Mecz Pogoń Szczecin - Sandecja Nowy Sącz ONLINE. Gdzie...

Mecz Pogoń Szczecin - Sandecja Nowy Sącz ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Moskal zadebiutuje na starych śmieciach

PKO Ekstraklasa, 22. kolejka
2018-02-10 15:30

Pogoń Szczecin

4

Sandecja Nowy Sącz

1

• Wypuszczony Dawid Błanik centruje niemal z linii końcowej w pole karne. Poradziła sobie obrona Sandecji i sędzia Paweł Gil gwiżdże po raz ostatni! Pogoń pokonuje nowosądeczan 4:1!

• Po chwili groźnie zapowiadała się kontra gospodarzy, którzy wychodzili trzech na trzech. Podanie w pole karne do Mortena Rasmussena przecina Michal Piter-Bućko.

A po drugiej stronie Filip Piszczek na spalonym.

• Michał Gliwa broni mocny strzał Dawida Korta zza linii 16. metra!

• Kolejny debiut w ekipie gospodarzy. Dawid Błanik zmienia Spasa Delewa.

Paweł Gil dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Sprytną podcinką Kamil Drygas zagrywa do Cornela Rapy. Rumun był jednak na spalonym.

• Tym razem Jarosław Fojut wygrywa pojedynek z Filipem Piszczkiem.Gdyby nie ta interwencja, to być może napastnik Sandecji wbiegłby w "szesnastkę" gospodarzy.

• Żółta kartka dla Macieja Małkowskiego. Spóźniony wślizg w nogi Mortena Rasmussena.

• Adam Frączczak pognał do piłki za słabo zagranej przez Dawida Szufryna do własnego bramkarza. Zabrakło mu przyspieszenia na ostatnich kilu metrów.

• Dawid Kort wchodzi za Rafała Murawsiego. Notabene to on dopuścił do dośrodkowania Adriana Danka.

• Adrian Danek idealnie centruje z prawej strony na 5. metr, skąd najwyżej wyskoczył Filip Piszczek i uderzeniem głową - po koźle - kieruje piłkę do siatki. "Zaspał" w tej sytuacji Jarosław Fojut.

• FILIP PISZCZEK ZMNIEJSZA ROZMIARY PORAŻKI!!!

• Rafał Murawski na prawej stronie zagrywa na 6. metr do Mortena Rasmussena. W ostatniej chwili uprzedził go Patrik Mraz, który wybija piłkę na uwolnienie.

• Dawid Szufryn znowu w roli głównej. Wślizgiem wybija piłkę z "szesnastki" spod nóg rozpędzonego Ricardo Nunesa. Gospodarze mają jednak aut na wysokości "szesnastki".

• Kamil Drygas podaje w pole karne do Adama Frączczaka. Ten nie poradził sobie z Dawidem Szufrynem.

• Jarosław Fojut wrócił do gry, ale po chwili znowu padł na murawę. kosta Runjaić sporo ryzykuje - uraz może się pogłębić.

• W asyście medyków Jarosław Fojut opuszcza plac gry. Pogoń przez moment w "dziesiątkę", a na rozgrzewce jest Sebastian Rudol.

• Centra Mateusza Cetnarskiego pada łupem Łukasza Załuski. Wyrzuca od razu piłkę poza boisko, bowiem z murawy nie podnosi się Jarosław Fojut. Chyba będzie konieczna zmiana.

• Maciej Małkowski zbiega ze środka na lewą stroną. Jego dośrodkowanie w pole karne zostaje zablokowane, Po chwili poprawka i po interwencji Jarosława Fojuta goście mają rzut rożny.

• Morten Rasmussen debiutuje w Ekstraklasie. W stronę ławki udaje się Łukasz Zwoliński.

• Pogoń mimo czterobramkowego prowadzenia niemal cały czas jest na połowie przyjezdnych. Błyskawiczne przyspieszenie w postaci podania na wolne pole do Cornela Rapy, którego centrę "przecina" pole karne Sandecji.

• A na trybunach jest m.in. Mariusz Rumak.

• Mateusz Cetnarski zmienia Tomasza Brzyskiego.

• Pierwszy od dłuższego czasu atak (przybitych) przyjezdnych. Centrę Tomasza Brzyskiego na rzut rożny wybijają "Portowcy". Rzut rożny, ale po nim nie ma zagrożenia.

• A gospodarzom ciągle mało! Adamowi Frączczakowi brakowało jednak sporo.

• Michałowi Gliwie niewiele brakowało, by obronić strzał Jakuba Piotrowskiego NA LINII bramkowej

• GOL JAKUBA PIOTROWSKIEGO ZOSTAJE UZNANY!!!

• "Portowcy" protestują - ich zdaniem Michał Gliwa łapie piłką za linią bramkową po strzale Jakuba Piotrowskiego! Sędzia puścił grę, by po kilkunastu sekundach ją przerwać. Weryfikacja VAR!

• Najpierw Łukasz Zwoliński podaje na 5. metr do Frączczaka, który nie trafia w piłkę. Sandecja chciała wyjść z kontrą, ale straciła futbolówkę blisko własnej "szesnastki". Przechwycił ją Spas Delev, który niemal skopiował zagranie Zwolińskiego. Tym razem Adam Frączczak na wślizgu zdołał strzelić!

• ADAM FRĄCZCZAK PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• Raz prawą, raz lewą atakują gospodarze. Ricardo Nunes zyskał aut na wysokości "szesnastki". Zrobiło się tłoczno w tym sektorze, więc piłka została wycofana w okolice środka pola.

• Rzut wolny dla gospodarzy z prawej strony. Ricardo Nunes centruje na dalszy słupek, skąd anemicznie głową uderza Kamil Drygas. Michał Gliwa spokojnie broni.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Adrian Danek będzie grać w miejsce Wojciecha Trochima.

• Wracamy do Szczecina, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Pogoń - Sandecja Nowy Sącz. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze po golach Michala Pitera-Bućko (samobój) i Ricardo Nunesa.

• Nie zawsze duża przewaga i częste posiadanie piłki przynosi korzyści pod bramką rywala. Ale od czego jest Ekstraklasa? Szczecinianie prowadzą "tylko" dwiema bramkami, ale na przeszkodzie stanął nie jeden raz Michał Gliwa. Piłkarze Kosty Runjaicia w pełni kontrolują przebieg meczu. Sandecja wydaje się być tłem.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej połowy. Pogoń Szczecin prowadzi przed własną publicznością z Sandecją. Gole strzelali Michal Piter-Bucko (samobój) i Ricardo Nunes.

• Tomasz Brzyski strzela z ostrego kąta obok lewego słupka bramki gospodarzy! Niewiele brakowało!

• Fenomenalnie uderzył z okolic lewego narożnika pola karnego tuż przy dalszym słupku! Wyciągnięty jak struna Michał Gliwa był bezradny!

• CO ZA GOL RICARDO NUNESA!!!

• Kolejna nieudana próba Macieja Małkowskiego. Nieczysto trafił w piłkę z kilkunastu metrów od bramki. Posyła futbolówkę poza plac gry.

• Kamil Drygas w roli lewoskrzydłowego podaje w pole karne do Spasa Deleva. Temu odskoczyła piłka.

• Ajjj. Ciekawie zapowiadała się kontra "Portowców" lewą stroną. Spas Delev nie zdołał opanować piłki po podaniu Ricardo Nunesa. Wykorzystał to Adrian Basta, który zażegnał niebezpieczeństwo.

• Zupełnie nieudany strzał Jakuba Piotrowskiego zza linii 16. metra. Piłka w znacznej odległości mija bramkę beniaminka.

• Słupek ratuje Michała Gliwę przed wyciąganiem piłki z siatki! Z narożnika pola bramkowego uderzył Cornel Rapa i niewiele brakowało, by wpisał się na listę strzelców! Ten groźny strzał poprzedziła koronkowa akcja rodem z Barcelony!

• Spas Delev mógł podwyższyć prowadzenie! Poradził sobie szczęśliwie z Dawidem Szufrynem na 16. metrze, ale upadając "strzela" obok bramki.

• Świetnie podłączył się do akcji Cornel Rapa, który pognał prawą stroną. Centruje w pole karne na bliższy słupek do Łukasza Zwolińskiego, który został uprzedzony przez interweniującego wślizgiem Michala Pitera-Bućko. Niefortunną interwencją skierował piłkę do własnej bramki!

• CO ZA PECH! SAMOBÓJ MICHALA PITERA-BUĆKO!!!

• Dośrodkowanie Tomasza Brzyskiego w pole karne rywala, w którym nie było żadnego z jego kolegów...

• Maciej Małkowski próbował zaatakować prawą stroną. Nie zdołał jednak opanować piłki w boisku.

• Po chwili anemiczny strzał Macieja Małkowskiego z pola karnego broni Łukasz Załuska. Swoją drogą, musiał trochę poczekać, aż piłka wpadnie do jego "koszyczka".

• Dalekie zagranie na wolne pole do Łukasza Zwolińskiego było skazane na porażkę. Patrik Mraz zgrywa futbolówkę głową do własnego bramkarza.

• W odpowiedzi próbował Wojciech Trochim! Ładnie "zgasił" piłkę, po czym huknął po lekko zmarzniętej murawie w stronę bramki. Wyciągnięty Łukasz Załuska broni!

• Michal Piter-Bucko wybija piłkę głową z własnego pola karnego pod nogi Łukasza Zwolińskiego. Jego anemiczne uderzenie nie sprawiło problemu Michałowi Gliwie.

• "Portowcy" stwarzają największe zagrożenie atakami prawą flanką. Jednak tym przypadku wrzutka Spasa Deleva została zablokowana.

• Lasha Dvali z dziecinną łatwością przedarł się środkiem i z ok. 25 metrów decyduje się na podanie na wolne pole do Rafała Murawskiego. Jego centrę na bliższy słupek z zerowego kąta łapie bramkarz gości.

• Michał Gliwa łapie piłkę zmierzające pod poprzeczkę! Niemal idealnie przymierzył Ricardo Nunes, ale brakowało trochę siły w tym strzale!

• Rzut wolny dla gospodarzy z ok. 25 metrów. Piłkę ustawia Ricardo Nunes, obok niego jest Spas Delev.

• Michał Gliwa łapie piłkę w polu karnym przed rozpędzonym Adamem Frączczakiem. Nowosądeczanie ruszyli z kontrą, którą przerywa gwizdek sędziego - spalony.

• Adamowi Frączczakowi nie udało się przedrzeć lewą stroną. Michał Gliwa wznawia grę od bramki.

• Strzał Jakuba Piotrowskiego zza linii 16. metra został zablokowany, a poprawka Kamila Drygasa z woleja - z dalszej odległości - poszybował wysoko nad bramką Sandecji.

• Zdaniem sędziego Wojciech Trochim faulował w ofensywie Ricardo Nunesa blisko narożnika pola karnego Pogoni.

• Pojedynek biegowy Filipa Piszczka z Lashą Dvalim. Piłkarz beniaminka przegrał, ale udało mu się zyskać rzut rożny. Jarosław Fojut wyjaśnia sytuację.

• Sandecja wybroniła się po ataku Cornela Rapy prawą stroną. Gospodarze szybko odzyskali piłkę, by zaatakować drugą flanką. Z podobnym skutkiem.

• Jakub Piotrowski fauluje Grzegorza Barana w środku pola. Bez konsekwencji kartkowej.

• Spas Delev faulowany na prawej stronie przez Patrika Mraza. Niezła centra w pole karna, skąd na 20. metr wybijają piłkę obrońcy Sandecji. Rafał Murawski strzela od razu, ale piłka po rykoszecie mocno zwolniła. Wpada do "koszyczka" Łukasza Załuski.

• Adam Frączczak osaczony przez dwóch rywali wybiega z "szesnastki" Sandecji. Strata piłki naraziła na kontrę w wykonaniu beniaminka, która została przerwana przed linią środkową.

• Na gwizdek Pawła Gila ze środka zaczynają gospodarze!

• Obie "jedenastki" powoli wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i pierwszy gwizdek sędziego - Pawła Gila.

• Coraz mniej czasu do startu, więc przenosimy się na stadion im. Floriana Krygiera!

• Ostatni w tabeli "Portowcy" (17 punktów) zmierzą się z trzecim od końca beniaminkiem, który zgromadził cztery "oczka" więcej. Na jesieni górą byli nowosądeczanie po wygranej 2:1. Dublet Aleksandyra Kolewa wystarczył do odwrócenia losów spotkania - wcześniej dla Pogoni strzelił Dariusz Formella.

• Rezerwowi Pogoni Szczecin: Łukasz Budziłek - Dawid Błanik, Adam Buksa, Dawid Kort, Hubert Matynia, Morten Rasmussen, Sebastian Rudol.

• Będzie się działo!

• Rezerwowi Sandecji Nowy Sącz: Dawid Pietrzkiewicz - Mateusz Cetnarski, Adrian Danek, Michał Gałecki, Plamen Karachunov, Lukas Kuban, Jonatan Straus.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego warto zapoznać się z zapowiedzią Kai Krasnodębskiej:

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

• Sobotni maraton piłkarski zaczynamy w Szczecinie, gdzie za 25 minut Pogoń zmierzy się z Sandecją!

Kaja Krasnodębska

Pogoń - Sandecja LIVE! Moskal zadebiutuje na starych śmieciach

Pogoń - Sandecja LIVE! Moskal zadebiutuje na starych śmieciach ©Andrzej Szkocki/Polska Press

Mecz Pogoń Szczecin - Sandecja Nowy Sącz ONLINE. Inauguracja rundy wiosennej w Lotto Ekstraklasie wypadła wyjątkowo efektownie. W dwóch piątkowych meczach padło aż jedenaście bramek. W Szczecinie o utrzymanie tej średniej będzie bardzo ciężko, bowiem naprzeciw siebie staną zespoły, które jesienią raczej nie zasłynęły wysoką skutecznością. Ostatnia w tabeli Pogoń podejmie przed własną publicznością balansującą na czternastej pozycji Sandecję. Relacja LIVE w GOL24 od 15:30.

Mecz Pogoń Szczecin - Sandecja Nowy Sącz ONLINE

Runda jesienna nie należała do najlepszych w wykonaniu obu tych zespołów. Aby pozostać w Lotto Ekstraklasie na kolejny rok zarówno jedni jak i drudzy wiosną muszą zaprezentować się nieco lepiej.
Bo choć Sączersi nie zimowali bynajmniej w strefie spadkowej, to znajdują się niej blisko. Przed startem sobotnich meczów mają zaledwie punkt przewagi nad piętnastym Piastem Gliwice i dokładnie tyle samo oczek co zajmująca trzynaste miejsce Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Tak małe różnice między kolejnymi drużynami sprawiają, że jedno potknięcie może zadecydować o spadku lub utrzymaniu. Beniaminek na pewno nie będzie chciał zbyt pochopnie gubić punktów. Szczególnie w starciach z bezpośrednimi konkurentami w walce o pozostanie w lidze.

Bo o to też w najbliższych miesiącach bić się będą Portowcy. Dla klubu, który w najwyższej klasie rozgrywkowej występuje od sezonu 2012/2013 pożegnanie się z Lotto Ekstraklasą byłoby okrutnym ciosem. Powstrzymać ma ich przed tym Kosta Runjaić oraz jego podopieczni. Zimą pojawiło się wśród nich czterech nowych zawodników: Łukasz Budziłek, Dawid Błanik, Adam Buksa oraz Morten Rasmussen. Duże oczekiwania kładzione są zwłaszcza na ostatnim z nich – 33-letnim duńskim napastniku. Z uwagi na przerwy w treningach spowodowane drobnymi urazami, ostatni dwaj na swój debiut w szczecińskich barwach mogą poczekać jeszcze co najmniej tydzień.

W szeregach Sandecji Nowy Sącz pojawiło się nie tylko trzech nowych piłkarzy: Alexandru Benga, Jakub Grić czy Jakub Bartosz, ale także Kazimierz Moskal – szkoleniowiec, który raz z pierwszym stycznia przejął stery zespole. Zanim pełen okres przygotowawczy z drużyną, a w Szczecinie zadebiutuje na ławce trenerskiej. Dla niego będzie to z pewnością szczególny mecz, zwłaszcza że właśnie stadion Portowców był jego ostatnim miejscem pracy.

Walkę o zwycięstwo w pierwszym spotkaniu utrudnią Moskalowi problemy kadrowe. Z powodu urazów szkoleniowiec gości nie może skorzystać z usług Bartłomieja Kasprzaka, Bartłomieja Dudzica oraz Macieja Korzyma. Zółte kartki z gry wyeliminowały natomiast najlepszego strzelca Sączersów Aleksandara Koleva. W Szczecinie zastąpi go Filip Piszczek.

Z letniego starcia tych zespołów górą wyszli piłkarze beniaminka. Mimo że po golu Dariusza Formelli to oni musieli gonić wynik, koniec końców po ostatnim gwizdku mogli dopisać sobie komplet punktów. A wszystko za sprawą dwóch bramek bułgarskiego napastnika. Czy i bez niego Sączersi zdołają pokonać rywali z Pomorza?

Kto wygra mecz Ekstraklasy: Pogoń Szczecin - Sandecja Nowy Sącz?

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)
W obecnych rozgrywkach ten arbiter spotkał się z piłkarzami Sandecji już trzykrotnie. Bilans meczów Sączersów z ich udziałem wynosi 1-1-1, a jedyna wygrana padła Derbach Niecieczy. Portowcom arbiter z Lublina sędziował tylko raz: przegrany bój z Wisłą Kraków.

Ostatnie ligowe mecze:
Pogoń Szczecin – Arka Gdynia 1-0 (Frączczak)
Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin 1-3 (Frączczak x2, Piotrowski)
Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin 3-3 (Delev, Piotrowski, Niepsuj)
Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin 1-0
Pogoń Szczecin – Piast Gliwice 2-2 (Frączczak, Delev)

Sandecja Nowy Sącz – Lechia Gdańsk 2-2 (Kolev, Danek)
Wisła Płock – Sandecja Nowy Sącz 2-2 (Kolev, Mraz)
Sandecja Nowy Sącz – Jagiellonia Białystok 0-1
Sandecja Nowy Sącz – Legia Warszawa 2-2 (Trochim, Piter-Bućko)
Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz 5-0

Poprzednie bezpośrednie starcie:
27 sierpnia 2017: Sandecja Nowy Sącz – Pogoń Szczecin 2-1 (Kolev x2, Formella)
Nie zagrają:
Sandecja Nowy Sącz Bartłomiej Dudzic, Maciej Korzym, Bartłomiej Kasprzak (kontuzje), Aleksandar Kolev (kartki)
Pogoń Szczecin Marcin Listkowski (kartki)

Mecz Pogoń Szczecin - Sandecja Nowy Sącz TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja nSport+. W internecie mecz dostępny na stronie ncplusgo.pl oraz w aplikacji Canal+ Sport Online. Komentuje duet Bartosz Gleń – Wojciech Jagoda. Relacja LIVE w GOL24 od 15:30.