Eliminacje MŚ 2022. Emreli i Krywociuk zagrali dla Azerbejdżanu. Steinborsa pokonał Haaland. Bramkarz Jagiellonii doznał w meczu kontuzji

Jacek Czaplewski
Mahir Emreli w meczu Irlandia - Azerbejdżan
Mahir Emreli w meczu Irlandia - Azerbejdżan AFP/East News
Eliminacje MŚ 2022. W sobotę obcokrajowcy z PKO Ekstraklasy zaliczyli kolejne występy w reprezentacjach. Napastnik Legii Warszawa Mahir Emreli i lewy obrońca Wisły Płock Anton Krywociuk zagrali od początku dla Azerbejdżanu w zremisowanym 1:1 spotkaniu z Irlandią. To pierwszy punkt ich drużyny po serii trzech porażek.

Emreli biegał po murawie w Dublinie do 79 minuty, z kolei Krywociuk do ostatniego gwizdka (obejrzał żółtą kartkę). Przepięknego gola po strzale z okolicy szesnastego metra strzelił pomocnik Emin Makhmudov. W końcówce odpowiedział im klubowy kolega Jakuba Modera z Brightonu, Shane Duffy, uderzając głową po dośrodkowaniu.

Gorsze wspomnienia mają Łotysze. W domowym meczu z Norwegią przegrali 0:2. Bramkarza Jagiellonii Białystok Pavelsa Steinborsa pokonał jedynie Erling Haaland. Snajper Borussii Dortmund trafił z rzutu karnego. Steinbors wprawdzie wyczuł stronę, w którą powędruje piłka, ale sam okazął się zbyt mocny i precyzyjny. Meczu nie dograł, bo przed przerwą doznał kontuzji. Dla Łotwy ponownie zagrał też napastnik Rakowa Częstochowa Vladislavs Gutkovskis, który do protokołu meczowego wpisał się jedynie żółtą kartką. Trener zmienił go po 70 minutach.

Wcześniej Finlandia pokonała 1:0 Kazachstan. Stoper Robert Ivanov z Warty Poznań pozostał na ławce rezerwowych gospodarzy. Po stronie gości do 81 minuty grał środkowy pomocnik Wisły Kraków, Gieorgij Żukow. Finlandia po trzech meczach ma pięć punktów, Kazachstan tylko dwa (po czterech meczach) i z tego powodu zamyka tabelę grupy D.

Na ławce Serbii w wygranym 4:1 meczu z Luksemburgiem pozostał lewy obrońca Filip Mladenović z Legii Warszawa. Pośród rezerwowych Słowenii zasiadł natomiast napastnik Pogoni Szczecin, Luka Zahović. Jego drużyna pokonała Maltę 1:0.

O 20:45 Słowacja ze stoperem Lecha Poznań Lubomirem Satką zagra przeciw Chorwacji. Sędziuje Bartosz Frankowski z Torunia. Miejsca na ławce Słowacji zajęli bramkarze: Dusan Kuciak z Lechii Gdańsk oraz Frantisek Plach z Piasta Gliwice.

Raków Częstochowa rozgrywa trzeci sezon w PKO Ekstraklasie. Dwa pierwsze zaliczył gościnnie na stadionie w Bełchatowie (z krótkim, warunkowym występem u siebie przeciw Śląskowi oraz Piastowi), początek obecnego rozgrywał wyłącznie na wyjazdach, a mecze eliminacji Ligi Konferencji w Bielsku-Białej. Wszystko przez opieszałość przy modernizacji obiektu przy Limanowskiego.Gotowe są trzy trybuny. Dopiero wczoraj odbył się pierwszy mecz Rakowa w odświeżonym domu. Wygrany sparing z węgierskim FC Fehervar (5:2) obejrzało 4128 widzów. Mniej więcej tyle będzie przychodzić też na mecze ligowe, bo pojemność docelowa wyniesie około 5,5 tys (obecnie to 5,2 tys.). Zobaczcie, jak prezentuje się obiekt.

Tak wygląda stadion Rakowa w Częstochowie. Ma trzy trybuny [...