Bayern Monachium 6 - 0 Borussia Dortmund

6

5 1 połowa

Borussia Dortmund

0

• Bayern zdemolował swojego największego rywala i choć matematycznie to jeszcze nie pewne to i tak można śmiało powiedzieć, że Bayern jest mistrzem Niemiec 2017/2018! Brawo Robert Lewandowski za trzy bramki!

• Koniec! Sędzia nie dolicza choćby minuty!

• Joshua Kimmich świetnie dograł w pole karne, a Robert Lewandowski spokojnie dobił piłkę do pustej bramki! Lewy wciąga klasyfikacje strzelców nosem!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Robert Lewandowski notuje hat-tricka!

• Oba zespoły wyczekują już końca tego meczu, dlatego tempo jest bardzo powolne.

• Dobre, mocne uderzenie Piszczka, ale piłka leciała prosto w Svena Ulreicha.

• Jeszcze ostatnia zmiana w drużynie Borussi. Mario Gotze opuszcza murawę, a w jego miejsce wchodzi Nuri Sahin.

• Maximilian Philipp wchodzi w miejsce Christiana Pulisicia.

• Dobre uderzenie Roberta Lewandowskiego, jednak nie udało się zdobyć trzeciego gola w tym meczu.

• Mats Hummels uderzył minimalnie niecelnie! Tylko centymetry nad poprzeczką!

• Ostatnia zmiana w Bayernie. Franck Ribery kończy swój występ, a na murawie melduje się Sebastian Rudy!

• Znakomita okazja Borussi, ale Mario Gotze uderza w słupek!

• Zmiana w ekipie gospodarzy. James Rodriguez schodzi, a wchodzi Thiago Alcantara.

• Franck Ribery również ukarany za tą samą sytuację.

• Julian Weigl ukarany żółtą kartką za przepychanki z Franckiem Ribery.

• Zablokowany strzał Jamesa! Czekamy na kolejne bramki w tym meczu!

• Celne uderzenie Robbena, ale zdecydowanie zbyt słabe, aby zaskoczyć Burkiego.

• James Rodriguez dogrywał z rzutu rożnego, ale piłka zanotowała pusty przelot. Piłka dla BVB.

• Andre Schuerrle nie potrzebnie zatrzymał się atakując bramkę rywala i fatalnie marnuje szansę swojej drużyny.

• W końcu jakaś szybsza akcja gospodarzy, ale strzał Rahinhi poszybował wysoko ponad bramką.

• Bayern od pierwszego gwizdka drugiej połowy spokojnie wymienia sobie podania. Bez ataku na bramkę rywala.

• David Alaba nie wyszedł na drugą połowę. W jego miejsce pojawił się Joshua Kimmich.

• Czas na drugą połowę!

• Niszczy, rujnuje, dewastuje. To co robi Bayern z Borussią jest aż niemożliwe! 5:0 do przerwy! Czegoś takiego nie widzieliśmy od bardzo dawna! Gospodarze robią co chcą, jakby byli na treningu, a piłkarze Borussii to zwykłe pachołki.

• Po świetnej wymianie podań Franck Ribery kończy całą akcję udaną "podcinką" nad bramkarzem! Po tej akcji sędzia kończy pierwszą połowę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Franck Ribery! Co tu się dzieje!

• Po bardzo dużym zamieszaniu Robert Lewandowski czubkiem buta pakuje piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Robert Lewandowski po raz drugi!

• Dobry kontratak Bayernu, tylko że strzał Robbena pozostawił wiele do życzenia.

• Ostatnie kilka minut to dużo niższe tempo. Bayern nie chce już za mocno atakować, a Borussia po prostu nie potrafi.

• Robert Lewandowski popędził jak torpeda! Szkoda, że w ostatniej chwili Akanji wybił mu piłkę spod nóg! Wspaniała akcja kapitana reprezentacji Polski!

• Gonzalo Castro schodzi z boiska. Kontuzja czy "wędka"? Nie mamy informacji na ten temat. W jego miejsce pojawił się Julian Weigl.

• Znakomicie Łukasz Piszczek powstrzymuje Davida Alabę. Naszprawy obrońca jest najpewniejszym punktem swojej drużyny.

• Robert Lewandowski już pędził w stronę bramki, ale został powstrzymany w ostatniej chwili przez Sokratisa.

• Duży błąd w środku pola popełnił Gonzalo Castro. Bayern wyszedł z kontrą, którą skrzętnie wykorzystał! Thomas Mueller zdobywa 6 bramkę w tym sezonie Bundesligi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Nokaut do 25 minuty! Thomas Mueller!

• Strzał Pulisicia ląduje prosto w rękawicach Ulreicha.

• Dobre uderzenie Arjena Robbena, ale jednak minimalnie niecelne.

• Kilka prób uderzeń na bramkę Ulreicha, ale golkiper Bayernu nawet nie musiał interweniować. Spokojnie strzały zostały zablokowane przed defensorów Bawarczyków.

• David Alaba dośrodkował płasko w pole karne, a James tylko dopełnił formalności uderzając na bramkę BVB! Ależ mamy tutaj dużo emocji!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Teraz już wszystko prawidłowo! James Rodriguez!

• Łukasz Piszczek świetnie wrzucił w pole karne, gdzie Andre Schuerrle próbował strzału z przewrotki. Szkoda, że nie był to soczysty strzał Niemieckiego zawodnika!

• Nieuznany gol dla Bayernu! Franck Ribery wpakował piłkę do pustej bramki, ale wcześniej był na pozycji spalonej!

• Andre Schuerrle zamyka akcję swojej drużyny, ale dobrze broni Sven Ulreich.

• Robert Lewandowski wyszedł sam na sam z Burkim, a nasz kapitan takich sytuacji nie marnuje! Przy golu mieliśmy kontrowersję, gdyż "Lewy" był na niewielkim spalonym. Sędzia główny nie zdecydował się jednak z systemu VAR i mamy 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Robert Lewandowski! Ależ otwarcie tego meczu!

• Batshuayi dochodzi do strzału po dośrodkowaniu Pulisicia, ale mocno i skutecznie przeszkadzał mu Boateng.

• Pierwsze uderzenie Thomasa Mullera bardzo nieudane. Od bramki zaczyna Borussia.

• Goście rozpoczęli od środka! Zaczynamy piłkarskie przedstawienie!

• Hymn Bayernu Monachium rozniósł się po trybunach Allianz Arena!

• Ciekawie zapowiada się również pojedynek snajperski. Naprzeciw siebie staną bowiem Robert Lewandowski i Michy Batshuayi. Polak jest najlepszym napastnikiem ligi, a wypożyczony z Chelsea Belg od dłuższego czasu prezentuje bardzo wysoką formę. Trzymamy kciuki, żeby "Lewy" wpakował dzisiaj chociaż jedną bramkę!

• Pojedynek tych drużyn elektryzuje nie tylko Niemcy, ale cały świat. W końcu mierzą się dwa najbardziej utytułowany kluby w historii Bundesligi, które zdominowały ostatnie lata zdobywając 8 ostatnich mistrzostw kraju.

• Na murawie od samego początku zobaczymy dzisiaj dwóch reprezentantów Polski, którzy dla swoich klubów są bezcenni. Mowa tu oczywiście o Robercie Lewandowskim i Łukaszu Piszczku. Kto dzisiaj będzie górą?

• Bayern Monachium już praktycznie przyklepał swoje mistrzostwo kraju. Borussia jednak toczy zaciętą walkę o drugie miejsce w tabeli. Zwycięstwo na Allianz Arena będzie o tyle ważne, że ich bezpośredni rywale wygrali swoje spotkanie. Schlake pokonało Freiburg 2:0, a RB Lipsk 3:2 Hannover.

• Z tej strony nisko kłania się Bartłomiej Modzelewski! Będę miał zaszczyt poprowadzić dla Państwa relację LIVE z tego pojedynku!

• Czas na największy mecz w Niemczech! Czas na pojedynek dwóch najlepszych drużyn naszych zachodnich sąsiadów! Czas na Der Klassiker!