Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych (23-25 sierpnia)?

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani pod uwagę są jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu.

Anglia:
Premier League:

Wojciech Szczęsny (Arsenal) – Dobry mecz bramkarza reprezentacji Polski w spotkaniu z Fulham. Arsenal wygrał 3:1, a Szczęsny skapitulował w 77. minucie po strzale Darrena Benta.
Łukasz Fabiański (Arsenal) – Fabiański całe spotkanie z Fulham przesiedział na ławce rezerwowych.
Artur Boruc (Southampton) – Golkiper Southamptonu rozegrał całe spotkanie z Sunderlandem, które zakończyło się remisem 1:1.

Championship:

Tomasz Kuszczak (Brighton) – Klub polskiego bramkarza wygrał 2:0 z Burnley, Kuszczak rozegrał całe spotkanie w barwach Brighton.
Radosław Majewski (Nottingham) – Watford zremisował 1:1 z Nottingham Forest, w którym Radosław Majewski rozegrał 72. minuty.
Tomasz Cywka (Barnsley) – Blackburn rozbiło klub Polaka aż 5:2. Cywka na boisko wszedł w 62. minucie, a dziesięć minut później zdobył gola dla Barnsley. Była to pierwsza bramka Polaka w obecnym sezonie.
Lukas Jutkiewicz (Middlesbrough) – Pełne spotkanie napastnika Middlesbrough w meczu z Wigan. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Belgia:
Jupiler League:

Seweryn Michalski (Mechelen) – Zespół Polaka pokonał w wyjazdowym spotkaniu Kortrijk, Michalski całe spotkanie spędził na ławce.

Chorwacja:
Prva HNL:

Grzegorz Sandomierski (Dinamo) – Polski bramkarz wystąpił w ligowym spotkaniu z Slavenem Bulepo (3:1). Sandomierski dał się pokonać w 18. minucie meczu przez Enesa Novinicia. Dinamo po siedmiu kolejkach prowadzi w tabeli ligi chorwackiej.

Francja:
Ligue 1:

Grzegorz Krychowiak (Reims) – Reims pokonało na wyjeździe Olympique Lyon 1:0. Grzegorz Krychowiak rozegrał pełne 90 minut.
Ludovic Obraniak (Bordeaux) – Cały mecz Obraniaka w barwach Bordeaux. „Żyrondyści” wygrali 1:0 z Bastią i było to ich pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie ligowym.

Hiszpania:
Primera Division:

Damien Perquis (Betis) – Obrońca Betisu Sewilla, Damien Perquis, wyszedł w pierwszym składzie w meczu z Celtą Vigo, jednak nabawił się kontuzji uda i musiał zejść już w 29. minucie. Celta Vigo niespodziewanie wygrała w Sewilli 2:1.

Bartłomiej Pawłowski (Malaga) – Polak zadebiutował w spotkaniu z Barceloną. Mistrzowie Hiszpanii wygrali z Malagą 1:0, a Pawłowski zszedł z boiska w 60. minucie, zastąpił go Eliseu.

Segunda Division:

Cezary Wilk (Deportivo) – Deportivo La Coruna przegrało z Cordobą 0:1. 27-letni Wilk został zmieniony w 60. minucie spotkania.

Holandia:
Eredivisie:

Przemysław Tytoń (PSV) – Tytoń w kolejnym spotkaniu musiał pogodzić się z rolą rezerwowego. PSV zremisowało na wyjeździe z Heraclesem 1:1.
Mateusz Klich (Zwolle) – PEC Zwolle wygrało 2:0 z Cambuur, Klich rozegrał całe spotkanie.
Filip Kurto (Roda) – Roda pokonała Den Haag 4:0, Kurto rozegrał całe spotkanie, a w 29. minucie spotkania został ukarany żółtym kartonikiem.

Eereste Divisie:

Piotr Parzyszek (Graafschap) – Wyśmienity występ Piotra Parzyszka w barwach Graafschap. Polak zdobył dwa gole (w 51. i 58. minucie), a jego zespół ograł 3:0 Jong PSV.

Islandia:
Pepsidelid:

Tomasz Luba (Olafsvik) – Luba rozegrał całe spotkanie w barwach Olafsvik w meczu z Breidablik (0:0). Polak w 61. minucie został ukarany żółtą kartką.

Litwa:
A Lyga:

Kamil Biliński (Zalgiris) – Klub z Wilna pokonał zespół Banga aż 5:0. Biliński na listę strzelców wpisał się w 27 i 32 minucie spotkania. Żalgiris po 21 meczach ma na swoim koncie 56 punktów i przewodzi w ligowej tabeli.

Niemcy:
1. Bundesliga:

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Polanski rozegrał 72. minuty w meczu z SC Freiburg. Mecz zakończył się remisem 3:3.
Sebastian Boenisch (Bayer) – Pełne spotkanie rozegrane przez Boenischa. Leverkusen wygrało 4:2 z Borussią Moenschengladbach.
Artur Sobiech (Hannover) – Napastnik Hannoveru został zmieniony w 72. minucie spotkania z Schalke przez Ya Konana.
Robert Lewandowski (Borussia) – Gol polskiego napastnika w 55. minucie w meczu z Werderem Brema. Borussia Dortmund wygrała 1:0 i po trzech kolejkach ma na swoim koncie komplet punktów.

Jakub Błaszczykowski (Borussia) – Kapitan reprezentacji Polski w 35. minucie meczu z Werderem w dogodnej sytuacji mocno uderzył na bramkę, lecz piłka trafiła w poprzeczkę. Polak został zmieniony w 68. minucie przez Aubameyanga.

2. Bundesliga:

Ariel Borysiuk (Kaiserslautern) – Kaiserslautern zostało rozbite 4:0 przez Aalen, były piłkarz Legii Warszawa całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.
Kacper Przybyłko (Koeln) – Kacper Przybyłko rozegrał całe spotkanie w barwach Kolonii. Mecz z Greuther Fuerth zakończył się bezbramkowym remisem.
Adam Matuszczyk (Koeln) – Adam Matuszczyk został zmieniony w 46. minucie przez Yannicka Gerhardta.
Grzegorz Wojtkowiak (TSV) – TSV Munich przegrał na wyjeździe z Paderborn 1:0. Wojtkowiak opuścił boisko w 75. minucie meczu.
Sebastian Mrowca (Cottbus) – Mrowca całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Energie Cottbus przegrało 2:1 z Aue.

3. Bundesliga:

David Blacha (Hansa) – Hansa Rostock przegrała przed własną publicznością z Unterhaching 0:1, Blacha został zmieniony w 79. minucie meczu.

Norwegia:
Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Brann pokonało na wyjeździe Odd Grenland 1:3. Piotr Leciejewski rozegrał całe spotkanie w bramce Brann.
Jarosław Fojut (Tromso) – Tromso przegrało w wyjazdowym spotkaniu z Haugesund 1:0, Fojut rozegrał pełne spotkanie w formacji defensywnej zespołu Tromso.

Rosja:
Premjer Liha:

Artur Jędrzejczyk (Kubań) – Kubań Krasnodar wygrał w wyjazdowym spotkaniu z Anży Machaczkała 1:2. Jędrzejczyk rozegrał całe spotkanie.
Maciej Makuszewski (Terek) – „Polski mecz” w lidze rosyjskiej pomiędzy Wołgą Niżny Nowogród a Terekiem Grozny zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0. Maciej Makuszewski został zmieniony w 72. minucie przez Ailtona.
Marcin Komorowski (Terek) – Komorowski rozegrał całe spotkanie na lewej obronie w barwach Tereka.
Piotr Polczak (Wolga) – Pełne 90. minut rozegrane przez środkowego obrońcę Wołgi.
Marcin Kowalczyk (Wolga) – Były zawodnik Śląska Wrocław rozegrał całe spotkanie w meczu z Terekiem.

Rumunia:
I liga:

Piotr Celeban (Vaslui) – Klub Polaka przegrał 0:1 z Botosani, Celeban rozegrał pełne spotkanie w barwach 11. zespołu rumuńskiej ekstraklasy.

Szkocja:

Łukasz Załuska (Celtic) – Celtic zremisował 2:2 z Inverness, a Załuska całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.
Radosław Cierzniak (Dundee) – Całe spotkanie polskiego bramkarza w barwach Dundee United. Zespół Polaka wygrał 4:0 z St. Johnstone.

Szwecja:
Allsvenskan:

Paweł Cibicki (Malmoe) – Malmoe pokonało 3:1 IFK Goteborg, Cibicki całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Turcja:
Super League:

Mecz Trabzonspor (Adrian Mierzejewski) – Rizespor (Mariusz Pawełek) dziś o 19:00.

Ukraina:

Mariusz Lewandowski (Sevastopol) – Były reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie w barwach Sevastopolu. Metalist Charków wygrał 3:1.

USA:
(North American Soccer League – 2. poziom rozgrywkowy w Stanach)

Tomasz Zahorski (San Antonio) – Czwarty gol polskiego napastnika w 2. lidze w Stanach Zjednoczonych. Zahorski rozegrał całe spotkanie, a na listę strzelców wpisał się w 64. minucie. San Antonio przegrało 1:2 z New York Cosmos.

Włochy:
Serie A:

Paweł Wszołek (Sampdoria) – Sampdoria przegrała na własnym stadionie z Juventusem 0:1. Wszołek cały mecz spędził na ławce rezerwowych.
Bartosz Salamon (Sampdoria) – Obrońca reprezentacji Polski również całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.
Kamil Glik (Torino) – Kapitan Torino rozegrał pełne spotkanie. Klub Polaka wygrał 2:0 z Sassuolo, a Glik w 70. minucie został ukarany żółtą kartką.
Piotr Zieliński (Udinese) – Lazio Rzym wygrało 2:1 z Udinese, Zieliński wszedł na boisko w 68. minucie meczu, a w 75. zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem Lazio.
Łukasz Skorupski (Roma) – Polski bramkarz wyjazdową wygraną swojej drużyny nad Livorno 2:0 obejrzał z ławki rezerwowych.