SSC Napoli

4

Sampdoria Genua

2

• Napoli tym samym zmniejsza stratę do Romy, różnica pomiędzy ekipami wynosi zaledwie dwa punkty, a to zwiastuje fantastyczną walkę do ostatniej serii o miejsce dające prawo startu w eliminacjach Ligi Mistrzów. Za uwagę dziękuje Sebastian Chmielak, Dobranoc!

• Arbiter kończy bardzo ciekawy mecz, Napoli pokonuje na własnym obiekcie Sampdorię Genua 4:2.

• Callejon, mocne uderzenie z szesnastaki, broni Viviano!

• 3 minuty doliczone do podstawowych 45.

• Muriel przerywa akcję gospodarzy, żółta kartka dla zawodnika Sampy.

• Ależ bomba rezerwowego Sampdorii, kapitalne uderzenie z dystansu!

• Luis Muriel zmniejsza straty! 4:2!!!

• Szybka kontra Napoli, futbolówka trafiła do Hamsika, który z 10. metra nie potrafił pokonać Viviano!

• Goście nie potrafią przebić się przez defensywę gospodarzy.

• Gonzalo Bergessio zdecydował się na uderzenie, piłka minimalnie minęła słupek bramki gospodarzy, będzie korner.

• Duvan Zapata zmienia bohatera spotkania- Higuaina.

• Mocne uderzenie Argentyńczyka, Viviano był bliski obrony, jednak nie zdołał obronić strzału napastnika gospodarzy.

• Higuain podwyższa na 4:1!!!!

• Lorenzo De Silvestri fauluje we własnym polu karnym Hamsika, arbiter dyktuje jedenastkę dla Napoli!

• Callejon zagra ładnie do Higuaina, a Argentyńczyk zza pola karnego uderzył tuż obok bramki! Napastnik Azzurrich jest zawodnikiem nr 1 dzisiejszego spotkania.

• Gospodarze długo utrzymują się przy piłce i wymieniają duża liczbę podań.

• Ostatnia zmiana w ekipie gości, Bergessio za Soriano.

• Walter Gargano za Davida Lopeza.

• Okres chaosu na boisku, zaraz zobaczymy kolejne zmiany na boisku.

• Do końca meczu około 20 minut, czy goście będą w stanie odpowiedzieć?

• Rzut wolny dla podopiecznych Beniteza, piłkę w pole karne zagrywał Hamsik, a po chwili ostro faulowany Lopez.

• Teraz to gospodarze oddali pole gry dla Sampdorii, goście dłużej utrzymują się przy piłce i wywalczyli kolejny rzut wolny.

• Muriel próbował zacentrować w pole karne, ale zawodnik gości został przyblokowany.

• Na boisku zobaczymy Marka Hamsika, który zmieni Gabiaddiniego.

• Statystyka strzałów 11-3 dla Napoli

• Druga roszada w ekipie gości, za Palombo pojawi się Duncan. .

• Tempo spotkania po trzeciej bramce dla Napoli trochę siadło.

• Piłka zagrywana z narożnika boiska nie sprawiła problemów defensywie Sampy, ale przy piłce dalej utrzymują się gospodarze.

• Higuain pora koleiny uderzał na bramkę Viviano, ale tym razem zablokowany, będzie korner.

• Matias Silvestre starał się zamknąć dośrodkowanie, ale środkowy defensor nie był w stanie skierować piłki w stronę bramki.

• Okaka przetrzymywany przez Bitosa, będzie szansa na dobre dośrodkowanie w pole karne.

• Sampdoria bez Edera wygląda, jak ranne zwierze, nie ma armat w ekipie Mihajlovicia, Eto`o niewidoczny.

• Jest to trzeci kolejny mecz w lidze, w któtym Azzurri trafiają do siatki rywali trzy razy.

• Insigne przejął piłkę przed polem karnym gości,a potem zdecydował się na uderzenie z dystansu, które trafiło do siatki bramki strzeżonej przez Viviano!

• Insigne na 3:1!!!! Ależ początek drugiej odsłony!!!

• Wznawiamy grę.

• Koniec pierwszej odsłony, Napoli do przerwy prowadzi 2:1 z Sampą.

• 1 minuta doliczona do regulaminowego czasu gry.

• Luis Muriel z a kontuzjowanego Edera.

• Pedro Obiang zdecydował się na strzał, ale zawodnik Sampdorii oddał bardzo słabe uderzenie.

• Eder opatrywany poza murawą.

• Eder dostał kolejną piłkę, ale Britos czysto odbiera piłkę.

• Posiadanie piłki: 64% do 36% na korzyść gospodarzy.

• Gospodarze wrócili z dalekiej podroży, czy Sampa będzie w stanie odpowiedzieć?

• Argentyńczyk uderzył z za szesnatki w prawy róg bramki Viviano, 2:1!!!!

• Higuain!!!! 2:1 dla Azzurrich!!!

• Napoli dalej atakuje i dąży do strzelenia kolejnej bramki.

• Futbolówka uderzona przez zawodnika gospodarzy znalazła drogę do bramki,a fatalnie przy tej sytuacji zachował się Viviano, który przepuścił lekki strzał.

• Ależ klops!!!! Gabbiadini na 1:1!!!!!

• Sampa gra dziś bardzo wyrachowany futbol, goście nie stwarzają wielu sytuacji.

• Azzurri nacierają raz po raz na bramkę Viviano, ale jak na razie bezskutecznie.

• Brzydki faul Mesbaha, który zostaje ukarany "żółtkiem".

• Napoli natomiast sześć razy testowało Viviano.

• Goście oddali jeden strzał w dzisiejszym meczu

• Po rzucie rożnym piłka dotarła do Davida Lopeza, który główkował nad bramką.

• David Lopez z szesnastego metra!!! tuż nad poprzeczką bramki!!!

• Bramke samobójczą, jednak strzelił nie początkowo, jak przypuszczano Britos, tylko Raul Albiol!

• Posiadanie piłki: 74% do 26% na korzyść podopiecznych Rafy Beniteza.

• Kapitalna szansa gospodarzy, Jorginho wymienił piłkę z Higuainem, a ta trafiła Jose Callejona, który ładnie uderzył, ale defensywa Sampy z Viviano na spółkę zażegnała niebezpieczeństwo.

• Eder ładnie przedzierał się prawą stroną, zagrał wzdłuż bramki, a tam odbiła się ona od Britosa i wpadła do bramki, szok na stadionie św. Pawła!!!!

• Higuain tym razem na spalonym, Argentyńczyk jest bardzo aktywny dziś.

• Lorenzo Insigne szukał kolegów w polu karnym, ale defensywa Sampy radzi sobie z zagraniem zawodnika gospodarzy.

• Korner nie przyniósł zagrożenia, ale Napoli dalej utrzymuje się przy piłce.

• Kolejne uderzenie Higuiana, tym razem an wyżyny swoich umiejętności wspiął się Viviano, który odbił mocny strzał na rzut rożny.

• Emiliano Viviano pewnie łapie futbolówkę zagrywaną z narożnika boiska.

• Higuain uderzył z pół obrotu z dystansu, piłka odbiła się od jednego z defensorów, będzie korner dla gospodarzy.

• Korner dla gości, ale podopieczni Sinisy Mihajlovicia nie zagrozili bramce Napoli.

• Z rzutu wolnego z prawej strony boiska, Mariano Andujara próbował zaskoczyć Soriano, ale bramkarz gospodarzy odbił piłkę nad poprzeczkę bramki.

• Żółta kartka dla Britosa za przewinienie na Ederze.

• Napoli od pierwszych sekund stara się zdominować rywala, a Sampa czeka na kontry.

• Pierwsza okazja dla gospodarzy, piłka trafiła na prawą stronę do Higuaina, Argentyńczyk wpadł z piłką w pole karne, ale bardzo źle uderzył.

• Pierwszy gwizdek arbitra, gramy!!!

• Sampa wystąpi dziś na biało,a gospodarze na błękitno-biało.

• Rezerwowi Sampy: Romero – Regini, Muñoz, Coda, Duncan, Correa, Rizzo, Acquah, Marchionni, Bergessio, Muriel, Wszolek.

• Rezerwowi Napoli : Rafael, Colombo – Strinić, Koulibaly, Mertens, Mesto, Hamšík, Gargano, İnler, Zapata.

• Faworytem dzisiejszych zawodów jest Napoli, które wygrało trzy z ostatnich pięciu konfrontacji, remisując dwa razy. W rundzie jesiennej, na Stadio Luigi Ferraris padł wynik 1:1.

• Blucerchiati w ostatnich trzech meczach nie odnieśli zwycięstwa, przegrali 0:2 z Fiorentiną, a potem zremisowali 1:1 z Milanem oraz bezbramkowo z Ceseną. Mimo słabszych wyników na przestrzeni kilku tygodni, Sampdoria zajmuje piątą lokatę mając 50 punktów na koncie.

• Gospodarze zawodów w ostatnim czasie spisują się bardzo dobrze. Podopieczni Rafaela Beniteza ostatnie dwa mecze zakończyli zwycięstwem, najpierw z Fiorentiną 3:0, a tydzień później z Cagliari również 3:0. Napoli z 53 punktami na koncie zajmuje czwarte miejsce w tabeli,

• Dziś na Stadionie św. Pawła nie zobaczymy w ekipie gospodarzy zawieszonego za kartki Christiana Maggio oraz Michu, który jest kontuzjowany. Po stronie goście zabraknie dziś zmagającego się z urazem Alessandro de Vitisa.