Jak oni strzelają? Przegląd bramek Polaków (odc. 8) [WIDEO]

Piotr Kupisz
Bramki Polaków
Bramki Polaków screen YouTube
Kolejny gol Roberta Lewandowskiego, szczupak Obraniaka, sprytny strzał Grosika i ligowy gol Arkadiusza Piecha. Zapraszamy do obejrzenia najważniejszych akcji tego weekendu z udziałem polskich kadrowiczów.

Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski, Borussia Dortmund - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:2

Po zaciętym spotkaniu Borussia na własnym stadionie przegrała prestiżowe derby Zagłębia Ruhry. Polacy rozegrali niezłe zawody, Łukasz Piszczek miał dużo pracy, ze względu na zmianę ustawienia na grę trójką obrońców, natomiast Lewy wpisał się na listę strzelców po strzale głową. Kuba Błaszczykowski nie zagrał z powodu kontuzji.

Ludovic Obraniak, Bordeaux - Lille 1:1

Pomocnik reprezentacji Polski musiał zmierzyć się ze swoim byłym klubem, w którym grał przez pięć sezonów. Nie przeszkodziło mu to jednak w rozegraniu dobrego spotkania. W 18. minucie, po dokładnym dośrodkowaniu, Ludo idealnie się złożył i "szczupakiem" pokonał bramkarza rywali.

Kamil Grosicki, Sivaspor - Antalyaspor 2:4

Grosicki podtrzymuje dobrą formę z meczu z Anglikami na Stadionie Narodowym. Rozegrał przyzwoite spotkanie i strzelił gola po rzucie wolnym. Cała sytuacja była mocno kontrowersyjna, ciężko ocenić czy piłka całym obwodem przekroczyła linię bramkową czy też nie. Sędziowie bramkę jednak uznali, a my nie będziemy się z nimi kłócić...

Arkadiusz Piech, Polonia Warszawa - Ruch Chorzów 2:1

Napastnik Biało-czerwonych wykorzystał swoją szansę na samym początku spotkania, wyprowadzając Ruch na prowadzenie. Jeden gol nie wystarczył jednak na wygranie z Polonią, która strzeliła dwie bramki i zgarnęła trzy punkty.

Patryk Małecki, Eskisehirspor - Karabukspor 5:2

Były piłkarz Wisły Kraków pomógł swojej drużynie w odniesieniu wysokiego zwycięstwa w lidze tureckiej. Polak wszedł na boisko w 77. minucie, a chwilę później wpisał się na listę strzelców. Choć w kadrze Waldemara Fornalika nie ma póki co dla niego miejsca, to jednak o reprezentację się otarł, a więc umieścimy go w naszym zestawieniu.