Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w...

1

Wisła Płock

1

• Za uwagę dziękuje Hubert Jan Faron i do usłyszenia już niebawem!

• Sprawiedliwy remis. Dziać zaczęło się dopiero w doliczonym czasie gry, ale było to zdecydowanie za późno na cokolwiek. Wisła dzięki punktowi zrobiła niewielki kroczek w utrzymaniu się w ósemce. Śląsk, chociaż awansował o jedno miejsce w tabeli, to nadal może liczyć się z widmem spadku, gdyż przewaga wrocławian nad "kreską" wynosi zaledwie 5 punktów.

• Koniec!

• Złe wyjście Kiełpina, ale Piech w ostatniej chwili uprzedzony przez obrońcę nie zdołał uderzyć na pustą bramkę!

• Kontra Wisły mogła zakończyć się bramką, ale strzał Michalaka ofiarnie zablokował Pawelec!

• Reca ponownie blokuje wrzutkę Koseckiego i kolejny rzut rożny dla Śląska

• Aż 8 minut doliczonych do drugiej połowy

• Furman z dobrym zagraniem z rzutu wolnego, ale jeden z Nafciarzy złapany na spalonym.

• Zawada za Stilicia.

• Niecelna główka Tarasovsa po dograniu z rzutu wolnego.

• Ale najpierw Pawelec za Mateusza Lewandowskiego.

• Kolejny rzut wolny dla Śląska przy polu karnym gości.

• Kosecki popędził prawą stroną i dośrodkował. Piłka po nogach Recy wyszła na rzut rożny.

• Kante miał mnóstwo miejsca przed polem karnym Słowika, niestety dla Nafciarzy, skiksował.

• Merebaszwili z wrzutką z lewej strony. Kante jednak był zbyt dobrze pilnowany przez obrońców Śląska, by dojść do tego zagrania.

• Riera ogląda kartkę za faul

• Kosecki za Cholewiaka

• Michalak za Varelę. Wisłą chce tutaj kompletu punktów.

• Piech strąca do Robaka, ale ten pudłuje z kilku metrów i trafia wprost w Kiełpina!

• Robak wygrywa powietrzny pojedynek z Kiełpinem, ale Stefańczyk wybija piłkę prawie z linii bramkowej.

• Niemal kopia sytuacji sprzed 10 minut. Znów Riera dogrywał z wolnego i znów żaden z gospodarzy nie zdołał zamknąć akcji.

• Kartka dla Furmana za kopnięcie Augusto

• Riera z wrzutką z rzutu wolnego, jednak żaden z zawodników Śląska nie znalazł się w okolicach piątego metra by zamknąć akcję.

• Varela wyłuskał piłkę od Augusto i uderzył z około 25 metrów. Strzał zawodnika Wisły minął poprzeczkę bramki Słowika i dobry metr

• Pich wrzucił z prawej strony, ale piłka poleciała na tyle głęboko w pole karne, że odbiłą się od poprzeczki i wyszła w boisko

• Merebaszwili otrzymał dobrą piłkę od Furmana, po czym zszedł w pole karne i uderzył z prawej nogi wprost w ręce Słowika.

• Tak też się dzieje. Wymuszona zmiana i Kiełpin melduje się na boisku.

• Problem mięśniowy Thomasa Dahne. golkiper gości opatrywany na boisku, a Seweryn Kiełpin na rozgrzewce. Chyba będzie zmiana między słupkami Nafciarzy.

• Augusto z rzutu wolnego w pole karne. Odbitą piłkę przejął Robert Pich i uderzył zza pola karnego, ale przestrzelił

• W przerwie mieliśmy zmianę. Piech pojawił się w miejscu Chrapka

• Wznawiają goście

• Obiektywnie mówiąc, mecz do zbyt ciekawych nie należy, a jedyne celne strzały, to uderzenia z rzutów karnych. Lepiej zaczęła Wisła, potem inicjatywę przejął Śląsk, aż do karnego dla Wisły, po którym mecz się nieco ożywił. Następnie karny dla Śląska i mamy remis. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że gdyby nie karne, to nie mielibyśmy celnych strzałów w pierwszej połowie. Mimo wszystko póki co wszystko wskazuje na podział punktów, chyba, że w drugiej połowie któraś z drużyn zagra odważniej w ataku.

• Przerwa we Wrocławiu

• GOOOOOOOL! Robak wyrównuje stan meczu!

• Zamieszanie w polu karnym Wisły, pada Chrapek i mamy karnego dla Śląska!

• Merebaszwili miękko w stronę Vareli głęboko w pole karne. Na szczęście dla Śląska Słowik wychodzi z bramki i łapie piłkę.

• Furman zagrywa w pole karne z rzutu wolnego. Piłka zostaje jednak wybita przez Lewandowskiego. Rzut rożny dla gości

• GOOOOOL! Stilić się nie myli!

• Merebaszwili podcięty przez Riedera! Karny!

• Celeban wrzuca, Pich zgrywa do Robaka, a ten traci piłkę pod naporem dwóch rywali w polu karnym Wisły

• Robak sprytnie urwał się z piłką, wszedł w pole karne i szukał strzału prawą nogą. Starania te zniwelował pilnujący Robaka Stefańczyk

• Robak z dośrodkowaniem po ziemi w stronę Cholewiaka, jednak Reca uprzedza zawodnika Śląska

• Najpierw Augusto dośrodkowuje z rzutu wolnego, następnie odbita piłka spada pod nogi Picha, który wrzuca w pole karne z drugiej strony, ale ostatecznie piłkę łapie Dahne

• Złe dośrodkowanie Stilicia spokojnie wybija Cholewiak. Przy piłce gospodarze.

• Faulowany Stefańczyk. Wolny dla Wisły przy polu karnym Śląska.

• Chrapek dośrodkowuje po ziemi, jednak piłka zostaje wybita przez defensorów gości. Tylko aut dla Śląska.

• Krótko rozegrany rożny, Merebaszwili dogrywa wprost na głowę Urygi i jedynie brak precyzji w tym strzale ratuje Śląsk przed stratą gola.

• Merebaszwili ze centrostrzałem z dystansu, ale wycofujący się Słowik daje radę wybić piłkę na rzut rożny!

• Atak pozycyjny Wisły Płock zakończony zablokowanym strzałem Merebaszwilego

• Riera miękkim zagraniem szukał schodzącego do środka Cholewiaka, ale Dahne wyprzedza skrzydłowego Śląska w wyścigu o piłkę

• Od środka Śląsk i zaczynamy!

• Rezerwiści Wisły Płock: Kiełpin, Sielewski, Stępiński, Michalak, Łukowski, Zawada, Biliński

• Rezerwowi Śląska: Wrąbel, Pawelec, Srnić, Kosecki, Piech, Vacek, Bergier

• Na początek małe przypomnienie sytuacji obu drużyn w tabeli. Śląsk póki co znajduje się na 12. miejscu z dorobkiem 29 punktów. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego Mają tylko 4 punkty przewagi nad strefą spadkową, a ewentualna wygrana da im awans o jedną lokatę wyżej kosztem Piasta Gliwice. W lepszej sytuacji jest zespół z Płocka. Nafciarze są na piątej lokacie i mają 42 punkty. Dzisiejsza wygrana we Wrocławiu może zapewnić im gwarantowaną grupę mistrzowską po podziale tabeli.

• Dzień dobry! Wita Państwa Hubert Jan Faron i zapraszam do spędzenia niedzielnego popołudnia z Ekstraklasą! Dzisiaj przed nami relacja tekstowa z meczu 28. kolejki LOTTO Ekstraklasy pomiędzy Śląskiem Wrocław a Wisłą Płock!

Maciek Jakubski

Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Pawel Relikowski / Polska Press

Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Płock ONLINE. Od jesiennego meczu w Płocku, w którym Śląsk poległ aż 1:4, zaczęła się trwająca do dziś równia pochyła ekipy Wojskowych. Wtedy wydawało się, że to tylko wypadek przy pracy, dziś już wiadomo, że wrocławianie są takim papierowym tygrysem Ekstraklasy 2017/18. Wisła z kolei po zeszłorocznym, nieudanym sezonie, w tym jest już niemal pewna górnej ósemki. Relacja na żywo z meczu w GOL24.pl!

Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Płock ONLINE

[SPRAWDŹ! Najlepsze europejskie ligi piłkarskie w ofercie player+]

We Wrocławiu wszyscy odliczają... godziny do przerwy reprezentacyjnej. Wprawdzie Śląsk już poprawił bieganie, ale i tak w każdym meczu po godzinie gry odcina piłkarzom prąd.
W poprzedniej kolejce, z Wisłą w Krakowie też wyglądali bardzo dobrze do 60. minuty, a potem Carlitos ich rozstrzelał. Dlatego wszyscy obiecują sobie wiele po przerwie. Po pierwsze w górę ma pójść kondycja, a po drugie jest szansa, że wrócą rekonwalescenci jak Kosecki czy Cotra. Wcześniej jednak trzeba zagrać i najlepiej wygrać mecz z Płockiem.

- Jeśli popatrzymy na naszą kadrę, to większość tych chłopców nigdy nie grała o utrzymanie. Przychodzili tutaj, by walczyć o miejsca 1-4, a gra o utrzymanie to zupełnie co innego. Rozmawiam z nimi, bo muszą sobie zdać sprawę z powagi sytuacji. Teraz każde kolejne spotkanie ma dla nas olbrzymią stawkę i drużyna musi mieć tego świadomość - podkreśla Tadeusz Pawłowski.

"Tedi" wprawdzie asekuracyjnie mówi o tym, że ważny jest każdy punkt, a Wisła mocna, ale nie oszukujmy się - Śląsk musi w końcu wygrać mecz w tym roku. Zaraz kwiecień, a wygranej brak. Przyjezdni są niemal pewni awansu do górnej ósemki, tylko jakiś kataklizm zabrałby im miejsce, tym bardziej, że do podziału zostały jeszcze trzy kolejki, ale zawsze to lepiej zapewnić sobie wcześniej awans niż grać do ostatniej kolejki. W ekipie z Płocka nie zagrają zawieszony za czerwoną kartkę Szymański, a także Łasicki, Kryczka i Sylwestrzak. W obliczu szpitala w Śląsku to nic nie znaczące ubytki.

Mimo wszystko wynik w tej konfrontacji wydaje się sprawą otwartą. Lekkim faworytem są goście, a największą uwagę przykuwa Kamil Biliński. Niechciany w Śląsku, jesienią był jego katem, strzelił dwa gole. Teraz wejdzie pewnie z ławki, ale niewykluczone, że ponownie pokona bramkarza Wojskowych.

Nie zagrają:

Śląsk: Mak, Madej, Kokoszka, Cotra, Jović, Kosecki (kontuzje)

Wisła: Sylwestrzak, Łasicki, Kryczka (kontuzje), Szymański (kartki)

Przewidywane składy:

Śląsk: Słowik - Celeban, Tarasovs, Rieder, Lewandowski - Srnić, Augusto - Pich, Vacek, Cholewiak - Robak

Wisła: Dahne - Stefańczyk, Byrtek, Dźwigała, Reca - Furman, Rasak - Merebaszwili, Stilić, Michalak - Kante

Kto wygra mecz Ekstraklasy: Śląsk Wrocław - Wisła Płock?

Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Płock TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Śląsk Wrocław - Wisła Płock od godz. 15:10 w Canal+. Początek transmisji ze spotkania od godz. 15:25 w Canal+. Spotkanie komentować będą Robert Skrzyński i Remigiusz Jezierski (z Wrocławia).

15:30 mecz Śląsk Wrocław - Wisła Płock