Mecz Niemcy U21 - Hiszpania U21 ONLINE. Gdzie oglądać?...

Mecz Niemcy U21 - Hiszpania U21 ONLINE. Gdzie oglądać? Transmisja TV NA ŻYWO

Niemcy U-21

1

Hiszpania U-21

0

• Reprezentanci Niemiec odbierają złote medale i po chwili wznoszą puchar!!! przy dźwiękach Simply the best Tiny Turner.

Tym samym Mistrzostwa Europy U-21 w Polsce przechodzą do historii. Za wspólnie spędzony czas w GOL24.pl dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne tekstowe sprawozdania na naszym portalu (już niebawem wraca Ekstraklasa ;) )

• Dani Ceballos uznany najlepszym zawodnikiem turnieju. Jednak na uznanie zasługuje zachowanie Niemców, którzy utworzyli szpaler.

• Mądra gra po zmianie stron Niemców mimo że szybko po zmianie stron otrzymali trzy żółte kartki. Jednak skutecznie wybili Hiszpanom grę na stadionie Cracovii, pozwalając oddać pierwszy i jedyny celny strzał dopiero w 58. minucie. O triumfie zadecydowała piękna bramka Mitchella Weisera głową tuż przed przerwą. Za moment ceremonia wręczania medali i pucharu.

• Nasi zachodni sąsiedzi drugi raz wygrywają ten turniej

• KONIEC MECZU! NIEMCY MISTRZEM EUROPY U-21!!!

• Hiszpanie niemal całym zespołem w okolicach pola karnego Niemców. Na nic to się nie zdało, bowiem nie udało się zakończyć akcję nawet małym zagrożeniem

• Świetne, w punkt, dośrodkowanie Inakiego Williamsa z lewej strony... do "koszyczka" Juliana Pollersbecka. Czas ucieka...

• Benoit Bastien dolicza 4 minuty do drugiej odsłony!

• Dawno nie było kartki i oto jest - dla Jesusa Vallejo za faul.

• Yannick Gerhardt przerywa groźnie zapowiadająca się kontrę Hiszpanów. Gdyby nie on, prawy wolny korytarz przez prawie całe boisko miałby Gerard Deulofeu.

• Levin Oztunali wchodzi na ostatnie minuty za Maximiliana Philippa.

• A Niemcy mądrze oddalają grę od własnej połowy. Zyskali rzut rożny i czekają na rozegranie. Wcześniej jednak zmiana:

• Albert Celades stawia wszystko na jedną kartę: (napastnik) Borja Mayoral za (pomocnika) Marcosa Llorente.

• I druga zmiana. Za "żółtego" Janika Haberera melduje się Dominik Kohr.

• Pierwsza roszada w ekipie Niemców. Nadiem Amiri pojawia się w miejsce zmęczonego Serge'a Gnabry'ego.

• Espana! Espana!

- niesie się po trybunach stadionu Cracovii. Czy piłkarzy Alberta Celadesa stać na doprowadzenie do remisu?

• Max Meyer ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

• I jeszcze jeden, po akcji Inakiego Wlliamsa po tym, jak poradził sobie z Yannickiem Gerhardtem

• Marc-Oliver Kempf przerywa po profesorsku kontrę Hiszpanii! Gdyby nie on, to w polu karnym piłkę otrzymałby Inaki Williams, Po chwili Julian Pollersbeck paruje piłkę nar korner. Ten niemal tradycyjnie nie przynosi zagrożenia.

• Kilka fotek z drugiej połowy

• 17/4 Strzały/strzały celna 8/1

• Ależ bliski wyrównania był Dani Ceballos! Przedarł się środkiem, mijając kilku rywali, po czym huknął zza linii 16. metra tuż obok lewego słupka!

• Inaki Williams zastępuje Sandro Ramireza.

• Ciekawie zapowiadała się kontra Niemców. Zakończył ją niecelnym strzał Serge Gnabry.

• Warto odnotować: 58 minuta - pierwszy celny strzał Hiszpanów (Saul Niguez)

• Ależ chaos na 10. metrze od bramki Hiszpanii. Ostatecznie Serge Gnabry strzela obok bramki w bezpiecznej odległości.

• Zawodnicy Stefana Kuntza wywalczyli rzut rożny. Nie zdołał zagrozić Hiszpanom, którzy wybijają piłkę poza "szesnastkę".

• 14 059 widzów na trybunach stadionu Cracovii ogląda finał Mistrzostw Europy U-21.

• Kepa Arrizabalaga ratuje kolegów przed utratą bramki! "Pajacykiem" w stylu Artura Boruca wygrywa sytuację sam na sam z Serge'em Gnabrym!

• W odpowiedzi strzał Maxa Meyera z kilkunastu metrów został zablokowany, a dobitka Maxa Arnolda mija bramkę w bezpiecznej odległości.

• Saul Niguez przyjmuje piłkę z rywalem na plecach, urwał się do strzału lewą nogą zza pola karnego i kapitalnie interweniuje Julian Pollersbeck, parując piłkę do boku! PIERWSZY CELNY STRZAŁ HISZPANÓW!

• I jeszcze jeden. W ostatnich minutach Niemcy zostali zepchnięci do głębokiej obrony. Radzą sobie jednak w opresji.

• Niklas Stark wybija piłkę po strzale Marco Asensio. Hiszpanie mają jednak rzut rożny, który nie przynosi zagrożenia.

• Sędzia trzyma żółtą kartkę na wierzchu. Nie ma sensu co chwila wyjmować ją z kieszonki. W protokole znajduje się już Marcos Llorente za dyskusje.

• I jeszcze jedna żółta kartka dla Niemca - upomniany Niklas Stark za faul na Danim Ceballosie.

• Zmiana w ekipie Hiszpanii. Jose Gaya zastępuje Jonny'ego.

• GOL MITCHELLA WEISERA

• Niepotrzebnie zaostrza się to spotkanie. Janik Haberer z "żółtkiem".

• Szybko wznowiona gra i rajd Gerarda Deulofeu został czyściutko powstrzymany przez niemiecką defensywę.

• Żółta kartka dla Maxa Arnolda za ostry faul na Sandro Ramirezie.

• Hiszpania zaczyna drugą połowę. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy do Krakowa, na stadion Cracovii, na drugą odsłonę finału Młodzieżowych Mistrzostw Europy, w których Niemcy prowadzą z Hiszpanią po kapitalnym golu Mitchella Weisera.

• Wydawało się, że niemal miażdżąca przewaga La Roja przełoży się na strzelone bramki. Jednak posiadanie piłki niewiele może wskórać, jeżeli nie oddaje się ani jednego celnego strzału na bramkę! Niemcy mieli 3 próby, z których wykorzystali - w piękny sposób - jedną (i to jak!).

A co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się po zmianie stron. Tym bardziej warto czekać, bowiem Hiszpanie pierwszy raz w tym turnieju będą musieli "gonić" wynik.

A tak prezentują się pełne statystyki z pierwszej połowy

.

• Koniec pierwszej połowy. Niemcy zasłużenie prowadzą z Hiszpanią w finale Mistrzostw Europy U-21 po golu Mitchella Weisera

• Żółta kartka dla niewidocznego do tej pory Saula Nigueza.

• Jeremy Toljan podłączył się do przodu i dośrodkował w "szesnastkę". Kilka metrów od bliższego słupka Mitchell Weiser posłał piłkę za kołnierz Kepy Arrizabalagi uderzeniem... głową!

• GOL DLA NIEMCÓW! MITCHELL WEISER!!!

• Strata Hectora Bellerina mogła sporo kosztować Hiszpanów. Futbolówkę wywalczył Serge Granbry - od razu ruszył na bramkę rywala, ale poślizgnął się. Akcja spaliła na panewce.

• Max Arnold wywalczył rzut wolny z prawej strony. Sam poszkodowany zdecydował się na wybicie stałego fragmentu gry, ale piłka ledwie doleciała do linii 16. metra.

• Nie szło lewą stroną i środkiem, to zawodnicy Alberta Celadesa zaatakowali prawą flanką. Gerard Deulofeu zyskał rzut rożny. Krótkie rozegranie z wycofaniem niemal do linii środkowej.

• Niklas Stark ofiarnie przyjmuje na ciało strzał z dystansu jednego z Hiszpanów. Gdyby nie on, to prawdopodobnie byłby pierwszy celny strzał (!).

• Groźnie zapowiadała się akcja Hiszpanów. Środkiem ruszył Dani Ceballos. Został powstrzymany przez defensywę Niemców. Po chwili Saul Niguez huknął z dalszej odległości wysoko nad bramką Juliana Pollersbecka.

• Serge Gnabry jest najaktywniejszym po stronie Niemców od początku spotkania

• Marco Asensio urwał się lewą stroną i zagrywa w pole karne. Wydawało się, że do nikogo, więc Marc-Oliver Kempf puścił piłkę dla bramkarza. Znienacka pojawił się Sandro Ramirez, lecz ten nie zdołał jej sięgnąć, choć niewiele brakowało.

• Przerwa w grze. Jonny potrzebuje pomocy medycznej. Hiszpanie przez moment w "dziesiątkę".

• Centra na dalszy słupek i piłka spada pod nogi Serge'a Gnabry'ego. Jego anemiczne uderzenie broni Kepa Arrizabalaga!

• Kolejna akcja Serge'a Gnabry'ego lewą flanką. Został skoszony przez Hectora Bellerina kilka metrów od narożnika pola karnego. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Wymiana ciosów na stadionie Cracovii. Gerard Deulofeu został zablokowany przez Marca-Olivera Kempfa. Rzut rożny nie przynosi zagrożenia.

• Serge Gnabry efektownie przyjmuje piłkę na lewej stronie pola karnego, po czym huknął z "dropsztyka" w stronę bliższego słupka. Trafia w boczną siatkę!

• Marcos Llorente na moment wyjaśnia sytuację dalekim wybiciem.

• Serge Gnabry powalony ok. 25 metrów od bramki Hiszpanów przez Saula Nigueza.

• Marco Asensio wywalczył rzut rożny z lewej strony. Ostre dośrodkowanie w pole karne, gdzie najwyżej wyskakuje jednak Niklas Stark. Piłka trafia pod nogi Daniego Ceballosa, który miękko wrzuca na głowę Hectora Bellerina - ten uderza obok bramki.

• Serge Gnabry w roli lewoskrzydłowego zamierzał dośrodkować sprzed linii końcowej. Został skutecznie przyblokowany przez Hectora Bellerina. Kepa Arrizabalaga z "piątki".

• Max Meyer znowu w roli głównej. Tym razem uderzył metr nad spojeniem.

• Niezła wrzutka na bliższy słupek, gdzie jednak pewnie interweniuje defensywa Hiszpanii. Po chwili Max Meyer uderza głową z kilku metrów w lewy słupek!

• W odpowiedzi strzał Maxa Meyera przenosi nad poprzeczkę Kepa Arrizabalaga. Korner.

• Krótkie i dolne rozegranie piłki, po którym piłka została wycofana do linii środkowej.

• Oskrzydlająca akcja Jonny'ego została zakończona zagranie w "szesnastkę". Tam Sandro Ramirez nie zdołał opanować piłki.

• Jonny zakiwał się przed linią 16. metra, ale zdołał rozrzucić akcję na lewą stronę. Tam dobrze ustawiony Max Arnold wybija piłkę na rzut rożny tuż przed Marco Asensio.

• Odliczanie kibiców i Na gwizdek Benoit Bastiena ze środka zaczynają Niemcy!

• Najpierw hymn Hiszpanów, a po chwili Niemiec.

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron (kapitanami są Max Arnold i Gerard Deulofeu), ale najpierw hymny obu państw.

• Klasyfikacja strzelców

• Saul Niguez (ESP) - 5
    • Marcio Asensio (ESP), Bruma (POR), - 3
    • Enis Bandhi (MAC), Federico Bernadeschi (ITA), Martin Chrien (SLO), Demarai Gray (ENG), Davie Selke (GER), Kenneth Zohore (DEN) - 2
  • Jak wyglądała droga obu ekip do finału? Nasi zachodni sąsiedzi, po emocjonującym pojedynku, wyeliminowali Anglików (3:2). Na listę strzelców wpisywali się Davie Selke, Felix Platte oraz Maximillian Arnold. Z kolei dla "Synów Albionu" trafiali Demarai Gray oraz Tammy Abraham.

Z kolei "La Roja" ograli Włochów 3:1, a hat-trickiem popisał się Saul Niguez. Włochów stać było na gola Federico Bernardeschiego.

• Jeżeli Hiszpanie dzisiaj wygrają, to wyrównają osiągnięcie Włochów, którzy pięciokrotnie zostawali mistrzami Europy U-21.

• Sędzią głównym tego ostatniego meczu Młodzieżowych Mistrzostw Europy jest Francuz Benoit Bastien. Na liniach będą mu pomagali Frederic Harquette oraz Hicham Zakrani. Sędziami technicznymi są Benoit Millot i Jerome Miguerlgorry, a technicznym - Słowak Ivan Kruzulak.

• A Wy komu kibicujecie? ;)

• Rezerwowi reprezentacji Niemiec: Marvin Schwäbe, Odisses Vlachodimos - Waldemar Anton, Gideon Jung, Mahmoud Dahoud, Davie Selke, Felix Platte, Lukas Klünter, Thilo Kehler, Nadiem Amiri, Levin Öztunail, Dominik Kohr.

• Rezerwowi reprezentacji Hiszpanii: Ruben Blanco, Pau - Jose Gaya, Borja Mayoral, Denis Suarez, Mikel Merino, Inaki Williams, Alvaro Odriozola, Mikel Oyarzabal, Carlos Soler, Rodrigo Hernandez, Diego Gonzalez.

• Do pierwszego gwizdka sędziego jeszcze trochę czasu, więc warto zapoznać się z zapowiedzą, którą przygotował Bartosz Głąb:

• Relację z tego starcia poprowadzi Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• 6 stadionów, 12 reprezentacji i dwa tygodnie. Aż do dzisiaj, kiedy to na stadionie Cracovii zostanie rozegrany finał Mistrzostw Europy U-21. Za pół godziny w meczu o złoto zmierzą się Niemcy z Hiszpanami? Czy można sobie wyobrazić lepszą parę w ostatnich spotkaniu turnieju?

Bartosz Głąb

©Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Mecz Niemcy U21 - Hiszpania U21. W wielkim finale Młodzieżowych Mistrzostw Europy U21 w Krakowie reprezentacja Niemiec podejmie reprezentację Hiszpanii. Oba zespoły po czterech świetnych spotkaniach wreszcie spotkały się w piątym, najważniejszym spotkaniu tego turnieju.

Niemcy U21 - Hiszpania U21 ONLINE

Hiszpania od pierwszego spotkania zachwyca swoją grą, wygrała wszystkie mecze na turnieju w Polsce, większość w imponującym stylu. W meczu półfinałowym do przerwy bezbramkowo remisowali z Włochami, ale w drugiej części spotkania podkręcili tempo i ostatecznie mecz wygrali 3:1.
Największą gwiazdą zespołu jest Saul Niguez z Atletico Madryt, który zdobył już pięć bramek, w tym trzy w meczu półfinałowym. Reprezentacja Hiszpanii ma już dwanaście zdobytych bramek i tylko dwie stracone co daje jej już teraz tytuł najbardziej bramkostrzelnej drużyny tego turnieju.

Niemcy natomiast mają za sobą aż 120 minut w meczu półfinałowym z Anglikami, który wygrali dopiero po rzutach karnych. To może mieć duży wpływ na postawę tej reprezentacji w dzisiejszym meczu finałowym. Ciężka dogrywka trzy dni temu może okazać się kluczowa w starciu tak mocnych ekip. Wcześniej w fazie grupowej pierwsze dwa mecze, z Czechami i Duńczykami wygrali bardzo łatwo praktycznie zapewniając sobie awans do półfinału. W trzecim meczu fazy grupowej, z reprezentacją Włoch przegrali 0:1, ale taki wynik dawał obu drużynom awans do półfinału, a w kuluarach mówi się, że oba zespołu zmówiły się na taki wynik.

Faworytem spotkania wydaje się być Hiszpania, która praktycznie bardziej się nie wysiliła w dotychczasowych meczach, jednak w meczach drużyn młodzieżowych często decyduje forma dnia, a Niemcy też pokazali się z bardzo dobrej strony na turnieju w Polsce. Dzisiejsze spotkanie w Krakowie zapowiada się naprawdę pasjonująco!

Niemcy czterokrotnie byli w finale Młodzieżowych Mistrzostw Europy, ale tylko jeden z tych finałów wygrali, natomiast Hiszpania znalazła się w tym elitarnym gronie aż sześciokrotnie i czterokrotnie wznosiła puchar w górę, ostatni raz cztery lata temu, wtedy królem strzelców na turnieju był Alvaro Morata.

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Niemcy U21: Pollersbeck - Toljan, Stark, Kempf, Gerhardt - Dahoud, Arnold - Philipp, Meyer, Gnabry - Selke;

Hiszpania U21: Arrizabalanga - Bellerin, Mere, Vallejo, Jonny - Niguez, Llorente, Ceballos - Asensio, Ramirez, Deulofeu.

FORMA W TURNIEJU

Niemcy U21
Anglia U21 - Niemcy U21 2:2 k. 3:4 (Półfinał, Tychy)
Włochy U21 - Niemcy U21 1:0 (Grupa C, Kraków)
Niemcy U21 - Dania U21 3:0 (Grupa C, Kraków )
Niemcy U21 - Czechy U21 2:0 (Grupa C, Tychy)

Hiszpania U21
Hiszpania U21 - Włochy U21 3:1 (Półfinał, Kraków)
Serbia U21 - Hiszpania U21 0:1 (Grupa B, Bydgoszcz)
Portugalia U21 - Hiszpania U21 1:3 (Grupa B, Gdynia)
Hiszpania U21 - Macedonia U21 5:0 (Grupa B, Gdynia)

SĘDZIA

Benoit Bastien (Francja) - zaledwie 34-letni francuski arbiter. Na tym turnieju sędziował dwa spotkania, W Tychach pojedynek Czechów z Włochami i w Bydgoszczy mecz Serbii z Portugalią.W zeszłym sezonie prowadził między innymi 21 spotkań francuskiej Ligue 1 i cztery mecze Ligi Europejskiej.

Niemcy U21- Hiszpania U21 TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo z wielkiego finału Młodzieżowych Mistrzostw Europy U21 pomiędzy Niemcami, a Hiszpanią przeprowadzi od 20:35 Polsat HD i Polsat Sport HD. Spotkanie prosto ze stadionu Cracovii w Krakowie skomentują Mateusz Borek i Czesław Michniewicz. Wcześniej, bo od 19:00 rozpocznie się przedmeczowe studio, a gośćmi Marcina Feddka będą Dariusz Dziekanowski, Tomasz Łapiński i Andrzej Iwan. Relacja LIVE w GOL24.pl!