Hiszpania w finale Ligi Narodów. Pasjonujący mecz z Włochami. O trofeum zagra z Chorwacją

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Hiszpania - Włochy 2:1
Hiszpania - Włochy 2:1 PAP/EPA
Hiszpania będzie rywalem Chorwacji w finale Ligi Narodów. Awans wywalczyła dzięki pokonaniu Włoch 2:1. W końcówce decydującą bramkę wbił Joselu. Finał Chorwacja - Hiszpania w niedzielę o 20:45 w Rotterdamie. Transmisja w TVP Sport.

Hiszpania skuteczniejsza. Włochom anulowano gola

Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy, aby uczcić pamięć zmarłego kilka dni temu byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego.

Oba zespoły dopingowały liczne grupy kibiców. Hiszpanie mogli liczyć na wsparcie 5000 fanów. Tifosi na stadion De Grolsch Veste stawili się w liczbie 8000.

Pierwszą bramkę w 3. minucie spotkania zdobył Yeremy Pino. Skrzydłowy Villarreal CF otrzymał piłkę po nieudanej interwencji obrońcy Leonardo Bonucciego i skierował ją do bramki. Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać. Debiutant Robin Le Normand zagrał ręką, a rzut karny w 11. min płaskim strzałem wykorzystał Ciro Immobile, który zupełnie zmylił bramkarza.

Kibice Italii w 21. min cieszyli się po drugim trafieniu swoich idoli. Davide Frattesi po dalekim, ale dokładnym podaniu tuż za linii połowy, wpadł w pole karne i strzelił między nogami próbującego interweniować bramkarza Unai Simona. Słoweński sędzia, korzystając z VAR, dopatrzył się pozycji spalonej.

Joselu bohaterem Hiszpanii

W miarę upływu minut przewaga Hiszpanów narastała, nie tylko w statystykach dotyczących czasu posiadania piłki, ale też w strzałach na bramkę. Zabiegi podopiecznych Luisa de la Fuente powiodły się pod koniec regulaminowego czasu. W 88. min gola na wagę awansu do finału strzelił rezerwowy Joselu. Napastnik Espanyolu zdobył bramkę po rykoszecie z najbliższej odległości. Chwilę wcześniej na potężne uderzenie zdecydował się bohater finału Ligi Mistrzów, Rodri. Sędzia ponownie skorzystał z podpowiedzi VAR, ale tym razem gola uznał.

Jesus Navas został w czwartkowy wieczór najstarszym piłkarzem, który zagrał w reprezentacji Hiszpanii. Prawy obrońca Sevilli w 47 meczu w narodowych barwach wystąpił mając 37 lat i 206 dni. Poprzednim rekordzistą był bramkarz Antoni Ramallets, który w wieku 36 lat i 349 dni, w dniu 18 maja 1961 roku meczem przeciwko Walii pożegnał się z drużyną narodową.

Finał Hiszpania - Chorwacja zostanie rozegrany w niedzielę w Rotterdamie o 20.45, a mecz o trzecie miejsce, Holandia - Włochy odbędzie się tego samego dnia w Enschede o 15.00. PAP)

Hiszpania - Włochy 2:1 (1:1).

Bramki: Yeremi Pino 3;, Joselu 88' - Ciro Immobile 11' (k.)
Sędzia: Slavko Vincic (Słowenia).

Polska w piątek zagra towarzysko z Niemcami w pożegnalnym występie Jakuba Błaszczykowski. Dzień wcześniej selekcjoner Fernando Santos powiedział, że wyjściowy skład ma już w głowie i nie sądzi, żeby zaszły w nim jakieś awaryjne zmiany.- Zależy mi na zwycięstwie - stwierdził Portugalczyk. Sprawdzamy, jak wobec takiej deklaracji może wyglądać spodziewana jedenastka. Skład według przynależności klubowej: Juventus - Lens, Clermont, Southampton, Arsenal - Wisła Kraków, Torino, Napoli, VfL Wolfsburg - Charlotte, FC Barcelona.Skład według wieku: 33 lata - 28, 26, 27, 23 - 37, 28, 29, 21 - 26, 34 lata.

Możliwy skład Polski na Niemcy. Fernando Santos zagra na gal...