2

• Z rzutu wolnego Salva Sevilla uderza prosto w mur i koniec spotkania!

• Teraz dwie żółte kartki z rzędu ogląda Hector Moreno!!! Espanyol też w dziesiątkę!.

• Trzy minuty doliczone do tego meczu.

• Schodzi z boiska Iniesta, a w jego miejsce Xavi! Mecz nr 500 w La Liga dla pomocnika Barcy!

• Stuani! Wreszcie setka Espanyolu! Urugwajczyk w dobrej sytuacji uderza z kilkunastu metrów płasko w ręce Bravo!

• Żółta kartka dla Busquetsa za faul taktyczny po własnej bezmyślnej stracie.

• Żółta kartka dla Canasa.

• Rakitić zmienia Suareza.

• Wreszcie grający w przewadze Espanyol przycisnął! Defensywa Barcy z Claudio Bravo na czele na razie bardzo dobrze sobie radzi.

• Kapitalna akcja Neymara! Rajd wszerz szesnastki i wyłożenie piłki Messiemu, który jednak został zablokowany!!!

• Zaspał Alves we własnej szesnastce i stracił piłkę! Vazquez podał od razu przed bramkę do Stuaniego, ale ten uderzył ponad poprzeczką!

• Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Montanes w miejsce Alvareza.

• Żółta kartka dla Lucasa Vazqueza za symulowanie.

• Suarez na skraju szesnastki poradził sobie z Alvaro, ale w polu karnym świetnie go zablokował Hector Moreno! Było groźnie.

• Druga zmiana w Espanyolu. Stuani za Caicedo.

• Bezpańska piłka spadła w pole karne pod nogi Sergio Garcii, ten z około ośmiu metrów pod naciskiem obrońców uderzył prosto w ręce Bravo!

• Rzut wolny dla Barcelony z około 25 metrów od bramki Casilli. Leo Messi uderza jednak prosto w mur gospodarzy.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka ugrzęzła w polu karnym Barcelony, ale ostatecznie to goście ją wybili z własnej szesnastki.

• W kontrataku gospodarzy Caicedo uderza z dystansu, a po rykoszecie piłka wychodzi na rzut rożny.

• Mathieu zmienia Rafinhę w ekipie gości.

• Rzut rożny dla Espanyolu kończy się uderzeniem z dystansu Lucasa Vazqueza, które poszybowało ponad bramką!

• Szansa na 0:3!!! Świetne podanie Iniesty w pole karne do Suareza, ten chciał wyłożyć piłkę Neymarowi, ale 'trafiony' piłką Brazylijczyk uderzył nad poprzeczką!

• Sevilla zmienia Abrahama.

• ... Daniego Alvesa za protesty. Mateu Lahoz show trwa w najlepsze.

• Żółta kartka dla Alvaro za faul i...

• Słupek!!! Argentyńczyk wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale naciskany przez obrońców uderzył tylko w słupek!

• Dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwona dla Jordiego Alby za niepotrzebne protesty!!! Co teraz zrobił sędzia Lahoz?!

• Casilla! Busquets kapitalnie przejął piłkę na połowie rywala i od razu uruchomił Neymara, ale ten przegrał pojedynek z bramkarzem Espanyolu!

• 30 253 widzów dzisiaj na Cornella - El Prat.

• Caicedo wywalczył rzut rożny dla Espanyolu. Po chwili dobra interwencja Pique przynosi gospodarzom jeszcze jeden korner.

• Wznawiamy grę!

• Wracamy na murawę Cornella-El Prat! Czy Espanyol jest jeszcze w stanie powalczyć o punkty?

• Znakomite 45 minut w wykonaniu Barcelony, która swojemu rywalowi nie pozostawia dotąd żadnych złudzeń. Gole Neymara i Leo Messiego dają drużynie Luisa Enrique zasłużoną dwubramkową przewagę w derbach.

• Koniec pierwszej połowy!

• Techniczne uderzenie z dystansu Luisa Suareza nieznacznie mija bramkę Espanyolu!

• Metrowy drewniany kijek poleciał na murawę z sektorów gospodarzy. Szczęście, że nikogo nie trafił. Przerwa w grze.

• Neymar! Po kapitalnym zagraniu z pierwszej piłki Suareza Brazylijczyk huknął z woleja, ale Casilla jakimś cudem odbił piłkę na korner!

• Barca długo utrzymuje się przy piłce. Po rewelacyjnym początku goście chcą utrzymać korzystny wynik do przerwy.

• Teraz była szansa na zabójczą kontrę dla Espanyolu, ale wychodzący sam na sam z bramkarzem Alvarez za daleko sobie wypuścił piłkę!

• Dynamiczna akcja Sergio Garcii, ale przy próbie kombinacji z Caicedo zanotował stratę.

• Pół godziny gry za nami. Na razie Barca gra fantastycznie, ale warto mieć na uwadze to, co działo się dwa tygodnie temu w Sewilli.

• Wreszcie jakaś okazja dla Espanyolu. Lucas zagrał przed pole karne do Sergio Garcii, a ten od razu odegrał piłkę do Caicedo. Ekwadorczyk z powietrza uderzył wysoko nad bramką!

• Kolejna cudowna akcja Barcy! Iniesta z pierwszej piłki za linię obrony do Suareza, ten bez przyjęcia do Messiego, który z ostrego kąta podwyższa wynik meczu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Leo Messi!!!

• Żółta kartka dla Sergio Garcii za faul na Javierze Mascherano.

• 21. minuta gry, minuta braw ku czci zmarłego kapitana Espanyolu, Daniego Jarque, który właśnie z tym numerem występował na boisku.

• Kapitalne długie podanie Messiego do wbiegającego w pole karne Alby, ten zagrał piłkę przed bramkę, gdzie przepuścił ją Suarez, a Neymar z kilku metrów płaskim strzałem pokonał Casillę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Neymar!!!

• Posiadanie piłki w pierwszym kwadransieto 85-15 na korzyść FC Barcelony.

• Teraz Suarez w dobrej sytuacji uderza w boczną siatkę! W tym przypadku jednak był jeszcze spalony!

• Znowu szansa Neymara! Po genialnym podaniu Messiego Neymar uprzedził Casillę, ale z pierwszej piłki uderzył ponad poprzeczką!

• Dziesięć minut gry za nami. Na razie Barcelona bezsprzecznie dominuje na boisku lokalnego rywala. Brakuje tylko gola.

• Rzut rożny dla Barcy nie przyniósł zagrożenia dla bramki gospodarzy.

• Kolejna szansa dla Barcy! Po centrze Messiego Alba został uprzedzony przez gospodarzy, ale jeszcze głową uderzył Suarez i kapitalnie odbił piłkę Casilla!

• Neymar starał się wbiec z piłką między obrońcami gospodarzy, ale stracił równowagę i futbolówkę.

• Casilla!!! Po kapitalnym podaniu Messiego Neymar nie potrafił pokonać bramkarza Espanyolu w sytuacji sam na sam!

• Na razie dwie próby przedostania się w pole karne przez gości nieudane. Barca jednak bardzo szybko odzyskuje futbolówkę.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę stadionu Cornella - El Prat.

• Sędzią tego spotkania będzie Antonio Miguel Mateu Lahoz.

• Kogo brakuje w obu zespołach? W Espanyolu najbardziej widoczny jest brak wykartkowanego Victora Sancheza. W Barcelonie poza kadrą znaleźli się Bartra, Montoya, Vermaelen i Douglas.

• Rezerwowi Barcelony: Marc-Andre Ter Stegen, Jeremy Mathieu, Adriano, Sergi Roberto, Xavi Hernandez, Ivan Rakitić, Pedro Rodriguez.

• Rezerwowi Espanyolu: Pau Lopez, Diego Colotto, Javi Lopez, Salva Sevilla, Christian Stuani, Juan Fuentes, Paco Montanes.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• Espanyol z kolei zajmuje bezpieczne miejsce w środku tabeli. Dziesiąte Papużki przy odrobinie szczęścia mogą jednak jeszcze powalczyć o europejskie puchary. Do siódmej Malagi tracą obecnie tylko cztery punkty.

• Dzisiejsze derby Barcelony są jedną z ostatnich szans na potknięcie ligowego lidera. Prowadząca w tabeli Barca ma dwa punkty przewagi nad drugim Realem Madryt i za wyjątkiem starcia z Atletico w przedostatniej kolejce, bardzo korzystny terminarz. Dla drużyny Luisa Enrique dzisiejsze zwycięstwo byłoby dużym krokiem w kierunku tytułu.

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 33. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym Espanyol zmierzy się z Barceloną!

• RELACJA SMS

Nie będziesz w stanie śledzić meczu? Nic straconego! Zamów najlepszą relację SMS w Ekstraklasa.net! Nasz dziennikarz poinformuje Cię o składach, opisze strzelone bramki i przekaże wynik do przerwy i po ostatnim gwizdku!

Aby zamówić relację na żywo na Twój telefon wyślij SMS o treści espbar na numer 72355 (koszt 2,46 zł).