• Strzały: 18 (8) - 9 (2)
    • Rzuty rożne: 5 - 1
    • Faule: 19 - 13
  • Gole, które padały po przerwie:

• W stu procentach zasłużone zwycięstwo gospodarzy. The Citizens świetnie weszli w sezon - dwa mecze sześć goli i tyle samo punktów. Ich przewaga nad Chelsea wynosi pięć oczek, a Jose Mourinho musi się zastanowić, co zrobić, by zespół odnalazł formę

• Koniec! Mistrz Anglii rozgromiony na Etihad!

• Groźnie pod bramką Harta! Najpierw słupek po strzale Fabregasa, a potem Anglik obronił uderzenie Falcao!

• Żółta kartka dla Mangali

• Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

• Cuadrado zdecydował się na strzał z okolic szesnastego metra, ale zrobił to za lekko. Hart spokojnie złapał piłkę

• Fantastyczny strzał Fernandinho dobija Chelsea! Czy gości stać na honorowe trafienie?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Fernandinho, Chelsea na deskach!

• Ostatnia zmiana w meczu, Bony wchodzi za Aguero

• Begović! Świetny strzał Toure sprzed pola karnego i jeszcze lepsza interwencja Bośniaka!

• Eden Hazard faulował Toure i dostał za to żółtą kartkę

• David Silva dośrodkował z rzutu rożnego, a Kompany piękną główką nie dał szans Begoviciowi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Vincent Kompany, 2:0!

• Na boisko wchodzi też Falcao - on zmienia Williana

• Demichelis wchodzi na boisko i zmienia Sterlinga

• Aguero dośrodkował z prawej strony boiska, a choć goście wybili piłkę z własnej szesnastki, to szybko wróciła ona pod władanie City

• Sterling zaatakował lewą stroną boiska, dośrodkował w pole karne, ale tam The Citizens nie dali sobie rady

• Cuadrado dośrodkował z prawej strony boiska, ale zrobił to fatalnie i piłka wyszła na aut

• Sporo mamy teraz chaosu na boisku, jedni i drudzy szybo tracą piłkę

• To musiał być gol! Szybka kontra gości, Costa świetnie poradził sobie z obrońcą podał do Hazarda, ale ten z czystej pozycji trafił prosto w bramkarza!

• Długie zagranie z głębi pola w kierunku Aguero, ale tego świetnie uprzedził Begović

• Sterling próbował oddać strzał z dystansu, ale trafił tylko w plecy Fabregasa

• A teraz zmiana u gospodarzy. Za Jesusa Navasa wchodzi Samir Nasri

• Aguero! Dobry, minimalnie niecelny strzał sprzed pola karnego!

• Faule: 12 - 7
  • Działo się w pierwszej połowie! Mogliśmy obejrzeć dużo ostrych starć i szkoda tylko, że tylko gospodarze stwarzali sobie okazje podbramkowe. Gdyby nie świetna dyspozycja Begovicia, to wynik na pewno byłby wyższy. Miejmy tylko nadzieję, że następne trzy kwadranse będą bardziej wyrównane

• I teraz arbiter kończy pierwszą połowę

• Diego Costa z bandażem na głowie został przeniesiony za linię boczną, wracamy do gry

• A teraz w starciu z Fernandinho ucierpiał Costa. Brazylijczyk uderzył napastnika Chelsea łokciem

• Anglik został przeniesiony za linię boczną i wracamy do gry. Sędzia do pierwszej połowy doliczył dwie minuty

• Gary Cahill zderzył się teraz z Begoviciem po dośrodkowaniu Kolarova i potrzebuje pomocy lekarza. Bośniak uderzył przypadkowo Anglika w nos.

• Kompany faulował na własnej połowie Costę i dostał za to żółtą kartkę

• Aguero świetnie wymanewrował w polu karnym Terry'ego, Cahilla i Maticia, oddał precyzyjny strzał w długi róg i nie dał szans bramkarzowi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! A jednak potrafi pokonać Begovicia! Aguero i 1:0 dla City!

• Kolarov dośrodkował z lewej strony boiska, a Terry dobrze zablokował próbującego oddać strzał Toure

• Ivanović zdecydował się na strzał z dystansu, ale skutecznie zablokował go Kompany

• Navas próbował zaatakować prawą stroną boiska, ale Azpilicueta powstrzymał go bez żadnych kłopotów

• W końcu troszkę dłużej przy piłce są londyńczycy. Ramires dośrodkował z prawej strony boiska, a choć Mangala wybił futbolówkę, to goście szybko ją przejęli

• Z Iworyjczykiem już wszytko w porządku, wracamy do gry

• Yaya Toure starł się z Diego Costą i potrzebuje chwilę na dojście do siebie

• Aguero! Kolarov dośrodkował z lewej strony boiska, a choć Argentyńczyk zgubił krycie Terry'ego i by parę kroków od bramki, to w nią nie trafił!

• A teraz wrzutka Fabregasa z lewej strony boiska, ale strzał głową Maticia był niedokładny

• Fabregas dośrodkował z rzutu wolnego, ale radzą sobie z tym zagrożeniem gospodarze i wybijają piłkę

• Aguero nie da dzisiaj rady pokonać Begovicia! Znów kapitalna interwencja po strzale Argentyńczyka w wykonaniu bramkarza Chelsea!

• Begović! Fantastyczna interwencja Bośniaka po strzale Aguero z bliskiej odległości!

• Goście mają na razie problem ze zgraniem się w ataku. Fabregas zagrał przed chwilą miękką wrzutką w pole karne, ale tam nie czekał na nią żaden z jego kolegów

• Kolarov próbował dośrodkować z lewej strony boiska, ale został zablokowany

• Silva znów próbował zaatakować lewą stroną boiska, ale faulował przy tym jednego z rywali

• Groźnie pod bramką Begovicia! Kolarov bardzo dobrze dośrodkował z rzutu wolnego, a Bośniak obronił strzał Aguero!

• Starają się kombinacyjnie dostać w szesnastkę rywala The Citizens, ale na razie The Blues bronią bardzo poprawnie. Poza sytuacją z pierwszej minuty, oczywiście

• Silva dośrodkował z rzutu rożnego, ale we własnym polu karnym faulowany był Cahill

• Kolejna ładna kombinacja gospodarzy na wysokości pola karnego rywala, ale w ostatniej chwili powstrzymał ich Azpilicueta

• Od samego początku The Citizens starają się atakować przeciwnika na jego połowie boiska, Chelsea ma problem z przedostaniem się przez linię środkową

• I już było blisko gola dla gospodarzy! Świetne podanie Silvy i Aguero wyszedł sam na sam z Begoviciem, ale to bramkarz był górą! Po chwili nieznacznie przestrzelił Navas!

• Pan Martin Atkinson daje znak i STARTUJEMY!

• Obie ekipy już powoli wychodzą na boisko, zaczynamy za kilka chwil!

• Chelsea ma niezły bilans ostatnich meczów z The Citizens, ale na Etihad w poprzednich siedmiu starciach wygrała tylko raz. Raz też zremisowała i pięciokrotnie schodziła z boiska pokonana

• The Citizens bardzo dobrze wypadli w meczu z West Bromem, ale ich trener stara się tonować nastroje. - Nie myślimy o tytule mistrzowskim przy drugim meczu, ale tylko o trzech punktach przed własną publicznością. Gramy przeciwko mistrzowi i zarazem drużynie, która jest jednym z faworytów do triumfu też w tym sezonie. Dlatego wygrana u siebie będzie dla nas bardzo istotna - mówił przed tym meczem Pellegrini.

• W ostatnich dniach wokół Chelsea było małe zamieszanie nie spowodowane względami sportowymi. Teraz jednak londyńczycy muszą skupić się tylko na wydarzeniach boiskowych i zamazać słabe wrażenie po spotkaniu ze Swansea. Lepszą okazję niż starcie z wicemistrzem kraju trudno sobie wyobrazić

• Poza tymi dwoma remisami, Chelsea jest niepokonana w czterech ostatnich meczach ligowych z Manchesterem City. W sezonie 2013/2014 dwukrotnie to ona była górą, choć na koniec z tytułu mistrzowskiego cieszyli się Obywatele

• W poprzednim sezonie w obu meczach tych dwóch drużyn padały remisy 1:1. Na Etihad wynik golem dla gospodarzy ustalił Frank Lampard, legenda Chelsea, która spędziła jeden sezon w zespole The Citizens

• Pierwszy mecz nowego sezonu Premier League lepiej skończył się dla dzisiejszych gospodarzy. Manchester City ograł na wyjeździe West Brom 3:0, a Chelsea tylko zremisowała ze Swansea, 2:2

• Nie ma więc żadnych niespodzianek w składach obu zespołów. Obaj menedżerowie postawili na najsilniejsze zestawienia, u gości brakuje tylko pauzującego za czerwoną kartkę Courtois. Zobaczymy, czy jego brak będzie dzisiaj odczuwalny

• Ławka City: Caballero, Zabaleta, Clichy, Nasri, Demichelis, Bony, Iheanacho

• Ławka Chelsea: Blackman, Zouma, Mikel, Loftus-Cheek, Cuadrado, Falcao, Remy

• Już za chwilkę zaprezentujemy wam wyjściowe składy obu ekip, a tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu.

• Witamy! Zapraszamy na relację live z hitu drugiej kolejki angielskiej Premier League. Manchester City podejmie przed własną publicznością Chelsea, a początek już za około godzinę!