Chelsea Londyn

1

Southampton FC

3

• KONIEC MECZU! Southampton pokonuje na wyjeździe Chelsea 3:1. Kolejny raz podopieczni Mourinho zawodzą. Słaba gra obronna, ale i w ofensywie nie wygląda to zbyt dobrze. Kryzys w "The Blues" trwa, za to Southampton zalicza kolejny bardzo dobry występ.

• Dobre spotkanie Sadio Mane dzisiaj i Senegalczyk żegnany brawami opuszcza boisko, w jego miejsce Maya Yoshida.

• 5 minut dolicza arbiter do regulaminowego czasu gry.

• Southampton broni wyniku i czeka na kontrę, a Chelsea dalej nie potrafi się przebić przez defensywę gości.

• Faul na Hazardzie zalicza Pelle i otrzymuje żółtą kartkę za to zagranie.

• Pedro zagrywa ze skrzydła po ziemi, ale odbita od jednego z obrońców gości opuszcza boisko i będzie rzut rożny.

• Ładne dogranie na pole karne górą Remyego, ale wybija tę piłkę Stekelenburg.

• Z boiska zejdzie Dusan Tadić, a za niego pojawi się Jay Rodriguez.

• Chelsea popełnia zbyt wiele dużych błędów w defensywie. Kompletnie sobie nie radzą gospodarze w drugiej połowie.

• Ward-Prowse otrzymuje żółtą kartkę za przytrzymywanie rywala.

• Mane wygrał walkę o piłkę z Cahillem. Senegalczyk podaje do Tadicia, ale ten nie wykorzystał stuprocentowej sytuacji do podwyższenia wyniku!

• Zmiana w Chelsea. Matić nabawił się urazu i musiał zejść z boiska, zastępuje go Loic Remy.

• GOOOL!!! GRAZIANO PELE!!! Wielki błąd Hazarda, Mane przejmuje piłkę, zagrywa do Pelle, a ten mocno strzela z bocznej części pola karnego.

• Fabregas dośrodkowuje z daleka, ale bez zagrożenia bramce gości.

• Ward-Prowse mocno dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale piłkarze gospodarzy wybijają daleko piłkę.

• Strzela Tadić, ale obok bramki.

• Rzut wolny z dobrej odległości od bramki dla "Świętych".

• Zmiana w ekipie Chelsea. Pedro za Williana.

• Świetne podanie na wolne pole otrzymał Mane i z zimną krwią pokonuje Begovicia Senegalczyk.

• GOL!!! SADIO MANE!!! 1:2

• Żółta kartka dla Falcao za symulowanie faulu. Sędzia nie zalicza dzisiaj dobrego występu i najlepiej gdyby ktoś z kibiców podał arbitrowi okulary, bo wydaje się, że powinien podyktować rzut karny.

• Van Dijk do Mane zagrał po ziemi dobrą piłkę, ale Senegalczyk nie opanował piłki.

• Oscar dośrodkowuje na pole karne, ale Falcao mija się z piłką.

• Chelsea trochę zepchnięta do obrony na początku tej połowy.

• Świetne podanie do Tadicia, ten na wolne pole do Mane, który oddaje strzał w polu karnym z bliskiej odległości, ale broni Begović! Później jeszcze dwa strzały na bramkę Chelsea! Ależ bombardowanie w polu karnym gospodarzy.

• W ekipie Southamptonu na murawie pojawił się Ward-Prowse za Romeu.

• W przerwie doszło do zmiany w Chelsea. Nemanja Matić wszedł za Ramiresa.

• DRUGA POŁOWA ROZPOCZĘTA. Zaczęli goście.

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Do przerwy 1:1 i już za kilkanaście minut druga część gry.

• Rzut wolny dla Chelsea z dobrej odległości od bramki. Willian tym razem strzela w mur.

• Sędzia dolicza 2 minuty do pierwszych 45. minut.

• Jose Fonte wykonał wyśmienite dośrodkowanie w stronę Graziano Pelle, ten obił piłkę od klatki piersiowej pod nogi Davisa, który mocnym strzałem pokonuje Begovicia.

• GOOOL!!! STEVEN DAVIS!!! 1:1

• Faulowany Mane przez Ramiresa i Brazylijczyk otrzymuje żółtą kartkę.

• Bardzo dobre podanie do Bertranda na wolne pole, ale wychodzi z bramki Begović i pokazuje znowu wielką klasę.

• Strzał na bramkę Begovicia z ostrego kąta, ale Bośniak wykazuje się dzisiaj świetną dyspozycją i broni także to zagrożenie.

• Rzut rożny, po rzucie wolnym piłkę wybijają gracze Chelsea.

• Gary Cahill fauluje Graziano Pelle i będzie rzut wolny dla gości z dobrej odległości do dośrodkowania.

• Sadio Mane otrzymuje żółtą kartkę za próbę wymuszenia faulu. Wydaje się jednak, że sędzia popełnił błąd bo Mane był ewidentnie zahaczany.

• Posiadanie piłki po 30 minutach gry: Chelsea 55% - 45% Southampton.

• Ryan Bertrand otrzymuje żółty kartonik za nieprzepisowe zagranie.

• Ładna akcja graczy Chelsea. Fabregas zagrał na wolne pole Oscarowi, a ten oddał techniczny strzał, jednak bramkarz gości łapie piłkę.

• Hazard płasko strzela zza pola karnego, ale piłka ląduje w rękach Stekelenburga.

• Oscar oddaje strzał z dystansu na bramkę gości, ale niecelnie i nad poprzeczką szybuje piłka.

• Davis wychodzi na wolne pole, oddaje strzał, ale bardzo nieudane uderzenie i piłka przelatuje daleko obok prawego słupka.

• Lekkie zamieszanie pod polem karnym Chelsea, ale ostatecznie gracze gospodarzy wybijają piłkę.

• Davis dośrodkowuje z rzutu wolnego spod linii bocznej, ale znowu pewnie chwyta piłkę golkiper Chelsea.

• GOOOL!!! WILLIAN STRZELA BRAMKĘ Z RZUTU WOLNEGO!!! Po raz kolejny w tym sezonie Brazylijczyk posyła piłkę do siatki ze stałego fragmentu gry! 1:0

• Dobry rajd z piłką Hazarda, ale Belg zostaje sfaulowany przez Romeu, który otrzymuje żółtą kartkę. Rzut wolny dla Chelsea z dobrej odległości od bramki.

• Begović bez problemów łapie górną piłkę z rzutu rożnego.

• Davis dośrodkowuje ze stałego fragmentu gry, ale piłkę na rzut rożny wybija Cahill.

• Chelsea próbuje założyć wysoki pressing na piłkarzach Southamptonu.

• Azpilicueta próbował dośrodkowania na pole karne, ale obrońca gości wybija piłkę daleko od własnej bramki.

• POCZĄTEK MECZU! Od środka rozpoczęli gracze Chelsea.

• Piłkarze obu zespołów już na murawie i już za chwile pierwszy gwizdek arbitra Roberta Madley'a.

• Jak poradzą sobie gracze Chelsea? Czy po raz pierwszy w tym sezonie pokażą się z gry jaką prezentowali w poprzedniej kampanii? A może podopieczni Koemana podtrzymają zwycięską passę z poprzedniej kolejki? Już za niespełna 30 minut początek rywalizacji na Stamford Bridge!

• Ławki rezerwowych

Chelsea: Blackman, Zouma, Baba, Matic, Loftus-Cheek, Pedro, Remy.

Southampton: K. Davis, Yoshida, Long, Rodriguez, Martina, Ward-Prowse, Juanmi.

• Zapraszamy na relację LIVE z meczu Chelsea - Southampton. Początek meczu już za niecałą godzinę o 18:30!