(mark)
Jagiellonia II Białystok jest liderem czwartej ligi podlaskiej
Jagiellonia II Białystok jest liderem czwartej ligi podlaskiej wojciech wojtkielewicz
W IV lidze podlaskiej zanotowano tylko jedną niespodziankę. Sparta Szepietowo wysoko pokonała Warmię Grajewo. Poza tym czołówka tabeli zakończyła swoje mecze zwycięstwami.

Warmia Grajewo w minionym tygodniu odpadła z Regionalnego Totolotek Pucharu Polski po porażce po rzutach karnych z Wissą Szczuczyn, a w sobotę doznała kolejnego rozczarowania przegrywając ze Spartą 1951 Szepietowo aż 1:5.

Grajewianie nie wytrzymali końcówki spotkania, gdy w ostatnich dziesięciu minutach gry stracili aż cztery bramki. Hat-trickiem popisał się Arkadiusz Wojno z Szepietowa zdobywając bramki w 5, 81 i trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

Ważne zwycięstwo odniósł Sokół 1946 Sokółka pokonując osłabiony ŁKS 1926 Łomża 3:1. W łomżyńskim zespole zabrakło pauzujących za żółte kartki Daniela Kacprzyka i Konrada Adamczyka. Mecz rozegrany został w Łomży, ale formalnie gospodarzem byli goście z Sokoła. Jak się okazało gra na własnym stadionie nie była żadnym handicapem dla łomżan, którzy już do przerwy przegrywali 0:2 po golach Michała Łabieńca i Daniela Słomy, a gdy po przerwie Damian Toczydłowski szybko podwyższył na 3:0 ŁKS stracił nadzieje na dobry wynik. Honorowe trafienie dla ŁKS-u uzyskał Mateusz Mocarski.

W Siemiatyczach bielski Tur nie miał problemów w pokonaniu miejscowej Cresovii 2:0. Oba gole dla Tura zdobył Kevin Kiersnowski. Pierwszą bramkę wychowanek belgijskiej Polonii Boitsfort zdobył już w szóstej minucie gry wykorzystując zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym. Na 2:0 Kiersnowski podwyższył w 32. minucie korzystając z doskonałego dogrania piłki Karola Kosińskiego.

Liderem są rezerwy Jagiellonii Białystok, które pokonały Dąb Dąbrowa Białostocka 4:0. Gole zdobyli Ognjen Mudrinski, Dawid Polkowski, Bodvar Bodvarsson i Bartosz Bayer.

Wyniki 10. kolejki

Cresovia Siemiatycze - Tur Bielsk Podlaski 0:2 (0:2)
Bramki: 1:0 Kiersnowski 6, 2:0 Kiersnowski 32,
Tur: Plisiuk - K. Kulikowski, P. Kosiński, Łochnicki, R. Kulikowski - Kiersnowski (46. M. Rogowski), A. Lewczuk, Niemczynowicz (83. Szklarz) - Stypułkowski (73. Falkowski), K. Kosiński, Kwiatkowski (53. Walczuk).

Dąb Dąbrowa Białostocka - Jagiellonia II Białystok 0:4 (0:3).
Bramki: 0:1 Ognjen Mudrinski 5, 0:2 Dawid Polkowski 26, 0:3 Bodvar Bodvarsson 28, 0:4 Bartosz Bayer 85.
Jagiellonia II: Santini - Kadlec (70 Chyrchała), Błyszko, Płoszkiewicz, Bodvarsson (70 Czerech) - Bayer, Poletanović (46 Horin) - Kostal (46 Szadłowski), Polkowski, Wasilewski - Mudrinski (46 Mystkowski).

Sokół 1946 Sokółka - ŁKS 1926 Łomża 3:1 (2:0).
Bramki: 1:0 Michał Łabieniec 27, 2:0 Daniel Słoma 45, Damian Toczydłowski 49, 3:1 Mateusz Mocarski 77.
Sokół 1946: Serafin - Tomar, Słoma, Woronowicz, Mateusz Łabieniec (72. P. Stelmaszek) - Tochwin (74. K. Czaplejewicz), Michał. Łabieniec, Stachurski, Mikołajczyk (70. Baranowski), Szoda - Toczydłowski (89. K. Stelmaszek).
ŁKS 1926: Długołęcki - Pastorczyk, Melão, Milewski, Maciejuk - Mocarski, Korzeniecki (57. Speichler), Walczak, Pawczyński (46. Kozłowski), Brzozowski (86. Listowski) - Dojlida.

Sparta 1951 Szepietowo - Warmia Grajewo 5:1 (1:1).
Bramki: 1:0 Arkadiusz Wojno 5, 1:1 Krystian Wójcicki 43, 2:1 Arkadiusz Wojno 81, 3:1 Adam Niemira 85, 4:1 Emil Gołaszewski 86, 5:1 Arkadiusz Wojno.

Sparta Augustów - Promień Mońki 3:0,

Krypnianka Krypno - MOSP Białystok 2:0,

Biebrza Goniądz - Hetman Białystok 1:2,

KS Michałowo - Wissa Szczuczyn 2:3,