Dwa gole Ronaldo to za mało na Węgrów. Genialny mecz! Najlepszy na Euro 2016?

jac/Paweł Stankiewicz
Węgry - Portugalia 3:3
Węgry - Portugalia 3:3 Tibor Illyes
Fantastyczne widowisko stworzyły Węgry i Portugalia. Wynik zmieniał się co chwilę. Stanęło dopiero na 3:3. W końcu przełamał się Cristiano Ronaldo. Zdobył dwie bramki; pierwszą piętką. Dzięki niemu rzutem na taśmę Portugalia wyszła z grupy F z trzeciego miejsca!

Węgrzy prezentowali się lepiej w pierwszej połowie. Szybko to udokumentowali strzeleniem bramki, a kapitalnym strzałem z dystansu popisał się doświadczony Zoltan Gera. Portugalczycy w tym momencie byli poza mistrzostwami i starali się doprowadzić do wyrównania, choć nie bardzo mieli pomysł na to, jak to zrobić. Węgrzy kontrolowali mecz, ale jeden błąd w defensywie okazał się kosztowny i tuż przed przerwą podanie Cristiano Ronaldo na gola zamienił Nani.

Węgry - Portugalia w obiektywie: Dzsudzsak z megafonem, race i szalona radość [GALERIA]

W drugiej połowie oglądaliśmy prawdziwy festiwal strzelecki, a losy meczu zmieniały się co kilka minut. Ta część kapitalnie zaczęła się dla Madziarów, bo Balazs Dzsudzsak uderzył z rzutu wolnego, a piłka po rykoszecie wpadła do bramki. To prowadzenie długo się nie utrzymało, bo wreszcie na dobrym poziomie zagrał Ronaldo. To właśnie piłkarz Realu Madryt świetnym strzałem piętką doprowadził do wyrównania. To nie był koniec emocji. Węgrzy mieli następny rzut wolny i znowu do piłki podszedł Dzsudzsak. Tym razem trafił w mur, ale jeszcze przejął futbolówkę i znowu po strzale z dystansu i rykoszecie pokonał Rui Patricio. Dzsudzsak strzelił swojego drugiego gola w tym meczu, więc Ronaldo nie chciał być gorszy. Tym razem po strzale głową portugalskiej gwiazdy piłka znalazła się w bramce.

Drabinka pucharowa Euro 2016: mamy otwartą drogę do finału!