Grali potencjalni rywale Rakowa w III rundzie el. LM. Aris Limassol przypieczętował awans. Stępiński z kolejnym trafieniem

Jakub Jabłoński
Eliminacje LM. Cypryjski mistrz kraju, Aris Limassol z dwoma Polakami w składzie pewnie pokonał białoruski BATE Borysów. Bramkę na 5:2 zdobył polski napastnik Mariusz Stępiński, który wszedł tuż po zmianie stron w 46. minucie. Z kolei drugi z Biało-Czerwonych - Karol Struski wyszedł w podstawowym składzie i zagrał dokładnie 57. minut. Zwycięzca tego dwumeczu zmierzy się w następnej rundzie z Rakowem Częstochowa, o ile mistrz Polski pokona w środowej delegacji - Karabach Agdam. "Medaliki" mają jednobramkową zaliczkę przed rewanżem. Czy awansują do trzeciej rundy i zmierzą się z "polskim" Arisem?

Szalony mecz na Białorusi

Po pierwszym spotkaniu na Cyprze tamtejszy Aris Limassol przystępował do rewanżu z BATE Borysów ze sporą zaliczką. Wygrana 6:2 pozwoliła ze spokojem myśleć drużynie obu Polaków o awansie do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

BATE Borysów próbowało nawiązać walkę z cypryjską drużyną, choć już od 8. minuty musiało gonić wynik. Ostatecznie było ich stać na trzy trafienia. To nie wystarczyło, gdyż Aris zdobył o dwa trafienia więcej.

Kolejne trafienie polskiego napastnika!

W tym swój udział w meczu od 46. minuty okrasił zdobyczą bramkową polski napastnik - Mariusz Stępiński w 74. minucie. Polak został kapitalnie obsłużony w polu karnym i nie zostało mu nic innego jak wbić piłkę do niemal pustej bramki. Popularny "Stępień" podwyższył prowadzenie mistrza Cypru na 5:2.

Drugi z Polaków - Karol Struski wyszedł w podstawowym składzie i został zmieniony w 57. minucie. 22-letni ofensywny pomocnik urodzony w Lublinie trafił do klubu z Limassol z Jagiellonii Białystok rok temu za 450 tysięcy euro i już po pierwszym sezonie, w którym rozegrał 29 meczów i strzelił 4 gole świętował mistrzostwo Cypru.

Drużyna z dwoma Polakami w składzie w końcówce spotkania straciła jeszcze jedną bramkę z rzutu karnego w doliczonym czasie gry. Rozmiary porażki zmniejszył Dzianis Łapcieu. Ostatecznie mistrz Cypru wygrał 5:3, a łącznie w dwumeczu 11:5.

Czas na ruch Rakowa Częstochowa!

Aris Limassol w trzeciej rundzie zagra ze zwycięzcą dwumeczu Raków Częstochowa - Karabach Agdam. Spotkanie rewanżowe z udziałem mistrza Polski w środę o 18:00 w stolicy Azerbejdżanu. Czy drużyna z polskimi piłkarzami zmierzy się z polskim zespołem w eliminacjach do Ligi Mistrzów? Przekonamy się już w środowy wieczór!