III liga: Gwardia Koszalin - Lech II Poznań 1:0 [ZDJĘCIA]

(jak)
Piłkarze Gwardii przerwali serię pięciu spotkań bez zwycięstwa i czterech porażek z rzędu.

Pierwsze 45. minut sobotniego meczu nie zapowiadało sukcesu gospodarzy. Dużą przewagę w posiadaniu piłki mieli goście. Dyrygowani przez byłego reprezentanta kraju, Dariusza Dudkę, spokojnie rozgrywali akcje, szukając dziury w defensywie Gwardii. Ta na szczęście radziła sobie z próbami podejmowanymi przez Kolejorza. Najgroźniej było po wolnym i strzale głową Macieja Orłowskiego, który jednak nie zaskoczył Adriana Hartleba. Gwardia szukała okazji do szybkiego ataku, ale zazwyczaj brakowało dokładności w rozegraniu tych akcji. Godna odnotowania była praktycznie tylko akcja Aleksandra Karbowiaka z Krystianem Przyborowskim, po której ten ostatni oddał celny, ale niezbyt groźny strzał (30.).

Ciekawsza dla kibiców była druga odsłona. Wprawdzie początkowo obraz gry się nie zmienił, ale z czasem odważniej zaczęła grać Gwardia. W 56. min po wolnym Krzysztofa Bułki groźnie główkował Daniel Wojciechowski, ale jak się okazało z pozycji spalonej. W 63. min to goście mieli okazje, ale Przyborowski zdołał jednak zablokować Huberta Sobola. Kluczowym momentem meczu była 70. min. Z głębi pola rzut wolny wykonał Bułka. Aleks Silski zgrał piłkę głową na wbiegającego Przyborowskiego, a ten również głowa posłał piłkę w dalszy róg bramki Karola Szymańskiego. W 79. min gości mógł dobić Dominik Drzewiecki. Miał przed sobą tylko Szymańskiego, jednak przegrał ten pojedynek.

Gwardia Koszalin - Lech II Poznań 1:0 (0:0)
1:0 Przyborowski (70.).
żk. Silski, Majtyka, Maciąg.
Gwardia: Hartleb - Dondera, Wojciechowski, Silski, Maciąg, Majtyka, Ginter, Przyborowski, Karbowiak (80. Gałach), Bułka (71. Bednarski), Drzewiecki.

POLECAMY:

Gk24.pl

Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

Materiał oryginalny: III liga: Gwardia Koszalin - Lech II Poznań 1:0 [ZDJĘCIA] - Głos Koszaliński