2

UD Las Palmas

1

• Za uwagę dziękuje Adam Bochenek , zapraszając na kolejne relacje na Ekstraklasa.net

• Drżąc o wynik do ostatniej wrzutki gości, Katalończycy koniec końców wygrywają z Las Palmas. Ale wciąż w estetycznym bólu. Dobre spotkanie Suareza, Rakiticia, Roberto oraz Mascherano. Wszyscy w klubie będą z niecierpliwością nasłuchiwać wieści ze szpitala odnośnie urazu Leo Messiego

• Koniec spotkania! FC Barcelona inkasuje trzy punkty!

• Dośrodkowanie w pole karne Barcelony, ale bez zagrożenia mniejszego bądź większego

• Alcaraz pociąga za rękę wychodzącego za linię obrony Suareza, ale gwizdek arbitra milczy

• Gumbau wchodzi na boisko

• Jeszcze raz Viery, pełen wiary, nadziei i ochoty, tym razem nie trafia w siatło bramki

• Viera otrzymał piłkę w prawym narożniku pola karnego, zszedł do środka, uderzył w kierunku bramki ter Stegena, piłka jeszcze po nodze Pique wturlała się do siatki

• Culio faulowany 20 metrów przed bramką ter Stegena, będzie niezła okazja dla gości

• Wróciła stara dobra Barcelona! Przynajmniej na jedną akcję. Zagranie na jeden kontakt Rakiticia z Roberto, Chorwat już w polu karnym prostopadle do Suareza, ale Urugwajczyk strzala wprost w bramkarza

• Ze sporej odległości uderzał Munir, ale piłka wyraźnie zeszła z podbicia Hiszpanowi

• Suarez ze szczytu pola karnego zagrywa do zbiegającego na lewą stronę Neymara, Brazylijczyk zamyka oczy i posyła pocisk nad poprzeczką bramki

• Niesportowe zachowanie Wakaso

• ... oraz Valeron

• Podwójna zmiana w ekipie gości, na boisku pojawiają się El Zhar ...

• Za zagranie ręką w polu karnym żółty kartonik otrzymał Alcaraz

• Neymar strzela w środek nad poprzeczką bramki Varasa! Barca mecz po meczu przestrzela jedenastkę!

• Simon łamie przepisy gry w piłkę nożną

• Neymar z koła środkowego zagrywa długą piłkę na prawo do Munira, Hiszpan lewa nogą po ziemi wprowadza piłkę w pole karne gości, piłkę przepuszcza Busquets, akcję zamyka Suarez, który mocnym strzale pod poprzeczkę wyprowadzę Barcelonę na dwubramkowe prowadzenie!

• GOOOOOOOL! Suarez ponownie pokonuje Varasa!

• Sergi Roberto znów dośrodkowuje do Suareza, ale piłka odskakuje od wartych miliony stóp Urugwaczykaa

• Podanie Suareza do Munira, Hiszpan na minimalnym spalonym

• Roque Mesa dośrodkowywał z prawej strony, ter Stegen niepewnie, tak po siatkarsku, odbijając kilka razy nad głową

• Trzy ładne podania zawodników Barcy między liniami, Rakitić faulowany 40 metrów przed bramką Varasa

• Zaczynamy drugą część gry!

• Wciąż grający nieco siermiężnie piłkarze Blaugrany kontrolują spotkanie, ale "kanarkowi chłopcy" jedną kontrą mogą obudzić wściekłość w kibicach Dumy Katalonii. Gołym okiem widać również, że kontuzja Messiego z początku spotkania źle wpłynęła na morale podopiecznych Luisa Enrique.

• Nieporozumienie Munira z Neymarem, najpierw wyrywali sobie piłkę, a następnie źle zagrali klepkę

• Ładna akcja Barcelona, koronkowo przenieśli piłkę z lewej strony na prawą, w polu karnym gości próbowali jeszcze zagrać na jeden kontakt, ale przytomnie interweniują stoperzy Palmas

• Uderzenie Hernana sponad 30 metrów, ter Stegen z problemami przerzuca piłkę nad poprzeczkę

• Varas dobrze na przedpolu własnej bramki, uprzedza Suareza

• Busquets w końcu posyla dobrą prostopadłą piłkę, Suarez podaje jeszcze do Neymara, ale Brazylijczyk źle trafia w piłkę

• Rakitoć zgarnął piłkę jeszcze przed końcową linią, wślizgiem zagrywa do Suareza, ale Urugwajczyk nie dość że jest ustawiony tyłem do bramki to jeszcze jest ściśle kryty przez Bigasa

• Kolejny as kaatalońskiego zespołu cierpi na murawie, po zderzeniu z jednym z defensywnych pomocników Las Palmas Luis Suarez trzyma się za prawy bark

• Suarez na spalonym po zagraniu Rakiticia

• Rakitić ładnie przerzuca piłkę do Munira, ten piętką na dobieg do Sergi Roberto, młody obrońca precyzyjnie dośrodkowuje na głowę Suareza i Urugwajczyk uderza tuż przy słupku