Euro 2016: Polska - Portugalia. Nasi eksperci stawiają na Polaków [SONDA DZ]

Jacek Sroka, Leszek Jaźwiecki
Trening Polaków i Portugalczyków przed meczem Polska-Portugalia na Euro 2016
Trening Polaków i Portugalczyków przed meczem Polska-Portugalia na Euro 2016 Thanassis Stavrakis
Piłkarscy fachowcy, ale także zwykli miłośnicy futbolu, w naszej sondzie w większości stawiają na wygraną Polaków z Portugalią. Sprawdź jaki wynik dzisiejszego meczu typowali Zygmunt Anczok, Jan Benigier, Mariusz Czerkawski, Leszek Ojrzyński, Ryszard Bosek, Marek Cieślak, Bogdan Kalus i Marek Koniarek.

Zygmunt Anczok (były piłkarz Górnika Zabrze)
Szanse obu drużyn na wygraną oceniam po 50 procent. Portugalczycy zaimponowali mi w meczu z Chorwacją i w rankingu FIFA klasyfikowani są wyżej od nas, ale jeżeli trener Adam Nawałka ma dalej tego piłkarskiego farta, to Polacy zagrają w półfinale. Wcześniej jednak czekają nas nerwowe 90 minut, dogrywka i rzuty karne.

Jan Benigier (były piłkarz Ruchu Chorzów)
Zakładam biało-czerwony szalik siadam przed telewizorem i kibicuję naszym. Będzie bardzo ciężko, bo wbrew temu co mówią telewizyjni ekspercie Portugalia wcale nie jest łatwiejszym rywalem od Chorwacji. Liczę na skromną wygraną Polaków 1:0. Może być po dogrywce, byle tylko znów nie przeżywać tych nerwowych karnych.

Mariusz Czerkawski (najlepszy w historii polski hokeista, kibic piłki nożnej)
W meczu ze Szwajcarią trafiłem wynik bo postawiłem na remis 1:1 i naszą wygraną w karnych. Teraz czeka nas jeszcze cięższe spotkanie i myślę, że do wyłonienia zwycięzcy znów konieczne będą karne. W regulaminowym czasie gry będzie remis, a gola dla nas strzeli Milik, bo podobnie jak ja jest tyszaninem.

Leszek Ojrzyński (były trener m.in. Korony, Podbeskidzia i Górnika)
Stawiam na zwycięstwo Polaków 2:1. We Francji pokazaliśmy już, że mamy bardzo dobrą defensywę, w której świetnie spisują się zarówno obrońcy jak i bramkarz Fabiański oraz defensywny pomocnik Krychowiak. Najwyższa pora, żeby z przodu przebudzili się Milik z Lewandowskim. Dla tego ostatniego będzie to ambicjonalny pojedynek z Ronaldo.

Ryszard Bosek (były siatkarz, olimpijczyk, mistrz świata)
Jestem kibicem piłki nożnej i głęboko wierzę, że pokonamy kolejną przeszkodę na mistrzostwach i awansujemy do półfinału. Mamy wreszcie dobrą drużynę, piłkarze grają w dobrych zagranicznych klubach i widać od razu efekty. Siatkarze na pewno nie zazdroszczą piłkarzom, że teraz oni są na "świeczniku", kibicują im, wiem nawet kilku się przyjaźni.

Marek Cieślak (trener żużlowej reprezentacji Polski)
Więcej szans daję naszej drużynie. Przewiduje taki scenariusz: Portugalia zaatakuje od pierwszych minut, ale my przetrzymamy ten napór i wyprowadzimy kontrę po której strzelimy bramkę. Wygramy, mamy dobrych piłkarzy i trochę szczęścia. A w sporcie to też jest ważne. Żużlowcy też dobrze grają w piłkę, na zgrupowaniach często rozgrywamy "swoje" mistrzostwa.

Bogdan Kalus (aktor filmowy i teatralny, wielki kibic Ruchu)
Chciałbym zobaczyć miną płaczącego Cristiano Ronaldo i jeszcze jedno zero przy ofercie Besiktasu Stambuł za Michała Pazdana. Turcy póki co chcą dać 2 miliony euro, ale po tym meczu cena polskiego obrońcy podskoczy. Jestem optymista, wygramy 1:0, potem pokonamy Belgów i w finale zagramy z Włochami. Moi przyjaciele z Włoch też tak typują.

Marek Koniarek (były piłkarz m. in. GKS Katowice, Wisły Kraków, krół strzelców ekstraklasy)
Liczę, że poradzimy sobie z Portugalią, ale po jednym warunkiem: musimy prowadzić do przerwy co najmniej 1:0. Im dłużej wynik będzie otwarty, tym trudniej będzie nam strzelić bramkę. W meczu ze Szwajcarami widać było, że nasi piłkarze tracili siły i rywale dochodzili do głosu. Portugalię można pokonać, liczę że wygramy 2:1.

Materiał oryginalny: Euro 2016: Polska - Portugalia. Nasi eksperci stawiają na Polaków [SONDA DZ] - Dziennik Zachodni