Mecz Bayer Leverkusen - Bayern Monachium ONLINE. Gdzie...

Bayer Leverkusen

1

Bayern Monachium

3

• Takich spotkań oczekujemy od Ekstraklasy, a w Bundeslidze są niemal codziennością. Przez blisko 90 minut "działo się" pod obiema bramkami, kapitalne akcje i bramki.... Można się rozmarzyć.

To wszystko z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje na GOL24.pl

• KAPITANY GOL Z RZUTU WOLNEGO JAMESA RODRIGUEZA

• Koniec meczu! Bayern wygrywa (3:1) na BayArena z Bayerem Leverkusen w spotkaniu otwierającym rundę wiosenną Bundesligi!

• Correntin Tolisso zmienia Thomasa Muellera. Opaskę kapitana przejmuje więc Jerome Boateng.

• Kolumbijczyk przymierzył jakby od niechcenia w samo okienko. Bernd Leno pofrunął jak ptak, ale nie miał szans!

• JAMES RODRIGUEZ BEZPOŚREDNIO Z RZUTU WOLNEGO!!!

• Kontra Bawarczyków w wykonaniu Jamesa Rodrigueza. Kolumbijczyk zwlekał ze strzałem/podaniem. ale zyskał rzut wolny blisko linii 16. metra.

• 30 210 widzów na trybunach BayArena.

• Piękne widoki

• Sven Ulreich pewnie chwyta piłkę po wrzutce Kaia Havertza.

• Ależ skiksował w tej akcji James Rodriguez. Chciał uderzyć w stronę bramki w stylu kung-fu, ale pomylił się o kilka metrów.

• Thomas Mueller już składał się do strzału z woleja z pola karnego po zagraniu Davida Alaby. Uprzedził go pojawiający się znienacka Jonathan Tah, który wybija na uwolnienie.

• Nieudane wybicie Svena Ulreicha, ale na jego szczęście bez konsekwencji. Piłki nie zdołał opanować Kevin Volland.

• Sven Ulreich powstrzymuje Benjamina Henrichsa na 5. metrze. A dokładniej łapie piłkę przed skrzydłowym Bayeru.

• GOL KEVINA VOLLANDA

• I mamy debiut u Bawarczyków. Sandro Wagner jest już na murawie. W stronę ławki udaje się Franck Ribery.

• Kingsley Coman zblokowany przez przed polem karnym gospodarzy przez Svena Bendera.

• Admir Mehmedi zastępuje Juliana Brandta. Limit zmian po stronie gospodarzy został już wykorzystany.

• Nie ma remisu! Wymarzoną okazję do wyrównania miał Kevin Volland. Już chciał przerzucać piłkę nad Svenem Ulreichem, gdy na rzut rożny wybił piłkę Jerome Boateng!

• Sven Bender główkuje z kilu metrów obok bramki. Na oddanie skuteczniejszego strzału nie pozwolił... Jonathan Tah, który zasłonił mu tor lotu piłki.

• Dwie centry Beniamina Henrichsa blokuje David Alaba. Za drugą próbą piłkarz "Aptekarzy" zyskał rzut rożny.

• David Alaba uderza z ostrego kąta na wiwat

• Nic mu nie wychodził na murawie, ale w tej akcji dopisało mu szczęście. Przeprowadził solową akcję i uderzył w stronę bramki. Piłka po rykoszecie od dwóch zawodników Bayernu i wpadła do siatki tuż przy lewym słupku!

• BAYER ŁAPIE KONTAKT! KEVIN VOLLAND!!!

• GOL FRANCKA RIBERY'EGO

• Leon Bailey pognał co sił lewą stroną. Poradził sobie z nim Arturo Vidal bez większych problemów.

• .. i roszada w Bayernie - Kingsley Coman zastępuje Arjena Robbena.

• Ale prędzej zmiana - Lucas Alario zmienia Dominika Kohra...

• David Alaba przerywa akcję Karima Bellarabiego prawą stroną. Jeszcze jeden korner.

• Bez zagrożenia pod bramką Svena Ulreicha.

• Benjamin Henrichs wchodzi za Karima Bellarabiego.

• Kevin Volland minimalnie przestrzelił z kilkunastu metrów! Po drodze był jednak rykoszet - rzut rożny dla "Aptekarzy".

• Lustrzane odbicie firmowej akcji Arjena Robbena. Resztę można sobie dopowiedzieć ;)

• BAYERN PODWYŻSZA PROWADZENIE! FRANCK RIBERY!!!

• Karim Bellarabi w efektowny sposób "zgasił" piłkę na prawej stronie pola karnego rywala. Podaje w pole karne, ale trafia w Davida Alabę. Domagał się podyktowania rzutu karnego, ale bezskutecznie.

• Thomas Mueller wywalczył piłkę tuż przed polem karnym gospodarzy. Uderza płasko z półobrotu minimalnie obok prawego słupka!

• W odpowiedzi atak Davida Alaby. Zbyt głęboko centruje na bliższy słupek, co wykorzystuje Bernd Leno.

• Wybita piłka przed pole karne, ale szybko wraca w jego okolice jak bumerang. Leon Bailey zakręcił Nicklasem Sule, po czym uderza technicznie... w poprzeczkę!

• Julian Brandt trafia w mur, a piłka wychodzi poza linię końcową.

• Javi Martinez fauluje Kevina Vollanda ok. 25 metrów od własnej bramki. Może być groźnie.

• Franck Ribery zatańczył na lewej stronie "szesnastki" z Jonathanem Tahem. Przedobrzył, co wykorzystał obrońca Bayeru.

• Chaotyczna gra w wykonaniu obu stron w środku pola. Po chwili dalekie zagranie z pominięciem drugiej linii do Thomasa Muellera, którego "szczupakiem" uprzedził Bernd Leno. Wybił piłkę do boku.

• 48. minuta. Przerwa w grze. Kibice rzucili na murawę serpentyny. Jak w Ekstraklasie ;)

• Druga połowa rozpoczęta! Bez zmian w obu ekipach

• Wracamy na BayArena, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Bayer - Bayern otwierającym rundę wiosenną Bundesligi. Po trafieniu Javiego Martineza Bawarczycy prowadzą.

• Pierwsze trzy kwadranse nie mogły rozczarować, ale zawsze pierwszy mecz - po tak długiej przerwie - to wielka niewiadoma. "Aptekarze" nie byli skupieni wyłącznie na defensywie. Chcieli zdziałać coś z "przodu", ale jak na razie bezskutecznie. Bawarczycy byli bardziej konkretni. Oddali 4 celne strzały (Bayer 0), z których jeden znalazł drogę do siatki.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• Daniel Siebert kończy pierwszą połowę. W hicie 18. kolejki Bundesligi Bayer Leverkusen przegrywa przed własną publicznością z Bayernem Monachium po golu Javiego Martineza.

• GOL JAVIEGO MARTINEZA

• Żółta kartka dla Rafinhi za faul na Wendellu.

• David Alaba urwał się lewą flanką i kątem oka zobaczył po prawej stronie pola karnego Arturo Vidala. Centra pozostawiła jednak wiele do życzenia - bardzo niedokładna.

• Seria rzutów rożnych dla Bayernu. Po trzecim Nicklas Sule główkuje obok bramki.

• Nie gra, ale wspiera!

• Kai Havertz w odpowiedzi strzela daleko od bramki Svena Ulreicha.

• James Rodriguez centruje na dalszy słupek do Arturo Vidala. Jego strzał zostaje zablokowany, ale do piłki dopadł Javi Martinez, który upadając uderza z bliskiej odległości nie do obrony

• GOL DLA BAYERNU! JAVI MARTINEZ!!!

• Thomas Mueller wywalczył rzut rożny z prawej stronie.

• Tym razem Jonathan Tah zachował się wzorowo - wybija piłkę spod nóg Jameza Rodrigueza tuż przed własnym polem karnym.

• W odpowiedzi Lars Bender złożył się do strzału z woleja zza linii 16. metra. Wysoko nad bramką.

• Bernd Leno instynktownie broni strzał jednego z piłkarzy Bayernu! Po chwili żółtą kartkę ogląda Thomas Mueller.

• Nie wyszło lewą, to piłkarze Juppa Heynckesa ruszyli prawą stroną. Po centrze Rafinhi piłkę na rzut rożny wybija Jonathan Tah.

• Jęk zawodu w sektorze zajmowanym przez kibiców Bayernu po atomowym uderzeniu Jamesa Rodrigueza. Huknął z ok. 25 metrów obok bramki Bernda Leno.

• Ustawiony przy tym rzucie wolnym Arturo Vidal między obrońcami Bayernu przecina wrzutkę Leona Baileya.

• Kevin Volland powalony w kole środkowym przez Nicklasa Sule. Bez konsekwencji kartkowej.

• Leon Bailey ograł na lewej stronie Rafinhę jak juniora na treningu. Dośrodkowanie w pole karne pozostawiło jednak wiele do życzenia.

• Joathan Tah wyskakuje najwyżej do wrzutki i uderza głową tuż obok lewego słupka! Sven Ulreich tylko wzrokiem odprowadził piłkę, po czym głęboko odetchnął!

• Bez zagrożenia, ale z kontrą ruszył Bayer. Korner z prawe flanki.

• Mocna wrzutka Jamesa Rodrigueza na 9. metr, skąd zostaje wybita piłka przed pole karne. Jerome Boateng podaje do Arturo Vidala, którego atomowe uderzenie z ostrego kąta na korner paruje Bernd Leno!

• "Żółtko" dla Karima Bellarabiego za skoszenie Francka Ribery'ego jak trawę na wiosnę.

• Ciekawie zapowiadała się akcja gości. Franck Ribery zagrywa niemal do linii końcowej do biegnącego na obieg Jamesa Rodrigueza. Piłkę po miękkiej wrzutce na wysokości bliższego słupka łapie Bernd Leno.

• Żółta kartka dla Kevina Vollanda za faul.

• Leon Bailey za mocno wypuścił sobie piłkę w polu karnym Bayernu. W kontrze Bawarczyków Lars Bender zahaczył Jamesa Rodrigueza.

• Thomas Mueller podaje nie w tempo w "szesnastkę" do Francka Ribery'ego. Bernd Leno z "piątki".

• Arturo Vidal w roli lewoskrzydłowego zagrywa miękko w pole karne do... nikogo. A właściwie do Svena Bendera.

• Nieudanie wykonany stały fragment gry zapoczątkował kontrę Bayeru. W jej finalnej części Leon Bailey nie przyjął futbolówki, co wykorzystał Rafinha.

• Ależ groźna kontra Bawarczyków! Arjen Robben dostaje świetne prostopadłe podanie na wolne pole i podaje na lewą stronę pola karnego do Francka Ribery'ego. Jego uderzenie zostało zablokowane. Ale James Rodriguez był faulowany blisko "szesnastki".

• Kevin Volland dostaje piłkę na 20. metrze od bramki Svena Ulreicha. Jego strzał w ostatniej chwili zablokował Jerome Boateng.

• Kevin Volland powalczył o piłkę z Rafinhą. Brazylijczyk ucierpiał w tym starciu, ale wydaje się, że może grać dalej.

• Gwizdek sędziego Daniela Sieberta i ze środka zaczynają grający na biało goście (Bayer na czerwono)!

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i pierwszy gwizdek sędziego!

• A co będzie jak wróci Ekstraklasa? ;)

• A kiedy ostatnio u siebie wygrał Bayer? Całkiem niedawno, bo 2 maja 2015 r. Na listę strzelców wpisali się Calhanoglu i Brandt.

• Mała ciekawostka: w ostatnich 10 spotkaniach na BayArena Bayern wygrywał trzykrotnie. Ostatni raz (2:1) miało to miejsce 16 marca 2013 r. (gole: Rolfes - Gomez, Wollscheid sam.).

Jak będzie dzisiaj?

• Rezerwowi Bayeru: Ramazan Ozcan - Panagiotis Restos, Admir Mehmedi, Julian Baumgartlinger, Charles Aranguiz, Benjamin Henrichs.

• Bayern na rozruchu

• Sędzią głównym dzisiejszego hitu jest Daniel Siebert. Na liniach będą mu pomagali Lasse Koslowski i Alexander Sather. Sędzią technicznym jest za to Marcel Pelgrim.

• Po rundzie jesiennej liderem Bundesligi są rzecz jasna Bawarczycy, którzy w 17 spotkaniach zgromadzili 41 punktów. Na drugim miejscu jest Schalke (30), a potem robi się ścisk - BVB, Bayer RB Lipsk i Borussia M'Gladbach mają 28 punktów na koncie.

• Rezerwowi Bayernu Monachium: Tom Starke - Juan Bernat, Kingsley Coman, Joshua Kimmich, Sebastian Rudy, Correntin Tolisso, Sandro Wagner.

• Tłumy na BayArena

• Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• Po niespełna czterech tygodniach przerwy do gry wraca Bundesliga. I to zaczyna z wysokiego "C", bowiem za 30 minut Bayer Leverkusen podejmie przed własną publicznością Bayern Monachium. W kadrze meczowej Bawarczyków nie ma dzisiaj Roberta Lewandowskiego, a jego zmiennik - świeżo pozyskany Sandro Wagner - jest na ławce.

Krzysztof Kowalski

Mecz Bayer Leverkusen - Bayern Monachium ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©imago/Sven Simon/EAST NEWS

Bayer Leverkusen - Bayern Monachium ONLINE. W piątkowy wieczór Bundesliga zainauguruje rundę rewanżową. Na początek dojdzie do konfrontacji Bayeru Leverkusen z liderującym po jesieni Bayernem Monachium. Bawarczycy na BayArena będą musieli sobie radzić bez Roberta Lewandowskiego. Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Mecz Bayer Leverkusen - Bayern Monachium ONLINE

Po 26 dniach przerwy wracają rozgrywki Bundesligi. Runda rewanżowa rozpocznie się od piątkowego starcia czwartego Bayeru Leverkusen z prowadzącym w tabeli Bayernem Monachium. Bawarczycy formę wykuwali na zgrupowaniu w katarskiej Dosze. To właśnie z Bliskiego Wschodu napłynęła wiadomość o przewlekłym urazie rzepki Roberta Lewandowskiego. Kontuzja okazała się na tyle poważna, że snajper monachijczyków na BayArenie nie zagra. - Nie ma sensu ryzykować. Trzeba być ostrożnym - mówił przed konfrontacją z Aptekarzami Jupp Heynckes. Polaka postara się zastąpić sprowadzony z TSG Hoffenheim za 13 milionów euro Sandro Wagner. Szkoleniowiec Bayernu nie będzie mógł skorzystać także z usług Matsa Hummelsa, który zmaga się z urazem mięśniowym.

Drużynę Juppa Heynckesa czeka w Leverkusen niełatwa przeprawa. Aptekarze w lidze są niepokonani od 12 spotkań, a ostatnią porażkę ponieśli niemal cztery miesiące temu w pojedynku z Herthą w Berlinie. Na własnym obiekcie piłkarze Heiko Herrlicha jeszcze nie przegrali. Ich obronę w ryzach trzyma Sven Bender, a za strzelanie goli odpowiada głównie Kevin Volland.

Oprócz niezłych wyników Herrlich zasłynął ostatnio z kuriozalnego zachowania. W grudniowym meczu Pucharu Niemiec szkoleniowiec Bayeru przewrócił się chcąc wymusić karę dla Denisa Zakarii z Borussii Moenchengladbach. Gdy reprezentant Szwajcarii pobiegł po piłkę, która wyszła już za linię końcową, Herrlich teatralnie się przewrócił. Niemiecka federacja właśnie wymierzyła mu grzywnę w wysokości 12 tysięcy euro. - To wstyd, mam 46 lat. Powinienem stać na nogach - zadeklarował Herrlich po werdykcie federacji.

Sonda

Bayer Leverkusen - Bayern Monachium. Kto wygra mecz Bundesligi?

Nie zagrają:

Bayer: Yurchenko (kontuzja)

Bayern: Lewandowski, Hummels, Neuer, Thiago (kontuzje)

Przewidywane składy:

Bayer Leverkusen: Leno - Tah, S. Bender, Retsos - L. Bender, Wendell, Kohr, Aranguiz - Havertz, Bailey - Volland

Bayern Monachium: Ulreich - Kimmich, J. Boateng, Süle, Alaba - Javi Martinez, Vidal, T. Müller - Robben, Ribery - Wagner

Mecz Bayer Leverkusen - Bayern Monachium TRANSMISJA TV

Przedmeczowe studio w Eleven Sports 1 od godziny 19:30. Początek transmisji o 20:25. Mecz prosto z BayArena skomentują Mateusz Święcicki i Filip Kapica. Po raz pierwszy w historii Eleven Sports przeprowadzi z konfrontacji Aptekarzy z Bawarczykami bezpłatną transmisję na swoim Facebooku. Będzie to także pierwsza w Polsce transmisja meczu jednej z pięciu czołowych lig piłkarskich świata w mediach społecznościowych.