchy Kinga!

• KU-CHAR-CZYK! Lechia 1, Legia 2!

• Dobra interwencja Pazdana w defensywie.

• Kuświk dryblował w polu karnym, szukał podaniem kolegów, ale został zablokowany.

• Sławczew! Rezerwowy pomocnik Lechii huknął z dystansu, piłka odbiła się od interweniującego Pazdana i spadła na górną siatkę! To mogło zaskoczyć Malarza.

• Od prawie kwadransa gospodarze "siedzą" na drużynie gości.

• Dobra piłka do M. Paixao, ale ten nieudolnie ją przyjął i finalnie stracił.

• Wojtkowiak w pole karne, poprzez Hlouska, prosto pod nogi Pazdana. Ten bez namysłu wykopał piłkę.

• Z boiska schodzi bohater akcji sprzed kilku chwil - Wolski. W jego miejsce rekonwalescent Mak.

• Żółta kartka dla Sławczewa.

• RAFAŁ WOLSKI! Fenomenalna akcja pomocnika Lechii, znakomity pokaz dryblingu i mocny strzał. Gości od gola uchronił słupek!

• 37220 osób ogląda to spotkanie z perspektywy trybun. Znakomita frekwencja.

• Ależ ruszyli gospodarze! Krasić szalał blisko linii bramkowej, zdołał zagrać piłkę, ale tam ofiarnie interweniowali defensorzy Legii!

• Sprytnie chciał zagrać Kuświk, ale nadział się na Pazdana.

• Co tu się dzieje?! Znakomita akcja i dośrodkowanie Wawrzyniaka, piłka trafiła na głowę Marco Paixao, ale uderzenie zatrzymał rewelacyjny Malarz. Do dobitki doszedł jeszcze Flavio, lecz z kilku metrów przestrzelił!

• Malarz! Świetna interwencja! Hlousek skiksował, piłka trafiła do Marco Paixao, a ten z kilku metrów uderzył w znakomicie wychodzącego z bramki Malarza. Znakomite wyjście i interwencja doświadczonego golkipera.

• Flavio Paixao za Haraslina.

• Paixao powalczył na skrzydle, podał do Haraslina, ten próbował dryblować, ale nie zdołał przejść defensorów Legii.

• Ofoe świetnie odebrał piłkę i przeprowadził znakomity rajd, lecz w oddaniu soczystego uderzenia przeszkodził mu Maloca. Kuciak zatrzymał strzał.

• Ofoe kapitalnie uruchomił Kucharczyka, ten bez namysłu huknął na bramkę, ale znakomicie interweniował Kuciak!

• Goście wywalczyli nawet jeszcze jeden rzut rożny, jednak nie potrafili tego wykorzystać.

• Legia w natarciu, teraz dwukrotnie próbował Radović, lecz zablokowano go. Kolejny już korner dla obrońców tytułu.

• Krótkie rozegranie, indywidualna akcja Ofoe, który założył "siatkę" Wolskiemu i oddał strzał. Kuciak nie dał się zaskoczyć.

• Ruszyli żwawo goście, teraz Hlousek wrzucił w pole karne, lecz został uprzedzony. Korner.

• Wcześniej Sławczew za Nunesa, który nabawił się urazu.

• Guilherme złapany na spalonym w polu karnym.

• Jak padł gol? Guilherme otrzymał długie podanie na lewej flance, kapitalnie dośrodkował w pole karne, a tam doskonale odnalazł się Kucharczyk, który uprzedził interweniującego Maloce i skierował piłkę do siatki! Remis! Ależ wejście Kuchy'ego!

• KUCHY KING! WEJŚCIE SMOKA!

• Pierwsza akcja Kucharczyka, którego w ostatniej chwili zatrzymał Maloca.

• Kucharczyk za Hamalainena.

• Guilherme zatrzymał Paixao ewidentnym faulem. Kartka.

• Teraz dobrą interwencją poza "piątką" popisał się vis a vis Malarza - Dusan Kuciak.

• Żółtko dla Janickiego za faul taktyczny.

• Dobre wyjście z bramki i interwencja Malarza.

• Przerwa w grze spowodowana starciem w środku pola, w którym ucierpiał Ofoe.

• Powtórki pokazały, że arbiter się raczej nie pomylił, a piłka faktycznie przekroczyła linię bramkową.

• Jak padł gol? Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafiła na głowę Malocy, ten uderzył, doszło do zamieszania, walczyli na linii Hlousek i Kuświk, legioniści wybili futbolówkę, ale sędzia orzekł, że przekroczyła ona linię bramkową! Lechia na prowadzeniu! Samobójczego gola przypisano ostatecznie Hlouskowi.

• GOOOL! Lechia! 1:0!

• Tak jak pierwsza połowa zaczynała się od serii kornerów dla Legii, tak teraz po interwencji Hlouska korner mają gospodarze.

• Druga połowa się rozpoczęła.

• Przerwa. Lechia 0, Legia 0. Bez goli w Gdańsku. Wracamy za około kwadrans.

• Radović niedokładnie do Guilherme. Kontra Legii spaliła na panewce.

• Minuta doliczona.

• Któryś z lechistów doszedł do strzału, ale piłka poszybowała ponad bramką.

• Zatrzymany Kuświk i będzie rzut rożny dla biało-zielonych.

• Miejmy nadzieję, że tak jak w przypadku szlagieru Lech - Lechia, w drugiej połowie będzie ciekawiej.

• Przez mur defensywy Legii chciał przedrzeć się Paixao, ale nic nie zdziałał.

• Radović wpadł w pole karne Lechii, wypatrzył Guilherme, ten z kilku metrów uderzył w Kuciaka, ale i tak arbiter odgwizdał spalonego.

• Starcie Wawrzyniaka z Jędrzejczykiem przy linii bocznej. Obie drużyny grają zdecydowanie i nikt nie odpuszcza. Może jeszcze trochę porządnego futbolu do tego? Czekamy.

• Janicki przerwał akcję gości faulem w środku pola.

• Gwizdy na stadionie, bo sędzia zatrzymał groźną kontrę Lechii. Słusznie - Wolski pomagał sobie ręką.

• Dośrodkowanie prosto w ręce Kuciaka.

• Faul za faulem :) Teraz będzie okazja na wrzutkę dla gości, przy piłce Guilherme.

• Drobne zamieszanie pod bramką Malarza, ale doświadczony golkiper poradził sobie i złapał piłkę.

• Początek spotkania był lepszy w wykonaniu Legii, teraz od kilku minut ciekawiej wyglądają gospodarze.

• Groźne, mocne uderzenie Wolskiego z rzutu wolnego. Malarz interweniował z problemami, na dobitkę czaił się Kuświk, ale odgwizdano ofsajd.

• Oczywiście kolejny faul. Żółta kartka dla Dąbrowskiego, a Lechia będzie miała dobrą okazję bramkową.

• Kolejne agresywne zagranie w środku pola. Sędzia Stefański ma sporo pracy.

• Spotkanie nie stoi jak na razie na zbyt wysokim poziomie.

• Centra w pole karne Lechii zakończona niepowodzeniem.

• Gra się zaostrzyła, czego efektem jest pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Wojtkowiak.

• Starcie w środku pola. Jędrzejczyk został pouczony przez sędziego z powodu ostrej gry.

• Ofoe wywrócił się i zagarnął piłkę ręką, sugerując sędziemu bocznemu faul Janickiego, ale srogo się zdziwił - odgwizdano rzut wolny dla Lechii właśnie za rękę Vadisa.

• Wolski zwijał się z bólu po wspomnianym kontakcie z Pazdanem, ale już wrócił do gry.

• Krasić fenomenalnie uruchomił Wolskiego, któremu oddanie strzału uniemożliwił nieustępliwy Pazdan ze wsparciem Ofoe.

• Pozycyjny atak Legii zakończył się niecelnym podaniem w stronę Radovicia.

• Na pierwszy plan wysuwa się Haraslin. Młody skrzydłowy jest aktywny, szuka gry, próbuje indywidualnych akcji. Dobry początek meczu w wykonaniu tego zawodnika.

• Dużo chaosu w poczynaniach obu zespołów. Często brakuje dokładności w podaniach, piłkarze nie decydują się też na razie na niekonwencjonalne zagrania.

• Jędrzejczyk wstrzelił piłkę w pole karne, ale jak na razie wszystkie centry Legii kończą się wybiciem futbolówki przez gospodarzy.

• Przedzierał się Krasić, ale bez efektu. Od bramki Malarz.

• Dobra interwencja Kuciaka, po której goście mieli trzeci już korner. Rozegrali to sprytnie, ale zabrakło im dokładności.

• Błyskawiczna, składna akcja gości, dobrze pokazał się Haraslin, ostatecznie piłka trafiła w pole karne Legii, ale nikt z gospodarzy nie doszedł do strzału.

• Powstało spore zamieszanie po dośrodkowaniu z rogu, ale gospodarzom udało się zażegnać niebezpieczeństwo. Po chwili faul Pazdana i piłkę mają lechiści.

• Maloca zatrzymał na skrzydle Guilherme i będzie kolejny korner dla mistrza kraju.

• Dobra wrzutka w pole karne Lechii, ale defensorzy biało-zielonych wszystko wyjaśnili.

• Z rzutu rożnego nic nie wynikło, ale Legia ma rzut wolny z niezłej pozycji.

• Akcja gości z Warszawy, piłka po rajdzie Jędrzejczyka trafiła do Moulina, którego strzał sprzed pola karnego został zablokowany. Korner.

• Rozpoczęli!

• Oba zespoły już wychodzą na boisko!

• W zespole Lechii brakuje m.in. zawieszonego za zachowanie w Poznaniu Peszki, a także kontuzjowanego Borysiuka. Goście bez zmian w porównaniu z ostatnimi dwoma spotkaniami. Wciąż poza kadrą meczową znajduje się Tomas Necid.

• Rezerwowi Lechia: Mateusz Bąk, Simeon Sławczew, Michał Mak, Sebastian Mila, Flavio Paixao, Paweł Stolarski, Gino Van Kessel

• Rezerwowi Legii: Radosław Cierzniak, Łukasz Broź, Jakub Czerwiński, Dominik Nagy Sebastian Szymański, Jakub Rzeźniczak, Michał Kucharczyk

• Gdańska Lechia lubi grać u siebie z Legią. Zatrzymała ją w drodze po mistrzowski tytuł, kiedy trenerem był Maciej Skorża. Zluzowała ją także wtedy, gdy za sterami zasiadł Stanislaw Czerczesow. - Piłkarze dostali materiały i wskazówki dotyczące gry Legii. Pewne rzeczy musimy poprawić jeśli chodzi o grę defensywną, bo braki tracimy zbyt łatwo – uważa trener Piotr Nowak.

• 11 kwietnia 2015 roku padł rekord frekwencji podczas meczu ligowego Lechii na Stadionie Energa Gdańsk. Wówczas biało-zieloni także grali z Legią Warszawa, zwyciężyli 1:0 po golu Macieja Makuszewskiego w 86 minucie, a spotkanie oglądało 36,5 tysiąca widzów. Dzisiaj ta rekordowa frekwencja ma zostać pobita.

• Przed nami hit kolejki! Podrażniona ostatnimi porażkami Lechia Gdańsk podejmie Legię Warszawa, która zaczęła punktować.

Jacek Czaplewski

Lechia – Legia LIVE! Hit przy pełnych trybunach
1/7
przejdź do galerii

Lechia – Legia LIVE! Hit przy pełnych trybunach ©Bartek Syta / Polska Press

Mecz Lechia Gdańsk – Legia Warszawa ONLINE. Wybornie zapowiada się spotkanie w Gdańsku. Podrażniona ostatnimi porażkami Lechia podejmie Legię Warszawa, która zaczęła punktować. Na widowni zasiądzie prawodpodobnie aż 37,5 tys. widzów. Jakie widowisko obejrzą? Relacja LIVE w GOL24.

Mecz Lechia Gdańsk – Legia Warszawa ONLINE

- Każdy księgowy chciałby grać z Legią co tydzień – zażartował Jakub Wawrzyniak. W tych słowach jest sporo prawdy, bo klub z Warszawy jak magnes przyciąga widownię na trybuny. W Gdańsku wcale nie mecz otwarcia z Cracovią w 2011 roku cieszył się dotąd największym zainteresowaniem (34 444), lecz właśnie z Legią w kwietniu 2015 roku.
Wówczas zajętych zostało 36,5 tys. miejsc. Lechia wygrała po golu Macieja Makuszewskiego. Obecnie ten skrzydłowy jest wypożyczony do Lecha, ale moda na mecze z Legią bynajmniej nie ustała. Wedle przewidywań dziś uda się wyśrubować rekord. Będzie o tysiąc fanów więcej.

Niesamowitę frajdę członkom biura prasowego Lechii musiało sprawiać informowanie kibiców o kolejnych tysiącach sprzedanych wejściówek. Granica 20 tys. pękła 14 marca (wtorek). Granica 30 tys. - 17 marca (piątek). W sobotę po 21:00 ogłoszono, że 34 tys. biletów znalazło swoich nabywców. Akcję #IdziemyNaRekord należy zatem już teraz uznać za wielki sukces bez względu na ostateczny wynik (w Poznaniu na spotkaniu Lecha z Górnikiem Łęczna będzie wprawdzie nieco więcej publiki, ale część z niej wejdzie za darmo).

Czy fani w zamian za lojalność otrzymają treściwe spotkanie? Lechia lubi grać u siebie z Legią. Zatrzymała ją w drodze po mistrzowski tytuł, kiedy trenerem był Maciej Skorża. Zluzowała ją także wtedy, gdy za sterami zasiadł Stanislaw Czerczesow. - Piłkarze dostali materiały i wskazówki dotyczące gry Legii. Pewne rzeczy musimy poprawić jeśli chodzi o grę defensywną, bo braki tracimy zbyt łatwo – uważa trener Piotr Nowak. W ostatnich dwóch kolejkach Lechia poniosła porażki; najpierw nie poradziła sobie w wojnie nerwów z Lechem Poznań (0:1), potem uległa Ruchowi Chorzów (1:2). A Legia przeciwnie – uzbierała po trzy punkty z Zagłębiem Lubin (3:1) i Wisłą Kraków (1:0).

Dzisiejszy mecz jest testem na wiarygodność dla Lechii. Jeżeli rozegra dobry mecz i wygra, to udowodni, że wymienianie jej w kontekście mistrzostwa Polski nie ma charakteru życzeniowego bądź kurtuazyjnego.

Przeczytaj także:

Ekstraklasa. Kto wygra mecz Lechia Gdańsk - Legia Warszawa?

Nie zagrają

Lechia: Vanja Milinković-Savić, Sławomir Peszko (obaj zawieszeni)
Legia: Tomas Necid (kontuzja), Daniel Chima Chukwu (decyzja trenera)

Przypuszczalne składy

Lechia: Dusan Kuciak – Grzegorz Wojtkowiak, Mario Maloca, Rafał Janicki, Jakub Wawrzyniak – Ariel Borysiuk, Simeon Sławczew, Flavio Paixao, Milos Krasić, Rafał Wolski – Marco Paixao.

Legia: Arkadiusz Malarz – Artur Jędrzejczyk, Maciej Dąbrowski, Michał Pazdan, Adam Hlousek – Michał Kopczyński, Thibault Moulin, Guilherme, Vadis Odjidja-Ofoe, Kasper Hamalainen – Miroslav Radović.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Forma w ostatnich meczach

Lechia:
Ruch Chorzów – Lechia 2:1 (Ekstraklasa, 11.03.2017)
Lech Poznań – Lechia 1:0 (Ekstraklasa, 05.03.2017)
Lechia – Cracovia 4:2 (Ekstraklasa, 25.02.2017)

Legia:
Legia – Wisła Kraków 1:0 (Ekstraklasa, 12.03.2017)
Zagłębie Lubin – Legia 1:3 (Ekstraklasa, 03.03.2017)
Legia – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (Ekstraklasa, 26.02.2017)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Legia – Lechia 3:0 (Ekstraklasa, 01.10.2016)
Lechia – Legia 2:0 (Ekstraklasa, 11.05.2016)
Legia – Lechia 1:1 (Ekstraklasa, 02.04.2016)

Mecz Lechia Gdańsk – Legia Warszawa TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+. Wstęp od 17:35, pierwszy gwizdek sędziego o 18:00. Komentują Przemysław Pełka i Tomasz Wieszczycki. Przedmeczowe studio poprowadzi Daria Kabała-Malarz. W rolę reporterów z murawy wcielą się Bartosz Ignacik z Adamem Westfalem. Relacja LIVE z Lechia – Legia w GOL24.pl