Dorota Kułaga, Jaromir Kruk, Amelia Sumara
Korona II Kielce wygrała z Moravią Anna Bud Morawica 2:0
Korona II Kielce wygrała z Moravią Anna Bud Morawica 2:0 Dawid Łukasik/Hetman Włoszczowa
W dniach 26-27 sierpnia odbyła 4 kolejka RSActive 4 Ligi. Śledźcie relacje ze spotkań, wyniki oraz ligową tabelę.

Grałą RSActive 4 Liga 26-27.08. Śledź wyniki, relacje i tabelę

Hetman Włoszczowa - Orlęta Kielce 1:1 (1:0)
Bramki: Paweł Cegieła 45 z karnego - Kacper Śliwa w 87 minucie.
Hetman: Mazur - Chuptyś, Górski, Klapiński, Kubicz - Wójcik, Cegieła, Grzybek (60. C. Matuszewski) - T. Matuszewski (68. Walasek), Oliinyk (72. Majchrzak), Piekacz.
Orlęta: Zacharski - Solnica (89. Grzesiak), Dziubek (76. Zawierucha), Susło, Motyl (46. Węgliński) - Szczepański (46. Poński), Łokieć, Walkowiak, Gaj (78. Korobkin) - Jaśkiewicz, Śliwa.

Zobacz bramkę Pawła Cegieły z karnego

-Cieszy to, że w końcówce udało się zdobyć wyrównującą bramkę, to nasz czwarty mecz bez porażki. Szkoda, że nie udało się wygrać, bo były dobre okazje, ale skuteczność nie była dziś naszą najmocniejszą stroną

- skomentował spotkanie Tomasz Kołodziejczyk, trener Orląt.

Gospodarze też mogli rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść. między innymi w 90 minucie po strzale Cezarego Matuszewskiego piłka trafiła w poprzeczkę. Dla Hetmana to pierwszy punkt w tym sezonie.

Wisła Sandomierz - Łysica Bodzentyn 0:10 (0:4)
Bramki: Dominik Chrzanowski 9, 41, 59, Patryk Boksiński 39, 67, , Szymon Hajduk 63, 85, Szymon Czerwiak 22, Piotr Maniara 74, Bartosz Szydłowski 81.
Łysica: Dymanowski - Boksiński, Czerwiak, Śmigielski, Kaczmarek - Mikosa, Terianyk, Kujawa, Garbacz, Tumulec - D. Chrzanowski.

Przed meczem Łysica przeprowadziła dwa transfery last minute. Doszli Sbusiso Nhlanhla Nxumalo - 23 letni skrzydłowy z Nigerii oraz Szymon Hajduk - 24-letni napastnik, ostatnio grający w Starze Starachowice.

Wisła miała problem ze skompletowaniem kadry, ale udało się zebrać głównie młodych zawodników i z opóźnieniem przystąpić do rozgrywek w czwartej lidze. Gospodarzy można pochwalić za ambicję, bo piłkarska jakość była zdecydowanie po stronie klubu z Bodzentyna. Ostatecznie Łysica wygrała 10:0.

-Myślałem, że będzie trudniej, ale poszło łatwo. Wygraliśmy zasłużenie - krótko skomentował mecz Tomasz Dymanowski, trener Łysicy.

-Wszystko poszło nie tak. Myśleliśmy, że inaczej ułoży się to spotkanie. Chłopakom należą się brawa za walkę. Drużyna, która powstała tydzień temu nie jest w stanie od razu wyjść i wygrywać mecze. Traktujemy ten mecz jako naukę. Łysica miała dużo doświadczonych zawodników, my z kolei takich, którzy po raz pierwszy zagrali w drużynie seniorów. Popełniliśmy sporo błędów.
Potrzeba czasu i cierpliwości, żeby obyli się w piłce seniorskiej. Bardzo chciałem podziękować kibicom, którzy nie krytykowali tych młodych chłopców, ale ich wspierali. Wisła nie zginęła, chociaż wiele osób mówiło, że się nie zbierzemy. Walczymy. Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa

- mówił po spotkaniu Michał Złotek, trener Wisły.

GKS Zio-Max Nowiny - Alit Ożarów 0:1 (0:1)
Bramka: Jakub Mażysz 30 z karnego.
GKS: Gugulski – N. Niebudek (66 Boszczyk), D. Pietras, Hińcza, Marek (66 Nowakowski) – Sinkiewicz (62 Mat. Gadomski), Szmalec, Kawecki – W. Wilk (46 Rozborski), P. Tomczyk (62 Słoń), D. Kopyciński.
Alit: Saracen – I. Wódz, Jasiński, Rękas, Stępień – J. Wódz, Kamiński, Furman, Bełczowski – Kapsa (70 Wawrylak), Mażysz (80 Hołody).

Trwa świetna passa Alitu. Wygrał czwarty mecz z rzędu, a zwycięską bramkę zdobył Jakub Mażysz z karnego. Po czterech kolejkach zawodnik ten ma na koncie 7 goli.

- Szkoda naszych sytuacji z pierwszej połowy – powiedział Przemysław Cichoń, trener GKS Zio-Max Nowiny. Goście strzelili gola po karnym wywalczonym przez Michała Kamińskiego, którego sfaulował Damian Pietras. W drugiej połowie mecz się zaostrzył, a GKS kończył w dziesiątkę po tym jak czerwony kartonik za atak na Hołodego, który faulowa Rozborskiego zobaczył Pietras. – Krystian Furman powinien zdobyć dla nas drugą bramkę – przyznał Paweł Rybus, szkoleniowiec Alitu, który zdobył komplet punktów w czterech kolejkach.

Korona II Kielce- Moravia Anna-Bud Morawica 2:0 (1:0)
Bramki: Oskar Sewerzyński 45, Krzysztof Kiercz 50.

W 25 minucie Radosław Turek nie wykorzystał rzutu karnego – obronił Jakub Borusiński. W 73 minucie Michał Rybus również nie wykorzystał karnego - jego strzał obronił Rafał Mamla. Korona II od 72 minuty grała w dziesiątkę – czerwoną kartkę za dwie żółte dostał Wojciech Kotulak.

AKS 1947 Busko Zdrój - GKS Rudki 2:0 (1:0)
Bramki: Adam Szlęzak 23, Maciej Pokora 65.
AKS 1947: Banach - Gwóźdź, Ślefarski, Grad, F. Rogoziński - Kowalczyk (65. Nowak), Skiba (80. Dziewięcki), Ślęzak (60. Załęcki), Wierzchanowski (60. Szymkiewicz), K. Rogoziński - Pokora (68. Janiec).

- To było trudne spotkanie. Musieliśmy mocno powalczyć o to, żeby wygrać. Pierwsza połowa była ze wskazaniem na nas, W drugiej było sporo nerwowości, ale udało się podwyższyć na 2:0 i to zdecydowanie uspokoiło naszą grę

- mówił Marcin Kołodziejczyk, trener AKS 1947.

Arka Pawłów - Klimontowianka Klimontów 2:5 (2:3)
Bramki: Radosław Dawidowicz 10, Kacper Rak 45+2 - Piotr Ferens 28 z karnego, Aliaksej Piatrenka 35, 40 z karnego, Marcin Chmiel 54, Krystian Pająk 90+2.

Klimontowianka: Pietrasik - Misiura (60. Jas), Niziołek, Wochniak, Turek - Wojtachnio (68. Pająk), Sudy, Piatrenka, Ferens (60. Wochniak) - Chmiel (71. Shakalets), Skrzypek (77. Gach).

W doliczonym czasie gry bramkę na 5:2 zdobył debiutującym w zespole Klimontowianki Krystian Pająk.

Granat Skarżysko -Wierna Małogoszcz 1:2 (0:0)
Bramki: Bartłomiej Książek 89 - Wiktor Soboń 46 karny, Krystian Sornat 90+7 wolny.

O losach tego zaciętego meczu rozstrzygnął zaskakujący strzał z wolnego Krystiana Sornata. Sornat był najlepszy na boisku i wraz z Mateuszem Rejowskim mocno dał się we znaki defensywie Granatu.

Stal Kunów - Neptun Końskie 1:2 (0:2)
Bramki: Marcin Dynarek 81 z wolnego - Artem Siadzko 30, 43.

Cudowny gol Marcina Dynarka nie dał Stali nawet punktu. Neptun wygrał zasłużenie i kontynuuje serię wygranych.

Pogoń Staszów - Spartakus Daleszyce 0:2 (0:1)
Bramki: Michał Jeziorski 37, Konrad Głowacki 66.

Profesor, a raczej w Staszowie doktor środka pola Michał Jeziorski popisał się cudownym trafieniem lobem z okolic środka boiska. "Jezior" rządził i dzielił, a drugiego gola dla przyjezdnych uzyskał Konrad Głowacki.

Zwycięstwo piłkarze z Daleszyc zadedykowali młodemu piłkarzowi klubu z Daleszyc Maciejowi Błachowi, który w czasie meczu doznał urazu głowy i musiał opuścić boisko.