Mecz Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz ONLINE. Gdzie...

Mecz Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO

• Żółta kartka dla Trochima

• Ale zmarnowana okazja Krasicia, ominął bramkarza i strzela ponad bramką!

• Groźny strzał Łukasika z dystansu, ale tam gdzie stał Gliwa i kolejny rzut rozny dla gospodarzy, ale nie przynosi żadnych efektów

• Ależ zmarnowana okazja przez Koleva. Obiegł Vitorię i wyszedł sam na sam z Kuciakiem, ale zwlekał z oddaniem strzału na bramkę. Stoperzy zdążyli wrócić i szcześliwie udało sie wybic piłkę napastnikowi!

• Krasić dostał piłkę w pole karne, ale zamiast strzelać to próbował dryblingu i skutecznie interweniował Krachunov. Dobra okazja dla Lechii!!

• Pierwsza zmiana w Lechii Krasić wchodzi za kontuzjowanego Wawrzyniaka, który trzyma się za Achillesa (nie było żadnego kontaktu z przeciwnikiem).

• Dobra kontra gości, ale Kolev nie miał do kogo podać i jego dośrodkowanie zostaje zablokowane przez Stolarskiego. Beniaminek ma rzut rożny, Brzyski dobrze dośrodkowuje i piłkarz Sandecji byli blisko celu ale piłka mija prawy słupek bramki

• Po zdobyciu gola Sandecja cofnęła się na swoją połowę i skutecznie neutralizuje ataki Lechii, która gra zbyt statycznie

• Dudzic nie mógł sobie życzyć lpeszego prezentu w dniu 29 urodzin.

• Żółtą kartkę otrzymuje Oliveira za faul na Baranie

• GOOL dla Sandecji, ładna kontra beniaminka, z lewej strony dośrodkowuje Mraz, błąd Kuciaka który powinien złapać tą piłke i akcję kończy Dudzic

• W początkowej fazie meczy może podobać się gra beniaminka, który gra bez kompleksów i nie czeka na własnej połowie co mogło zaskoczyć gospodarzy

• Doszło do niebezpiecznego zderzenia Piszczka z Vitorią, ale nic poważnego sie nie stało obu piłkarzom i po chwili kontynuujemy mecz. Wszyscy mają w pamięci niebezpieczne zderzenie głowami Sochy z Kojem w poprzedniej kolejce.

• Pierwszy strzał w tym meczu oddał Piter- Bucko z około 30 metrów, ale piłka przelatuje wysoko ponad poprzeczką.

• Od początku Sandecja niespodziewanie chce przyjąć inicjatywę i w razie straty szybko odebrać piłkę na połowie przeciwnika

• Sędzia gwiżdże, od środka zaczynają goście!!!

• Przed meczem będzie jeszcze minuta ciszy z powodu osób poszkodowanych na Pomorzu z powodu anomalii pogodowych, które ostatnio nawiedziły te województwo.

• Sędzia wyprowadza już obie jedenastki na murawę, a to oznacza, że za chwilę zaczynamy.

• Dzisiaj kapitanami drużyn są Sławomir Peszko (Lechia) oraz Dawid Szufryn (Sandecja)

• Dzisiejszy mecz oraz jutrzejszy pomiędzy Arką Gdynia i Pogonią Szczecin będą spotkaniami, gdzie będzie występował VAR w 6 kolejce ekstraklasy.

• W poprzedniej kolejce Lechia bezbramkowo zremisowała z Pogonią Szczecin, a Sandecja przegrała 0-1 z Wisłą Płock. Należy też nadmienić, że Lechia czeka nadal na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie na własnym stadionie.

• Dzisiaj w wyjściowym składzie zadebiutuje pozyskany parę dni temu w Lechii Gdańsk 21-letni Joao Oliveira.

• Dzisiejszy mecz jest pierwszym w historii, ligowym pojedynkiem między tymi drużynami.

• Rezerwowi: Lechia Gdańsk: Zelenika, Krasić, Lewandowski, Wojtkowiak, Nalepa, Matras,F.Paixao Sandecja Nowy Sącz: Radliński, Straus, Trochim, Basta, Danek, Cetnarski, Kasprzak,

• Witam oraz zapraszam na relacje live z pierwszego meczu 6 kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk vs Sandecja Nowy Sącz

Kaja Krasnodębska

1/3
przejdź do galerii

©Andrzej Szkocki/Polska Press

Lotto Ekstraklasa. Na inaugurację starcie zespołów, które co prawda w lidze się jeszcze ze sobą nie mierzyły, lecz nie są dla siebie bynajmniej anonimowymi. Gdańska Lechia podejmie Sandecję, z którą spędziła trochę czasu w Gniewinie podczas okresu przygotowawczego. Ze sparingowego starcia górą wyszli podopieczni Piotra Nowaka. Jak będzie tym razem?

Mecz Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz ONLINE

Grywać w poniedziałki, by do kolejnych starć podchodzić zaledwie kilka dni później, w piątki. Z takimi niedogodnościami borykać musi się nieco rozczarowująca w trwających teraz rozgrywkach Lechia.
Zespół Wielkiej Czwórki, od którego rokrocznie wymaga się walki o najwyższe ligowe laury, teraz plasuje się dopiero na dziesiątej pozycji. Tylko jedna wygrana oraz dwa remisy w pięciu meczach to zdecydowanie poniżej ambicji zespołu Piotra Nowaka. Zwłaszcza, że gdańszczanie mogą pochwalić się obecnością w swych szeregach wielu aktualnych i byłych reprezentantów krajów. Z takim składem celują znacznie wyżej. Czy w meczu z Sandecją zdołają wreszcie postawić krok we właściwym dla siebie kierunku?

Na pewno bardzo by tego chcieli. Dodatkową motywacją powinni być także kibice, którzy już kolejny sezon wydają się nieco zawiedzeni postawą swoich ulubieńców. W obecnym sezonie mają ku temu zupełne prawo: gdańszczanie nie radzą sobie w lidze, a także pożegnali się już z rozgrywkami Pucharu Polski. W poprzednią środę niespodziewanie ulegli na wyjeździe pierwszoligowej Drutex-Bytovii Bytów. Po tamtej porażce mieli skupić się już wyłącznie na Lotto Ekstraklasie. Na zapowiedziach w dużej mierze się zakończyło, bowiem w poniedziałek jedynie zremisowali z będącą wciąż w budowie Pogonią Szczecin. I trzeba przyznać, że to Portowcy byli stroną przeważającą, a o podziale punktów w dużej mierze zadecydowała świetna postawa Dusana Kuciaka, który raz po raz wyciągał trudne strzały przeciwnika. Słowak do spółki z Joao Nunesem kryjącym przez pełne 90 minut Dawida Korta dostawili spore cegiełki do zdobycia jednego oczka. W rezultacie Lechia ma ich pięć.

Dokładnie takim samym dorobkiem może pochwalić się Sandecja. W przypadku drużyny Radosława Mroczkowskiego nie jest to jednak tak wielkie rozczarowanie. Od beniaminka po prostu wymaga się nieco mniej. Dużo niższy budżet oraz słabsi na papierze zawodnicy – w Nowym Sączu te pięć punktów nie wydaje się zbytnio nikogo niepokoić. Jasne, piłkarze z pewnością odczuwają sporo sportowej złości o zeszłotygodniowej porażce z Wisłą Płock, lecz bynajmniej nie zamierzają się załamywać. Ciężko pracują na treningach, by jak najszybciej dopisać sobie kolejne oczka, a w konsekwencji na długo przed końcem sezonu wywalczyć sobie utrzymanie. Takim jawi się główny cel beniaminka na nadchodzące miesiące. Wygrana z gdańszczanami byłaby sporym krokiem w tym kierunku. Jak wiadomo, nowosądeczanie większego problemu z grą z zespołami z czołówki nie mają. W starciach z Lechem, Legią oraz Jagiellonią zdobyli cztery punkty, pokonując na wyjeździe aktualnego wicemistrza Polski. Czy zdołają powtórzyć ten sukces z czwartą drużyną ówczesnej tabeli?

Mecz z Wisłą Płock był chyba najsłabszym do tej pory w wykonaniu ekipy Mroczkowskiego. Nie dość, że nie zdziałali wiele w ofensywie, to błąd w obronie zadecydował, iż przed własną publicznością nie zdołali zdobyć nawet punktu. Nie pomogły dwie roszady dokonane już w przerwie – nowosądeczanie okazali się słabsi w nudnawym długimi momentami starciu z Nafciarzami. W Gdańsku będą chcieli zatrzeć złe wrażenie.

Będzie to historyczne, bo pierwsze ligowe starcie między tymi zespołami. Rywale nie powinni jednak stanowić dla siebie zagadki. Przed rozpoczęciem rozgrywek spędzili razem ponad tydzień w ośrodku przygotowawczym w Gniewinie, ukoronowaniem czego okazał się sparing. W nim górą byli gdańszczanie, którzy po wyrównanym meczu pokonali piłkarzy z Nowego Sącza 3-2. Jak będzie tym razem? Zawody poprowadzi Bartosz Frankowski z Torunia. 31-letni arbiter prowadził już jedno spotkanie beniaminka w tym sezonie. Zakończyło się remisem. Teraz podopieczni Radosława Mroczkowskiego będą mieli więcej szczęścia?

Po stronie gospodarzy wciąż niepewnym występu jest Rafał Wolski. Piotr Nowak będzie mógł skorzystać natomiast ze swojego nowego zawodnika – Joao Oliveiry. 21-letni skrzydłowy został zgłoszony do rozgrywek i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zadebiutował w starciu z Sandecją.

Nie zagrają:

Lechia: Haraslin, Wolski, Kuświk, Mila
Sandecja: Korzym, Małkowski

Mecz Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz TRANSMISJA TC

Spotkanie gdańszczan z beniaminkiem pokaże Eurosport 2 od godziny 17:55. Wstęp do meczu już o 17:35. Tekstowa relacja na żywo w GOL24!