Eliminacje Euro 2024. Azerbejdżan upokorzył Szwecję. Gol z połowy boiska. Zagrał piłkarz Pogoni Szczecin Linus Wahlqvist

Jacek Czaplewski
Ułamek sekundy przed katastrofą Szwecji. Tak padła bramka z połowy boiska
Ułamek sekundy przed katastrofą Szwecji. Tak padła bramka z połowy boiska Polsat Sport
Eliminacje Euro 2024. Szwecja doznała upokarzającej porażki. Bez szans na bezpośredni awans na turniej, poległa w Baku, przegrywając z Azerbejdżanem aż 0:3. Ostatnią bramkę straciła... z połowy boiska. Fenomenalnym strzałem popisał się Emin Mahmudow.

Bramka z połowy boiska w meczu Azerbejdżan - Szwecja

Szwedzi biernie przyglądali się grze. Już po 6 minutach przegrywali różnicą dwóch bramek. Tuż przed doliczonym czasem dobił ich gol z połowy boiska.

Strzałem, który przejdzie do historii azerskiej piłki popisał się Emin Mahmudow. 31-latek przelobował wysuniętego Robina Olsena, na co dzień rezerwowego bramkarza angielskiej Aston Villi.

Mecz miał wiele polskich akcentów. Przez godzinę na prawej obronie w reprezentacji Szwecji biegał Linus Wahlqvist z Pogoni Szczecin. Obroną Azerbejdżanu pokierował natomiast Anton Krywociuk (kiedyś Wisła Płock), a na końcówkę do ataku wszedł Mahir Emreli (kiedyś Legia Warszawa).

Dzięki wygranej Azerbejdżan zrównał się liczbą punktów z trzecią Szwecją, ale przegrywa z nią bilansem bramkowym. Z grupy F bezpośredni awans na Euro 2024 wywalczyli już Austria (dzisiaj), a także Belgia.

Bez względu na finisz eliminacji Szwecja na pewno nie weźmie udziału w Euro 2024, ani nawet w barażach do tego turnieju.

Azerbejdżan - Szwecja 3:0 (2:0)

Bramki: Mahmudow 3', 89', Dadasow 6'
Czerwona kartka: Mustafazada 57' (za faul)
Żółte kartki: Sejdajew, Magomiedalijew, Krywociuk - Kulusevski, Cajuste