III liga. Broń Radom w Warszawie przegrała z Ursusem. Zobacz zdjęcia

Sylwester Szymczak
W piątek, 12 sierpnia, w meczu III ligi, Ursus Warszawa pokonał Broń Radom. Goście przegrywali już 0:2, zdołali odrobić straty, po czym gola strzelił im były zawodnik Radomiaka, Paweł Tarnowski.

Ursus Warszawa - Broń Radom 3:2 (1:0)
Bramka: Oskar Przyrzyna 43, Patryk Kamński 66 z karnego, Paweł Tarnowski 80 - Tomasz Bartosiak 69, Michał Kielak 78 z karnego
Ursus: Krejer - Papliński, Bernacik, Skowroński, Kamiński, Pyrzyna, Krajewski, Tarnowski, Górecki, Osica, Dziełak.
Broń: Kosiorek - Bartosiak, Pietrzyk, Machajek, Weremko, Kalinowski, Szymczak, Kobiera, Nowak (54 Derletka), Prikhna, Kielak.
W połowa Broń miała tylko dobry początek. W 20 sekundzie w sytuacji sam na sam trochę nieoczekiwanie znalazł się Michał Kielak, ale źle trafił w piłkę. W 6 minucie dobrą okazję miał Wojciech Kalinowski, lecz piłkę po jego strzale z dystansu odbił bramkarz.
Z czasem Ursus zaczął przeważać. Paweł tarnowski w 36 minucie główkował i wprost w Jakuba Kosiorka. W 43 minucie z dużą łatwością zawodnik Ursusa przedostał się w pole bramkowe, wyłożył piłkę Oskarowi Pyrzynie i ten z ostrego kąta, mocno po ziemi trafił do bramki.

Drug połowa była o wiele lepsza w wykonaniu Broni, ale za dużo było chaosu i niedokładności. W 66 minucie gospodarze podwyższyli po niepotrzebnym rzucie karnym. Chwile później w 69 minucie Broń zdobyła kontaktową bramkę. Tomasz Bartosiak dobrze zachował się w sytuacji sam na sam. W 78 minucie szarżujacego na bramkę gospodarzy Goljasza faulował bramkarz Ursusa i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastke na gola zamienił Michał Kielak. Broń odrobiła straty i otworzyła się. W kolejnej akcji po dośrodkowaniu Paweł Tarnowski zdobył bramkę dla Ursusa. Ostatnie 10 minut to próby ataków ze strony Broni. Ursus mądrze się bronił.