• Koniec spotkania na Goodison Park. Everton pokonuje 3:1 Chelsea.

• Costa otrzymuje żółtą kartkę za ostre wejście w rywala.

• Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Azpilicueta ogląda żółtą kartkę za faul na Lennonie.

• Stones otrzymuje żółtą kartkę.

• Barkley świetnie zagrywa do Naismitha, który z zimną krwią umieszcza piłkę w siatce.

• GOL!!! NAISMITH STRZELA PO FANTASTYCZNEJ AKCJI EVERTONU!!!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Williana, ale nikt z zawodników Chelsea nie dochodzi do piłki.

• I jest zmiana. Kontuzjowany Coleman schodzi, a za niego Ramiro Mori.

• Coleman leży na murawie i prosi o pomoc medyczną.

• Lennon dośrodkowuje w pole karne, ale czujna obrona Chelsea udaremnia ten atak.

• Ostatnia zmiana w Chelsea. Willian wejdzie za Fabregasa.

• A w Evertonie Aaron Lennon wejdzie za Kone.

• Zmiana w Chelsea. Falcao wejdzie za Pedro.

• Barkley wykonuje rzut rożny, ale nie udaje mu się zagrozić bramce gości.

• Lukaku oddaje mocny strzał w polu karnym, ale wprost w Begovicia. Rzut rożny dla Evertonu.

• Żółta kartka dla Brendana Gallowaya za faul na Pedro.

• Kone oddaje strzał z ostrego kąta, ale wprost w Begovicia i golkiper łapie piłkę.

• Kenedy próbuje strzelać, ale to zagranie nie było do końca udane.

• Pierwsza zmiana w Chelsea. Na boisku pojawia się Kenedy za Obi Mikela.

• Coleman spróbował rajdu na prawym skrzydle, ale wywalczył jedynie rzut rożny

• Zouma jednak kontynuuje grę.

• Kurt Zouma leży na murawie po starciu z Barrym. Do rozgrzewki rusza Cahill.

• Hazard próbował atakować ze skrzydła, ale McCarthy odbiera piłkę Belgowi.

• Druga połowa rozpoczęta. Gracze Chelsea zaczynają od środka.

• Pierwsza połowa dostarczyła bardzo wiele emocji. Nie zabrakło wspaniałych zagrań i pięknych strzałów. Everton po zdobyciu drugiego gola próbował zdominować mecz. Chelsea jednak trafiła kontaktowego gola. W drugiej połowie będziemy mogli się przekonać, którego szkoleniowca wskazówki okażą się być bardziej skuteczne oraz jak piłkarze zmienią styl gry. Czy Chelsea odrobi straty, a może to Everton podwyższy prowadzenie? Już za chwilę drugie 45 minut.

• Koniec pierwszej połowy.

• Arbiter dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu pierwszej połowy.

• Pedro strzela zza pola karnego, ale zbyt wysoko zawodnik Chelsea posyła piłkę.

• Gracze Evertonu wybijają piłkę po rzucie rożnym dla Chelsea. Hazard przejmuje piłkę i próbuje strzelać, ale futbolówka wychodzi poza boisko.

• Po raz kolejny Matić próbował strzału z dystansu, ale futbolówka odbija się od rywala.

• Hazard strzela ze stosunkowo bliskiej odległości od bramki, ale piłka odbija się od gracza rywali.

• GOOOL!!! NEMANJA MATIĆ PIĘKNIE UMIESZCZA PIŁKĘ W SIATCE ZZA POLA KARNEGO!!!

• Fabregas wykonał rzut rożny, ale kompletnie nieudane dośrodkowanie.

• Ivanović próbował podać ze skrzydła, ale piłka odbija się od jednego z graczy gospodarzy. Rzut rożny

• Zagranie na skrzydło do Diego Costy, ale zawodnik Chelsea przegrywa pojedynek z Colemanem.

• Azpilicueta wychodzi na czystą pozycję, mocno uderza, ale Stones wybija piłkę na rzut rożny.

• Czy Chelsea będzie w stanie się podnieść po stracie dwóch bramek? Defensywa The Blues sobie kompletnie nie radzi w tym meczu. Goście muszą radykalnie zmienić styl gry jeżeli chcą zdobyć chociaż jeden punkt.

• GOL!!! 2:0!!! NAISMITH PIĘKNYM STRZAŁEM Z DYSTANSU PODWYŻSZA WYNIK TEGO SPOTKANIA!

• Coleman teraz dośrodkowuje, piłkę uderza Kone, ale świetnie wybronił to Begović!

• Świetnie rozegrali to gracze Evertonu. Galloway dośrodkował w pole karne, a Naismith z głowy wbija piłkę do siatki.

• GOOOL!!! NAISMITH !!! 1:0

• Dobre prostopadłe podanie do Costy, ale Jagielka odbiera piłkę Hiszpanowi.

• Dośrodkowanie Colemana, ale zbyt wysoko posyła piłkę i Naismith nie sięga jej.

• Kontuzjowany Besic zostaje zmieniony przez Stevena Naismitha.

• Chelsea ładnie rozgrywa akcje ofensywne, ale póki co nie mogą się przebić przez obronę rywali.

• Besic schodzi z boiska. Piłkarz ma problemy z nogą.

• Besić próbował akcji ze skrzydła. Zouma jednak wygrywa z nim pojedynek o piłkę.

• Ivanović dośrodkowuje w pole karne, ale Howard przecina to podanie.

• Sędzią dzisiejszego spotkania jest Andre Marriner.

• Początek spotkania! Od środka zaczęli gracze Evertonu.

• Już za 15 minut na Goodison Park zabrzmi pierwszy gwizdek arbitra. Jak zaprezentują się obie drużyny? Czy Chelsea pomimo braku Courtois'a w bramce będzie w stanie się przełamać? Czy dobrze radzący sobie w tym sezonie Romelu Lukaku trafi do siatki swojego byłego klubu? Odpowiedzi na te i inne pytania kibiców już niebawem. Zapowiada się bardzo emocjonujące spotkanie. Zapraszamy do komentowania wydarzeń boiskowych oraz do głosowania na najbardziej wyróżniającego się piłkarza meczu.

• Ławka rezerwowych Evertonu: Lennon, Osman, Naismith, Mirallas, Deulofeu, Joel Robles(GK), Ramiro Funes Mori.

Ławka rezerwowych Chelsea: Blackman(GK), Cahill, Willian, Loftus-Cheek, Kenedy, Remy, Falcao.

• Zapraszamy na relację LIVE z meczu 5. kolejki Premier League, w którym piłkarze Evertonu wyjdą naprzeciw - obecnym mistrzom Anglii - Chelsea. Początek spotkania o 13:45!