Hertha Berlin

2

Bayern Monachium

2

• Koniec meczu! Czyżby to nie Carlo Ancelotti był największym problemem Bayernu? Monachijczycy zremisowali na wyjeździe z Herthą Berlin (2:2) w niedzielnym meczu 7. kolejki Bundesligi. Mistrz Niemiec prowadził już 2:0 (bramkę zdobył Robert Lewandowski), ale błyskawicznie roztrwonił okazałą zaliczkę. Bawarczycy stracili także dwóch zawodników, gdyż kontuzji doznali Franck Ribery i Jerome Boateng. Dziękujemy za uwagę.

• Cztery minuty doliczone przez sędziego.

• Alexander Esswein zastępuje Haraguchiego. To już ostatnia zmiana w tym spotkaniu.

• Podłamany jest ewidentnie Bayern. Dwie stracone bramki i dwóch straconych zawodników zrobiło swoje.

• Fabian Lustenberger za Daridę.

• Jakiś uraz Boatenga. Musi wejść na boisko Niklas Suele.

• Szybka noga Lewandowskiego! Bez zastanowienia sprzed pola karnego kropnął "Lewy", ale obok lewego słupka.

• Owacjami żegnany przez kibiców Duda. W jego miejsce pojawia się Valentino Lazaro.

• Kimmich dostał właśnie kartonik za dyskutowanie z arbitrem.

• Lewandowski ewidentnie uderzony w twarz przez Rekika, ale sędzia nawet nie dopatrzył się faulu.

• Bardzo dobrze radzi sobie dzisiaj Karim Rekik, który najpierw zatrzymał Alabę, a po chwili Muellera.

• Kingsley Coman pojawia się za Ribery'ego.

• Ribery zwija się z bólu. Źle to wygląda dla Francuza.

• Thiago Alcantara zastępuje Arjena Robbena.

• Zgranie piłki przez Rekika po rzucie wolnym i Kalou pokonuje Starka! Deja vu Bayernu!

• GOOOOOOL!!! KALOU DOPIĄŁ SWEGO!!! MAMY REMIS!!

• Kalou bardzo mocno z dalszej odległości, ale nie ma wyrównania.

• Corentin Tolisso ukarany żółtą kartką.

• Kapitalna akcja Genki Haraguchiego, który wystawił piłkę do Słowaka. Hertha łapie kontakt z Bayernem.

• GOOOOOL!! ONDREJ DUDA DLA HERTHY!! JUŻ TYLKO 1:2!!

• GOOOOOL!!! LEWY PORADZIŁ SOBIE Z OBROŃCĄ JAK Z JUNIOREM I POKONAŁ BRAMKARZA!

• Do ataku ruszyli gospodarze, którzy starają się szybko doprowadzić do wyrównania.

• Drugą część od środka rozpoczęła Hertha.

• Koniec pierwszej połowy. Wracamy za kwadrans, to na pewno jeszcze nie koniec emocji.

• Znowu strzelał "Lewy", po dograniu Alaby, ale zablokowana ta próba. Będzie korner.

• Dwójkowa akcja Lewandowskiego z Riberym, Polak obrócił się wokół obrońcy i jakimś cudem nie trafił w bramkę! To powinno wpaść.

• Z trudnej pozycji przymierzył Kalou i nieznacznie się pomylił. Dobra decyzja.

• Boateng uderzył z blisko 30 metrów, po ziemi, ale nie miał kłopotów bramkarz.

• Lewandowski o krok od bramki! Strzał podcinką Polaka wybił z linii bramkowej Niklas Stark!

• Znakomicie broni Sven Ulreich! Strzelał już z pola karnego Vladimir Darida, po tym jak przewrócony został Salomon Kalou.

• Główka Javiego Martineza tuż nad poprzeczką!

• Bayern zdecydowanie dłużej rozgrywa swoje akcje. Brakuje jednak monachijczykom celnego strzału. Lewandowski osamotniony z przodu, praktycznie nie otrzymuje podań.

• Po kornerze uderzał głową Boateng, ale obok bramki.

• Odchylony mocno Ondrej Duda i niecelnie uderzenie byłego piłkarza Legii.

• Kombinacyjna akcja Bayernu, podciągnięcie pod linię końcową i nie doczekał się ostatecznie dogrania Lewandowski.

• Nie ma jednak rzutu karnego dla Herthy! Sędzia podjął trudną decyzję po analizie VAR.

• Potężna bomba Arjena Robben, ale bardzo wysoko nad bramką. Goście w dalszym ciągu w natarciu.

• Jerome Boateng dośrodkował do Hummelsa, który ładną główką pokonał bramkarza gospodarzy.

• GOOOOOL!! HUMMELS I 1:0 DLA BAYERNU!!

• Świetna akcja Roberta Lewandowskiego, który wpadł w pole karne i wystawił piłkę do Thomasa Muellera. Ten jednak nie trafił w nią czysto.

• Po rzucie rożnym główkował Mats Hummels, ale piłka przeszła tuż obok dalszego słupka.

• Celna główka Francka Ribery'ego, ale Francuz nie miał trochę z czego uderzyć.

• Pierwszy gwizdek sędziego, zaczynamy.

• Zawodnicy obu zespołów wychodzą na murawę. Za moment zaczynamy.

• Faworytem dzisiejszego spotkania jest oczywiście Bayern, tyle że drużyna Roberta Lewandowskiego ma swoje problemy. "Lewy" ma w tym meczu o co walczyć. W klasyfikacji najlepszych strzelców Bundesligi zajmuje bowiem drugie miejsce, tuż za Pierre-Emerickiem Aubameyangiem. Polak ma siedem bramek na koncie, a napastnik Borussii Dortmund osiem.

• Co by powiedzieć, czarne chmury nad Ancelottim to wydarzenie bez precedensu w takim klubie jak Bayern, bo jeszcze nigdy nie doszło tam do zmiany trenera na tak wczesnym etapie sezonu. Ale też - dość nieoczekiwany epilog tego, co wydarzyło się tuż przed meczem. Gdy na konferencji prasowej zapytaliśmy włoskiego trenera o to czy potrafi sobie wyobrazić Bayern w przyszłym sezonie bez Lewandowskiego po tym jak ten ostatni skrytykował politykę transferową klubu w głośnym wywiadzie dla "Der Spiegel", usłyszeliśmy, że Polak ma jeszcze cztery lata kontraktu, a nawet że zostanie w Monachium... do końca kariery. Nikt nie przypuszczał wówczas, że daleko bardziej zagrożony jest w Bawarii pobyt samego trenera i będzie to dla niego ostatnie tango w Paryżu. Choć w tym przypadku mało sexy.

• Tego się nikt nie spodziewał. Po wyraźnej porażce w Paryżu z PSG (0:3), Bayern zwolnił Carlo Ancelottiego, najbardziej utytułowanego trenera w Lidze Mistrzów. Ugasić pożar w drużynie mistrza Niemiec ma próbować tymczasowo Willy Sagnol. Dzisiaj monachijczycy wystąpią w Berlinie, gdzie czeka ich spotkanie z Herthą. Relacja na żywo w GOL24.pl!