Arsenal Londyn

0

• Koniec! Trzy punkty zostają w zachodnim Londynie!

• Mikel wchodzi na boisko za Fabregasa

• Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska strzał oddał Hazard, a piłka po rykoszecie od Chambersa zmyliła bramkarza i wpadła do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Eden Hazard!

• Sam Belg przymierzył z tego rzutu wolnego, ale trafił tylko w mur

• Koscielny faulował Hazarda blisko własnego pola karnego

• Giroud był teraz faulowany na połowie rywala

• Loic Remy wchodzi na boisko i zmienia Diego Coste

• CAZORLA WYLATUJE Z BOISKA! Druga żółta kartka dla Hiszpana i Arsenal gra w dziewiątkę!

• Eden Hazard zaatakował indywidualnie, ale tym razem zgubił piłkę na wysokości pola karnego rywala

• Eden Hazard! Świetny strzał z ostrego kąta, minimalnie niecelny!

• The Walcott oddał strzał sprzed pola karnego, ale fatalnie się pomylił i nie trafił w bramkę.

• Azpilicueta faulował Ramseya

• Było blisko wyrównania! Gary Cahill źle obliczył tor lotu piłki, dopadł do niej Sanchez, ale jego strzał był niedokładny!

• Petr Cech! Bramkarz Arsenalu broni groźny strzał Hazarda!

• Dłużej teraz przy piłce utrzymują się gospodarze, jednak po dośrodkowaniu Ivanovicia nie było żadnego zagrożenia pod bramką Cecha

• Cesc Fabregas dośrodkował z rzutu wolnego, a Zouma kapitalnym strzałem głową umieścił piłkę w bramce! Czy gości stać na odpowiedź?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Kurt Zouma, 1:0!

• Oezil dośrodkował z rzutu rożnego, ale radzą sobie we własnej szesnastce gospodarze

• Sanchez oddał strzał sprzed pola karnego, ale trafił w mur

• Ivanović dostał żółtą kartkę za faul na Alexisie tuż przed własną szesnastką

• Costa! Świetny strzał z woleja w wykonaniu reprezentanta Hiszpanii, minimalnie niecelny!

• I teraz zaczynamy drugą połowę

• I jeszcze przed wznowieniem gry mamy zmianę. Chambers wchodzi za Coquelin

• Sporo zamieszania mieliśmy pod koniec pierwszej połowy, ale niestety, niewiele ono miało wspólnego z grą w piłkę. Z boiska za swoją głupotę wyleciał Gabriel i The Blues są w bardzo korzystnej sytuacji przed drugą połową

• I teraz mamy już przerwę

• Wracamy już do gry. Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy

• CZERWONA KARTKA DLA GABRIELA! Brazylijczyk jeszcze gdzieś tam skrobnął, kopnął Diego Costę i to nie uszło uwadze sędziego!

• I żółta też dla Gabriela, który wmieszał się w te przepychanki

• Tak jest, jedna kartka dla Costy

• A teraz zawrzało między Koscielnym i Costą i mamy małą przerwę w grze. Być może zostaną pokazane żółte kartki

• Pedro! Bardzo dobry strzał Hiszpana sprzed pola karnego i jeszcze lepsza interwencja Cecha!

• Cazorla dośrodkował z rzutu rożnego, a gospodarze wybili futbolówkę z własnej szesnastki

• Fabregas próbował oddać strzał na bramkę rywala, ale został zablokowany

• A teraz na to samo zdecydował się Diego Costa i efekt był identyczny

• Zouma oddał strzał z dystansu, ale piłka wyraźnie minęła bramkę Cecha

• Aaron Ramsey zdecydował się na strzał, ale nie była to najlepsza decyzja. Od bramki grę wznowi Begović

• Hazard zaatakował indywidualnie, ale świetnie powstrzymał go Gabriel

• Było blisko gola! Fabregas zagrał kapitalną piłkę w pole karne w kierunku Pedro, ale pojedynek z Hiszpanem wygrał Cech!

• Coquelin złapał teraz jakąś kontuzję i jest opatrywany na murawie

• Diego Costa wszedł z piłką w pole karne Arsenalu, ale kiedy próbował zagrywać piłkę do Pedro, to zrobił to niedokładnie. Futbolówka szybko jednak wróciła we władanie The Blues, którzy już budują kolejną akcję

• Rzut rożny mieli przed chwilą piłkarze Jose Mourinho, ale Petr Cech spokojnie poradził sobie pod własną bramką

• Kolejne zagranie w pole karne gospodarzy do Walcotta, ale tym razem Anglik był na spalonym

• Cazorla był faulowany na własnej połowie przez Fabregasa

• Alexis Sanchez przymierzył sprzed pola karnego, ale nie trafił nawet w światło bramki

• Arsenal nieco dłużej utrzymuje się przy piłce, ale ma teraz problemy z przedostaniem się bliżej bramki Begovicia

• Cazorla dośrodkował z tego rzutu wolnego, ale gospodarze spokojnie poradzili sobie z tym zagrożeniem

• Alexis Sanchez zaatakował indywidualnie lewą stroną boiska, a arbiter dopatrzył się faulu na nim, jakiego dopuścił się Ivanović.

• Cesc Fabregas oddał strzał sprzed pola karnego, ale był on zbyt czytelny, żeby Cech sobie z nim nie poradził

• A teraz Walcott otrzymał długą piłkę z głębi pola, ale źle ją sobie przyjął i nie dał rady wygrać pojedynku z Begoviciem

• Ramsey zaatakował indywidualnie, ale kiedy był już w polu karnym gospodarzy, to zatrzymał go Ivanović, dzisiejszy kapitan The Blues

• Arbiter daje znak i STARTUJEMY!

• Obie drużyny już powoli wychodzą na boisku, początek za chwilę!

• Ważną postacią tego spotkania będzie Petr Cech. Czeski bramkarz w przeszłości spędził wiele lat w Chelsea, zdobywając z nią wiele ważnych trofeów i stając się jej prawdziwą legendą. Teraz, jako zawodnik Arsenalu, zagra na Stamford Bridge i potrzebuje już tylko czterech czystych kont, by mieć ich ogółem 169 w Premier League. Tyle samo co rekordzista, którym jest David James

• The Gunners nie przegrali ośmiu ostatnich starć wyjazdowych w lidze, siedem z nich wygrali. Theo Walcott z kolei strzelił łącznie jedenaście goli w swoich ostatnich jedenastu meczach w Premier League, które zaczynał w pierwszym składzie

• Jeśli goście dziś wygrają, to będzie to trzecia porażka Chelsea z rzędu w lidze. Takiej serii The Blues nie zanotowali od 1999 roku

• W październiku 2011 roku Arsenal wygrał 5:3 z Chelsea i od tego momentu nie potrafił pokonać jej w lidze ani razu. Hat-tricka ustrzelił wtedy Robin van Persie

• Obie ekipy spotkały się niedawno ze sobą w meczu o Tarczę Wspólnoty i wtedy po raz pierwszy Arsene Wenger pokonał Jose Mourinho. Arsenal wygrał 1:0 po golu Chamberlaina

• Arsenal z kolei wygrał trzy z pięciu ligowych meczów i w tabeli ligowej znajduje się wyżej od swojego dzisiejszego rywala, ale z kolei dużo gorzej zaczął rozgrywki europejskie. Kanonierzy niespodziewanie przegrali na wyjeździe z Dynamem Zagrzeb, 1:2

• Chelsea bardzo słabo weszła w sezon ligowy i po pięciu dotychczasowych kolejkach ma na koncie zaledwie jedno zwycięstwo i cztery punkty ogółem. W tabeli zajmuje ostatnie miejsce nad strefą spadkową, ale za to fantastycznie, od wysokiego zwycięstwa, zaczęła w środę rozgrywki Ligi Mistrzów. Czy dzisiaj, na fali triumfu nad Maccabi, również będzie górą?

• I ławka rezerwowych gospodarzy: Blackman, Terry, Mikel, Ramires, Loftus-Cheek, Falcao i Remy