III liga: MKS Kutno kolejny raz przegrywa. Awans się oddala

Piotr Panfil
Omega Kleszczów 2:2 MKS Kutno
Omega Kleszczów 2:2 MKS Kutno Piotr Panfil
W meczu 12. kolejki rozgrywek III ligi łódzko-mazowieckiej, MKS Kutno przegrywa na wyjeździe z Pogoń-Ekolog Zduńska Wola 2:0. Co się dzieje z drużyną Pawła Ślęzaka? Przypomnijmy, że tydzień temu MKS przegrał na własne życzenie 3:2. Szanse na awans do II ligi coraz bardziej się oddalają.

Kutnowscy kibice nie myśleli, że ich drużyna zagra kolejne tak słabe spotkanie. Tydzień temu MKS Kutno przegrał, prawie wygrany mecz aż 3:2. Co ważniejsze to podopieczni Pawła Ślęzaka dominowali na boisku przy ulicy Kościuszki w Kutnie przez całe spotkanie. Pierwszą bramkę w 42. minucie strzelił Gracjan Sobczak, zaś dwie minuty później radomskiego bramkarza pokonał Rafał Kubiak. Po pierwszej części spotkania „Miejscy” prowadzili 2:0 i nic nie wskazywało na to, że Radomiak Radom wywiezie trzy punkty. W drugiej połowie piłkarze z Radomia skierowali piłkę do siatki aż trzy razy, co oznaczało, że MKS Kutno przegrał spotkanie z Radomickiem Radom 3:2. Trzeba dodać, że kutnianie przegrali rywalizację na tylko i wyłącznie na własne życzenie.

W niedzielę MKS pojechał, jak zapowiadał, tylko i wyłącznie po trzy punkty. Nie mógł powtórzyć się scenariusz z poprzedniego spotkania. Znów się mylili. „Miejscy” przegrali na wyjeździe z Pogoń-Ekolog Zduńska Wola 2:0. Autorami pierwszego gola w 65. minucie był Mariusz Krysiński, zaś podwyższył wynik następnie w 80. minucie Marcin Konieczny.

Czy w drużynie Pawła Ślęzaka wkradł się mały kryzys? Dwa przegrane pod rząd spotkania i to na dodatek na własne życzenie? Takich spotkań nie wyobrażali sobie wierni fani „Miejskich” z ulicy Kościuszki. MKS Kutno zajmował przed meczem ze Zduńską Wolą czwarte miejsce, a przegrał z drużyną, która walczy o utrzymanie się w III lidze. To już mówi samo za siebie. Nie jest dobrze, tym bardziej, że drużyna walczy o awans do II ligi. Jeśli tak dalej potoczą się losy to będzie naprawdę ciężko. MKS traci już siedem punktów do lidera. Zatem piłkarze nie mogą pozwolić sobie na kolejne porażki, czy też remisy. Muszą zacząć wszystkie zawody wygrywać.

Pogoń-Ekolog Zduńska Wola – MKS Kutno 2:0 (0:0)
Bramki: Mariusz Kryziński (65 min.), Marcin Konieczny (80 min.).
Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).
Żółte kartki: Mateusz Kołuda, Marcin Majewski – Łukasz Znyk, Gracjan Sobczak.
Widzów: 250.

Następny mecz MKS Kutno rozegra w sobotę u siebie na murawie przy ulicy Kościuszki z GLKS Nadarzyn, zaś Pogoń-Ekolog Zduńska Wola zmierzy się u na wyjeździe z Mazurem Karczew.