Falcao po przerwie na reprezentację: Wracam do Manchesteru z większą pewnością siebie

Michał Kozera
Przerwa reprezentacyjna okazała się niebywale owocna dla Radamela Falcao. Napastnik Manchesteru United zdobył trzy bramki w dwóch meczach Kolumbii i wraca z dużą dozą pewności siebie na ligowe podwórko.

4 gole w 22 występach dla United absolutnie nie są zadowalającą liczbą jak na napastnika, jednak niewykluczone, że pojedynki Kolumbii z przeciwnikami słabszymi o co najmniej klasę mogły pozwolić Radamelowi Falcao odzyskać sporo pewności siebie w swoich obowiązkach napastnika. W wygranej 6:0 z Bahrajnem były zawodnik AS Monako trafił dublet, natomiast w pojedynku zakończonym wynikiem 3:1 z Kuwejtem, Falcao trafił karnego.

- Uważam, że każdy gol, który zdobywam jest ważny i daje mi pewność siebie. Mówiłem wcześniej, że potrzebuję minut na boisku, potrzebuję regularnej gry i tutaj, w kadrze, miałem ku temu okazję – przyznał po owocnym weekendzie napastnik. – Dałem z siebie wszystko i teraz wracam do Manchesteru z większą pewnością siebie.

Jaki jest jego cel na pozostałe spotkania ligowe? Falcao skupia się na swojej przyszłości i chce wykorzystać te spotkania na pokazanie swojej wartości. - Jak mówiłem wcześniej, potrzebuję gry, minut na murawie. Jestem pewny siebie i swojej kondycji. Wierzę w siebie, a do rozmyślań nad przyszłością przejdę po zakończeniu sezonu, wówczas wybiorę najlepszą opcję dla swojej kariery.

źródło: Sky Sports