Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Kamil Grosicki zdobył piękną bramkę z dystansu
Kamil Grosicki zdobył piękną bramkę z dystansu East News
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Grzegorz Krychowiak (West Bromwich) – 59 minut Grzegorza Krychowiaka w meczu Huddersfield - West Bromwich Albion (1:0).

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth wygrało na wyjeździe z Newcastle 1:0. Artur Boruc cały mecz przesiedział na ławce gości.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, przegrało na własnym obiekcie z zespołem Brighton 0:1.

Championship:

Kamil Grosicki (Hull City) – Gol Kamila Grosickiego w meczu Sheffield United - Hull City (4:1). Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 29. minucie. "Grosik" rozegrał całe spotkanie.

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham, z Tomaszem Kuszczakiem w bramce, przegrało na wyjeździe z Barnsley 0:2.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Czyste konto Bartosza Białkowskiego w starciu Ipswich Town - Preston (3:0).

Australia:

A League:

Marcin Budziński (Melbourne City) – Melbourne City przegrało u siebie z Sydney FC 0:1. Budziński wszedł na boisko w 24. minucie.

Austria:

Erste Liga:

Bartłomiej Żynel (Liefering) – Liefering wygrało na wyjeździe z Austrią Lustenau 4:2. Bartłomiej Żynel całe spotkanie spędził na ławce gości. Po 17 kolejkach Liefering zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 30 punktów.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Anderlecht bezbramkowo zremisował na własnym obiekcie z Club Brugge. Teodorczyk wszedł na boisko w 85. minucie.

Bułgaria:

Parva Liga:

Jacek Góralski (Łudogorec) – Łudogorec przegrał na własnym stadionie z CSKA Sofia 1:2. Jacek Góralski całe spotkanie przesiedział na ławce.

Daniel Kajzer (Botew) – Botew Płowdiw zremisował u siebie ze Slavią Sofia 1:1. Daniel Kajzer całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Chorwacja:

2. Liga:

Michał Masłowski (HNK Gorica) – Gol Michała Masłowskiego w meczu HNK Gorica - Novigrad (5:2). To drugi gol Polaka w obecnym sezonie ligowym. Po 15 kolejkach HNK Gorica zajmuje 2. miejsce w tabeli drugiej ligi chorwackiej.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Patryk Procek (Achnas) – Doxa wygrała z Achnasem 4:2. Patryk Procek całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Czechy:

2. Liga:

Łukasz Pielorz (Frydek Mistek) – 90 minut Łukasza Pielorza w meczu Frydek Mistek - Sokolov. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Brondby wygrało na wyjeździe z Kopenhagą 1:0. Derbowe starcie Kamil Wilczek rozpoczął na ławce gości, a na boisku pojawił się w 86. minucie.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut Kamila Glika w meczu AS Monaco - Guingamp (6:0).

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Bordeaux przegrało wyjazdowe spotkanie ze Stade de Rennais 0:1. Igor Lewczuk cały mecz spędził na ławce gości.

Ligue 2:

Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) – 90 minut Damiena Perquisa w meczu Auxerre - GFC Ajaccio (0:1).

Grecja:

Piotr Grzelczak (Platania) – Platania przegrała na wyjeździe z Olympiakosem Pireus 1:5. Piotr Grzelczak całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Hiszpania:

Primera Division:

Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) – Deportivo przegrało u siebie z Atletico Madryt 0:1. Przemysław Tytoń spotkanie obserwował z wysokości ławki rezerwowych gospodarzy.

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Cordoba, z Pawłem Kieszkiem w bramce, przegrała na wyjeździe z Lorca FC 0:1.

Holandia:

Eredivisie:

Piotr Parzyszek (PEC Zwolle) – PEC Zwolle bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z Vitesse. Piotr Parzyszek całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Filip Kurto (Roda) – Roda przegrała na wyjeździe z Excelsiorem Rotterdam 0:1. Filip Kurto całe spotkanie spędził na ławce gości.

Eereste Divisie:

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen wygrało u siebie z Cambuur 3:1. Wojciech Golla całe spotkanie przesiedział na ławce gospodarzy.

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – MVV Maastricht bezbramkowo zremisowało na własnym obiekcie z RKC Waalwijk. Mikołaj Smyłek całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Filip Bednarek (De Graafschap) – Czyste konto Filipa Bednarka w meczu Jong Ajax - De Graafschap (0:5).

Jordania:

Pierwsza liga:

Łukasz Gikiewicz (Al-Faisaly) – Piękny gol Łukasza Gikiewicza w meczu Al-Faisaly Amman - Al Buqaa (1:1).

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Gol Roberta Lewandowskiego w meczu Borussia Dortmund - Bayern Monachium (1:3). Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 37. minucie, strzelając gola na 2:0. "Lewy" rozegrał pełne 90 minut, a Bayern po 11 kolejkach jest liderem niemieckiej ekstraklasy z dorobkiem 26 punktów.

Bartosz Kapustka (Freiburg) – 75 minut Bartosza Kapustki w meczu Freiburg - Schalke 04 Gelsenkirchen (0:1). Polak w pierwszej części spotkania trafił w poprzeczkę.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Całe spotkanie na ławce gospodarzy spędził Rafał Gikiewicz.

Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – Remisem 3:3 zakończył się mecz pomiędzy Wolfsburgiem i Herthą BSC. Jakub Błaszczykowski wszedł na boisko w 83. minucie.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia przegrała przed własną publicznością z Hoffenheim 0:3. Paweł Olkowski, który rozegrał pełne 90 minut, w drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Eugen Polanski wszedł na plac gry w 77. minucie.

2. Bundesliga:

Artur Sobiech (Darmstadt) – 75 minut Artura Sobiecha w meczu Eintracht Brunszwik - Darmstadt (2:2). Polak w 57. minucie został ukarany żółtą kartką.

Waldemar Sobota (St. Pauli) – Pełne 90 minut Waldemara Soboty w meczu Union Berlin - St. Pauli (1:0).

Adam Bodzek (Fortuna) – Remisem 2:2 zakończyło się spotkanie Fortuna Dusseldorf - Heidenheim. Adam Bodzek rozegrał 75 minut.

Norwegia:

Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Czyste konto Piotra Leciejewskiego w meczu Brann - Lillestrom (2:0). Polski golkiper w 90. minucie został ukarany żółtą kartką.

Jakub Serafin (Haugesund) – Gol Jakuba Serafina w meczu Haugesund - Stromsgodset (1:3). Polak wpisał się na listę strzelców w 5. minucie. W 75. minucie Serafin opuścił plac gry.

Portugalia:

Primeira Liga:

Michał Miśkiewicz (Feirense) – Feirense przegrało przed własną publicznością z Maritimo 0:1. Michał Miśkiewicz całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Rosja:

Premjer Liga:

Maciej Rybus (Lokomotiw) – Lokomotiw Moskwa zremisował na własnym stadionie z CSKA Moskwa 2:2. Maciej Rybus rozegrał pełne 90 minut w zespole lidera rosyjskiej ekstraklasy. Reprezentant Polski w drugiej połowie otrzymał żółtą kartkę.

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar Perm przegrał u siebie z Anży Machaczkała 1:2. Janusz Gol przebywał na boisku przez pierwsze 45 minut.

Maciej Wilusz (FK Rostów) – 90 minut Macieja Wilusza w meczu Akhmat Grozny - FK Rostów (1:0).

Rumunia:

1. Liga:

Piotr Polczak (Astra) – Astra zremisowała u siebie z CS Universitatea Craiova 2:2. Obrońca rozegrał całe spotkanie, w 4. minucie obejrzał żółtą kartkę.

Słowacja:

Fortuna Liga:

Jakub Więzik (Tatran Preszów) – 90 minut Jakuba Więzika w meczu Tatran Preszów - MFK Zemplin (1:0).

Gerard Bieszczad (MFK Zemplin) – Gerard Bieszczad rozegrał pełne 90 minut w bramce MFK.

Dawid Szymonowicz (Zlate Moravce) – Zlate Moravce zremisowały u siebie z Nitrą 2:2. Dawid Szymonowicz wszedł na boisko w 90. minucie.

2. liga:

Szymon Gruca (Partizan) – Partizan Bardejov zremisował na wyjeździe z FK Pohronie 1:1. Gruca rozegrał 77 minut.

Sebastian Szczepański (Partizan) – Sebastian Szczepański wszedł na boisko w 77. minucie, zmieniając Szymona Grucę.

Szkocja:

Premiership:

Krystian Nowak (Heart) – Heart of Midlothian przegrało u siebie z Kilmarnock 1:2. Krystian Nowak całe spotkanie spędził na ławce "Serc".

Turcja:

2. liga:

Łukasz Szukała (Ankaragucu) – Ankaragucu wygrało na wyjeździe z Eskisehirsporem 3:1. Łukasz Szukała całe spotkanie spędził na ławce stołecznych.

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Czyste konto Adama Stachowiaka w meczu Gaziantep - Manisaspor (2:0).

Walia:

Arkadiusz Piskorski (Druids) – Druids przegrało na wyjeździe z Aberystwyth 0:1. Arkadiusz Piskorski wszedł na boisko w 70. minucie.

Włochy:

Serie A:

Karol Linetty (Sampdoria) – 90 minut Karola Linettego w derbach Genoi. Sampdoria wygrała na wyjeździe z Genoą 2:0.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – Również 90 minut w barwach Sampdorii rozegrał Bartosz Bereszyński. Polak w 23. minucie obejrzał żółtą kartkę.

Dawid Kownacki (Sampdoria) – Całe spotkanie na ławce Sampdorii spędził Dawid Kownacki.

Mariusz Stępiński (Chievo) – Chievo Werona bezbramkowo zremisowało u siebie z Napoli. Mariusz Stępiński wszedł na murawę w 85. minucie.

Paweł Jaroszyński (Chievo) – Paweł Jaroszyński całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Piotr Zieliński (Napoli) – 72 minuty rozegrał Piotr Zieliński w meczu przeciwko Chievo. Polski pomocnik w 53. minucie został ukarany żółtą kartką.

Bartosz Salamon (Spal) – 90 minut Bartosza Salamona w meczu Atalanta - Spal (1:1).

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Juventus, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, wygrał na własnym obiekcie z Benevento 2:1.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Fiorentina przegrała u siebie z Romą 2:4. Bartłomiej Drągowski całe spotkanie spędził na ławce "Violi".

Łukasz Skorupski (AS Roma) – Również Łukasz Skorupski cały mecz przesiedział na ławce.

Serie B:

Thiago Cionek (Palermo) – 90 minut Thiago Cionka w meczu Pescara - Palermo (2:2).

Radosław Murawski (Palermo) – Radosław Murawski przebywał na boisku przez 73 minuty.

Przemysław Szymiński (Palermo) – 90 minut w barwach Palermo rozegrał Przemysław Szymiński.

Tomasz Kupisz (Cesena) – 79 minut Tomasza Kupisza w meczu Entella - Cesena (2:2).

Samochody "Lewego". Czym jeździ polski snajper?