Gwardia Koszalin pokonała Kluczevię Stargard w hicie 25. kolejki [ZDJĘCIA]

Jacek Wójcik
25. kolejka spotkań zachodniopomorskiej IV ligi nie wprowadziła przetasowań w czołówce tabeli. W hicie tej serii, druga Gwardia Koszalin pokonała czwartą Kluczevię Stargard.

Gwardia z Kluczevią spotkały się po raz drugi w odstępie 10 dni. W Pucharze Polski koszalinianie zwyciężyli 1:0 na wyjeździe. W sobotę byli lepsi o jednego gola u siebie. Gospodarze objęli prowadzenie w 23. min, po przejęciu piłki po złym wybiciu przez bramkarza gości. Marcin Gawron dograł do Rafała Maćkowskiego, ten minął obrońcę i posłał piłkę do siatki. Warto przypomnieć, że Maćkowski strzelił jedynego gola w meczu pucharowym, a licząc wszystkie rozgrywki trafił w trzecim meczu z rzędu. Kluczevia odpowiedziała już po 2. min, po prostopadłym podaniu i strzale Piotra Surmy. Decydujący gol padł na początku drugiej połowy. Po dośrodkowaniu Olivera Albińskiego, strzał głową grającego trenera Michała Mikołajczyka odbił bramkarz gości, ale przy poprawce... kolanem był bezradny.

Wygrana Gwardii pozwoliła jej zachować dystans 4 punktów do lidera z Rewala. Wybrzeże wygrało 3:0 w Gościnie, po meczu, który kończyło w "10". Do przerwy było 1:0 dla gości, a gola zdobył głową Daniel Chyła, po rzucie rożnym w doliczonym czasie. W 75. min doświadczony pomocnik osłabił swój zespół, po drugiej żółtej kartce. Mimo gry w przewadze Olimp nie stwarzał groźnych sytuacji. W 81. min dał o sobie znać lider klasyfikacji strzelców IV ligi, Wiktor Sawicki, który podwyższył prowadzenie Wybrzeża. Dwie minuty później ten sam zawodnik ustalił wynik meczu. Między tymi golami ławkę musiał opuścić trener z Rewala, po drugiej żółtej kartce.

Z kompletem punktów wrócił z Chojny Bałtyk Koszalin. Trzeci zespół w tabeli pokonał miejscową Odrę skromnie - 1:0. Zwycięskiego gola strzelił po niespełna pół godziny gry Jakub Forczmański. Gospodarze meczu zagrali mocno zmotywowani, po zmianie trenera. Macieja Ropiejkę po 24. kolejce zastąpił duet Paweł Rosadziński - Paweł Andrzejewski.

W meczu dwóch zespołów z regionu, Perła URB Dygowo pokonała 1:0 Wieżę Postomino. Gospodarze od 37. min grali w osłabieniu, po wykluczeniu Jakuba Grafa. Mimo tego stwarzali sytuacje. W 71. min w polu karnym sfaulowany został Łukasz Wiśniewski, a Marek Procner z 11 m strzelił zwycięskiego gola. Pozostająca bez wygranej na wiosnę, Wieża traci już 11 pkt do strefy barażowej.
W górę tabeli pnie się Darłovia Darłowo. W sobotę podopieczni Wojciecha Polakowskiego odnieśli cenne, wyjazdowe zwycięstwo 2:0 nad Unią Dolice. Prowadzenie do przerwy zapewnił Hubert Górka, a wynik w 66. min ustalił Kamil Bazyli, autor zwycięskiego gola w poprzedniej kolejce z Wieżą Postomino. Po tej wygranej Darłovia opuściła strefę barażową, do której spadł Chemik Police. Warto dodać, że był to jej trzeci z rzędu mecz bez straconego gola.

Bez punktów w 25. serii MKP Szczecinek i Mechanik Bobolice. MKP gościł piąty w tabeli zespół Białych Sądów. Zespół ze Szczecinka nie wygrał w piątym meczu z rzędu, ulegając 0:2. Losy meczu rozstrzygnęły się w ciągu 6. minut drugiej połowy. W 69. wynik otworzył Maksym Krutin, a w 75. ustalił Karol Ogórek.

Trzecią porażkę z rzędu zanotował Mechanik w wyjazdowym starciu z Błękitnymi II Stargard. Zespół z Bobolic pojechał tam w zaledwie 13-osobowym zestawieniu m.in. bez najlepszego strzelca, Kamila Schaba. Gospodarze prowadzili 2:0 i 3:1, ale Mechanik zdobył gole kontaktowe. Błękitni II przypieczętowali wygraną czwartym golem, w doliczonym czasie drugiej połowy.

Perła - Wieża 1:0 (0:0)
1:0 Procner (72. karny)
Gwardia - Kluczevia 2:1 (1:1)
1:0 Maćkowski (23.), 1:1 Surma (25.), 2:1 Mikołajczyk (49.)
MKP - Biali 0:2 (0:0)
0:1 Krutin (69.), 0:2 Ogórek (75.)
Olimp - Wybrzeże 0:3 (0:1)
0:1 Chyła (45+1), 0:2, 0:3 Sawicki (81., 83.)
Unia - Darłovia 0:2 (0:1)
0:1 Górka (17.), 0:2 Bazyli (66.)
Odra - Bałtyk 0:1 (0:1)
0:1 Forczmański (29.)
Błękitni II - Mechanik 4:2 (2:1)
1:0 Kliś (16.), 2:0 Kiciński (22.), 2:1 Gersztyn (42.), 3:1 Zdunek (66.), 3:2 Kozioł (83.), 4:2 Przybylski (90+2)