Sylwester Szymczak
Mecz Broń Radom - Lechia Tomaszów Mazowiecki. Więcej na kolejnych zdjęciach.
W sobotę 17 czerwca kończy się sezon w trzeciej lidze. Broń Radom zagrała u siebie z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Wprawdzie przegrała 1:4 ale...zgarnęła premię za zwycięstwo w Pro Junior System - to 400 tysięcy złotych.

Broń Radom – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:4 (0:1)
Bramki: ilak 90+2 - Amroziński 41, 48, Kaproń 71, Morenkov 75
Broń: Ginał – Grudzień, Machajek, Wrześniewski, Derlatka, Kowalski, Knap, Jakubiec, Odolak, Banaszkiewicz, Kargul.

Lechia: Awdziewicz – Cieślik, Amroziński, Kaproń, K. Szymczak, Lewiński, Król, Myszka, Mikołajczyk, Sutor, Morenkov.

Sędzia: Michał Bobrek z Krakowa

Pierwsza połowa do straty pierwszego gola była dość wyrównana i nie było zbyt wielu okazji do zdobycia bramki. w 41 minucie słupek uratował Broń przed stratą bramki. Chwilę później po ładnej akcji goście objęli prowadzenie.
Druga połowa to już duża przewaga Lechii, która skrzętnie wykorzystała wszystkie błędy gospodarzy. Ostatni kwadrans Bron dążyła do tego, aby zmazać plamę, zmniejszyć rozmiary porażki. Po kilku świetnych okazjach, udało się dopiero w ostatniej minucie.

Zobaczcie zdjęcia z meczu w Broń Radom - Lechia Tomaszów Mazowiecki

Radomianie wyszli na boisko z 10 młodzieżowcami. Wszystko wskazuje na to, że Broń sięgnie po premię finansową klasyfikacji Pro Junior System. Ciekawostką jest fakt, że na ostatnie 15 minut pojawił się Hubert Skóra, zawodnik, który dopiero w sierpniu skończy 16 lat.

Broń Radom po meczu w mediach społecznościowych napisała: " Zakończył się sezon 2022/23. Pełen wzlotów i upadków. Triumfujemy w Pro Junior System. klub podejmie premię 400 tysięcy złotych (minus podatek). Trener Dominik Bednarczyk zapewnia, że te pieniądze będą dobrze zainwestowane. Cieszy fakt, że ogrywa się młodzież. Cieszy atmosfera na ostatnim meczu i fajny doping kibiców. Oby do przodu...."

Dominik Bednarczyk, trener Broni Radom: - Nie jest to miłe, gdy u siebie przeciwnik tak wysoko wygrywa. Graliśmy młodzieżą, chcieliśmy przypieczętować wygranie klasyfikacji PJS. O ile z Pogonią Grodzisk tym młodym chłopakom wypisałbym laurkę, to jednak dziś ta ocena była gorsza. Wiedzą, że brakuje umiejętności, ale jeśli brakowało zaangażowania to wyniku nie będzie. Lechia pobiła nas umiejętnościami, a z każdej porażki trzeba wyciągać wnioski. Musieliśmy wyważyć, aby pilnować utrzymania i sięgnąć po nagrodę. Taki cel został postawiony w styczniu. Cieszy to, że młodzież złapała te minuty, to będzie procentować. Hubert Skóra zagrał, bo monitrujemy chłopców z roczników 2005-07. To będzie za chwilę kandydat do gry w seniorach. Dla niego to forma nagrody. Zrobił z kolegami awans do ligi wojewódzkiej. Teraz chwila urlopu.

W innych meczach: Olimpia Zambrów - ŁKS II Łódź 1:3, Warta Sieradz - Legionovia Legionowo 1:0, Legia II Warszawa - Jagiellonia Białystok 5:0, Mławianka Mława - Pogoń Grodzisk 2:2, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 3:2, Ursus Warszawa - Sokół Ostróda 1:2.
Awans do II ligi wywalczyły rezerwy ŁKS Łódź. W ostatniej kolejce po wygranych Sokoła Ostróda i Warty Sieradz, na miejsce spadkowe przesunęła się Concordia Elbląg i spadła z ligi wraz z Ursusem Warszawa i Błonianką Błonie.