Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend Polscy piłkarze grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani pod uwagę są jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu.

Anglia:
Premier League:

Wojciech Szczęsny (Arsenal) – Cały mecz Szczęsnego w potyczce Manchesteru United z Arsenalem Londyn. „Czerwone Diabły” wygrały z Arsenalem 1:0 po golu Robina van Persiego z 27. minuty spotkania. Mimo porażki „Kanonierzy” wciąż są liderem angielskiej Premier League.
Łukasz Fabiański (Arsenal) – Mecz przeciwko Manchesterowi, Fabiański oglądał z wysokości ławki rezerwowych Arsenalu.
Artur Boruc (Southampton) – Southampton wygrało 4:1 z Hull City. Całe spotkanie w barwach „Świętych” rozegrał Artur Boruc, który skapitulował w tym spotkaniu tylko raz, po strzale Yannicka Sagbo. „Święci” po 11 kolejkach zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli, ze stratą dwóch punktów do Arsenalu.

Championship:

Tomasz Kuszczak (Brighton) – Czyste konto Kuszczaka w spotkaniu z Blackburn. Brighton wygrało 3:0.
Marcin Wasilewski (Leicester) – Porażka Leicester City 0:2 z Nottingham Forest. Marcin Wasilewski rozegrał cały mecz, a w 8. minucie spotkania został ukarany żółtą kartką.
Radosław Majewski (Nottingham) – Cały mecz z Leicester City Majewski spędził na ławce rezerwowych.
Tomasz Cywka (Barnsley) – Barnsley zremisowało bezbramkowo z Doncaster. Cywka wszedł na boisko w 86. minucie.
Lukas Jutkiewicz (Middlesbrough) – Middlesbrough zremisowało 2:2 z Watford. Jutkiewicz nie pojawił się na boisku w tym spotkaniu.

Belgia:
Jupiler League:

Seweryn Michalski (Mechelen) – Lokeren wygrało 4:0 z Mechelen. Michalski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.
Waldemar Sobota (Club Brugge) – Club Brugge zremisował bezbramkowo ze Standardem Liege. Waldemar Sobota rozegrał 65 minut, na boisku zmienił go Refaelov.

Bułgaria:
A PFG:

Adam Stachowiak (Botev) – Botev Plovdiv przegrał na wyjeździe z Lyubimetsem 1:0. Stachowiak rozegrał pełne 90 minut w bramce gości.

Cypr:
I Division:

Łukasz Gikiewicz (Omonia) – Gol Łukasza Gikiewicza w spotkaniu Omonia Nikozja - Kouklion. Zespół Polaka wygrał 4:0. To drugi gol z rzędu polskiego napastnika w cypryjskiej ekstraklasie.

Francja:
Ligue 1:

Ludovic Obraniak (Bordeaux) – Nantes rozbiło „Żyrondystów” aż 3:0. Obraniak rozegrał 72 minuty, zmienił go Faubert.
Grzegorz Krychowiak (Reims) – Trzynasty mecz i siódmy remis Stade de Reims w obecnym sezonie ligowym. Reims bezbramkowo zremisowało z Lorient, Krychowiak rozegrał całe spotkanie. Lorient od 71. minuty grało w dziesięciu.

Grecja:
Super League:
Sebastian Przyrowski (Levadiakos) – Penatalikos wygrał 2:1 z Levadiakosem. W bramce gości cały mecz rozegrał Sebastian Przyrowski.

Hiszpania:
Primera Division:

Bartłomiej Pawłowski (Malaga) – Szósta porażka Malagi w obecnym sezonie. Tym razem Malaga przegrała 3:1 z Granadą. Pawłowski całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Holandia:
Eredivisie:

Przemysław Tytoń (PSV) – Breda wygrała 2:1 z PSV Eindhoven. Całe spotkanie w barwach PSV rozegrał Przemysław Tytoń.
Mateusz Klich (Zwolle) – PEC Zwolle zremisowało 1:1 z Twente Enschede. Reprezentant Polski zszedł w 77. minucie z kontuzją dużego palca u stopy, czeka go co najmniej trzy tygodnie przerwy. Klich nie zagra w towarzyskich meczach reprezentacji Polski ze Słowacją i Irlandią.
Filip Kurto (Roda) – Kurto nie zatrzymał Go Ahead Eagles. Goście wygrali z Rodą Kerkrade aż 4:1. Drużyna Filipa Kurto od 48. minuty grała w osłabieniu, ponieważ drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Ard van Peppen.

Eereste Divisie:

Filip Bednarek (Jong Twente) – Czyste konto Filipa Bednarka w spotkaniu z Telstar. Jong Twente wygrało 3:0.

Litwa:
A Lyga:

Kamil Biliński (Zalgiris) – Porażka Żalgirisu Wilno 1:3 z Suduvą Marijampole, lecz ekipa prowadzona przez Marka Zuba i tak sięgnęła po mistrzostwo Litwy. Biliński rozegrał w tym sezonie ligi litewskiej 31 spotkań, w których zdobył 21 bramek.

Niemcy:
Bundesliga:

Robert Lewandowski (Borussia) – Porażka Borussii Dortmund w spotkaniu z Wolfsburgiem 2:1. Lewandowski rozegrał cały mecz, lecz nie było to dobre spotkanie reprezentanta Polski. Borussia traci do liderującego Bayernu Monachium cztery punkty.
Artur Sobiech (Hannover) – Bezbramkowy remis w spotkaniu Hannoveru z Eintrachtem Braunschweig. Sobiech wszedł na boisko w 85. minucie, zmieniając Edgara Priba.
Sebastian Boenisch (Bayer) – Leverkusen wygrało aż 5:3 z Hamburgiem. Boenisch rozegrał całe spotkanie i zaliczył asystę przy golu Castro na 5:3. "Aptekarze" zrównali się punktami z Borussią Dortmund i tracą co Bayernu Monachium cztery punkty.
Arkadiusz Milik (Augsburg) – Augsburg przegrał 3:0 z Bayernem Monachium. Arkadiusz Milik wszedł na boisko w 54. minucie za Altintopa. Portal goal.com ocenił grę młodego napastnika na notę 2.5/5.
Eugen Polanski (Hoffenheim) – Porażka „Wieśniaków” 2:3 z Herthą Berlin. Polanski zszedł z boiska w 66. minucie, zmienił go Schipplock. Hoffenheim zajmuje obecnie dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem trzynastu punktów.

2. Bundesliga:

Piotr Ćwielong (Bochum) – Zwycięstwo VfL Bochum 1:0 nad FC Koeln. Ćwielong przebywał na boisku do 62. minuty, wówczas zmienił go Bastians.
Sławomir Peszko (Koeln) – Peszko podobnie jak Ćwielong, przebywał na boisku 62 minuty. Byłego Lechitę zastąpił Ujah.
Kacper Przybyłko (Koeln) – Przybyłko wszedł na plac gry w 77. minucie zastępując Brećkę.
Adam Matuszczyk (Koeln) - Adam Matuszczyk przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych. Mimo porażki z Bochum ekipa Kolonii dalej zasiada na szczycie 2. Bundesligi z dorobkiem 27 punktów.
Grzegorz Wojtkowiak (TSV) – Skromne zwycięstwo TSV Munich nad Arminią Bielefeld 1:0. Wojtkowiak rozegrał całe spotkanie w barwach TSV.

Norwegia:
Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Brann wygrało 4:1 z ekipą Tromsoe. Leciejewski rozegrał całe spotkanie w bramce Brann Bergen. Po tym spotkaniu Tromsoe (w tej drużynie gra Jarosław Fojut) spadło z norweskiej ekstraklasy, mistrzowski tytuł po raz drugi w historii wywalczył zespół Stroemsgodset IF.

Rosja:
Premjer Liha:

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – Rubin Kazań przegrał na własnym stadionie z FK Krasnodar 0:1. Pełne spotkanie w drużynie gości rozegrał Artur Jędrzejczyk. FK Krasnodar plasuje się na szóstym miejscu w rosyjskiej ekstraklasie.
Marcin Kowalczyk (Wołga) – Kubań Krasnodar wygrał 4:0 z Wołgą Novgorod. Marcin Kowalczyk rozegrał całe spotkanie w barwach Wołgi. Były zawodnik Śląska Wrocław w 26. minucie został ukarany żółtą kartką.
Janusz Gol (Amkar) – Skromne zwycięstwo Amkaru Perm nad Anży Machaczkałą. Gospodarze wygrali 1:0, były piłkarz warszawskiej Legii rozegrał całe spotkanie.

Rumunia:
I liga:

Piotr Celeban (Vaslui) – Vaslui zremisowało na własnym stadionie 1:1 z Petrolul. Celeban rozegrał całe spotkanie.
Jakub Wilk (Vaslui) – Jakub Wilk w meczu Vaslui wszedł w 75. Minucie. Na boisku zastąpił Sanmarteana.

Szkocja:

Łukasz Załuska (Celtic) – Celtic wygrał 4:1 z Ross County, Załuska całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Celtic Glasgow po 12 kolejkach przewodzi w szkockiej Premiership z 30 punktami na koncie.
Radosław Cierzniak (Dundee) – Czyste konto Radosława Cierzniaka w spotkaniu z Motherwell. Dundee United wygrało na wyjeździe 4:0.

Turcja:

Kamil Grosicki (Sivasspor) – Sivasspor wygrał 2:1 z Bursasporem. Grosicki pojawił się na boisku w 86. minucie zastępując na nim Djebboura.
Adrian Mierzejewski (Trabzonspor) – Porażka Trabzonsporu 3:2 z Genclerbirligi. Trabzonspor wygrywał w tym spotkaniu 0:2, jednak to gospodarze po meczu cieszyli się z trzech punktów. Mierzejewski rozegrał całe spotkanie w barwach Trabzonu.

Ukraina:

Mariusz Lewandowski (Sevastopol) – Chornomorets Odessa wygrał 2:0 z Sevastopolem. W barwach gości całe spotkanie rozegrał Mariusz Lewandowski. Sevastopol plasuje się obecnie na dziesiątej pozycji w ukraińskiej ekstraklasie.

Włochy:
Serie A:

Paweł Wszołek (Sampdoria) – Sampdoria przegrała 2:1 z Fiorentiną. Paweł Wszołek wszedł na boisko w 52. minucie, przy stanie 2:0 dla „Violi”. Sampdoria wciąż znajduje się w strefie spadkowej Serie A z dorobkiem zaledwie dziewięciu punktów po 12 kolejkach.
Rafał Wolski (Fiorentina) – Były zawodnik Legii Warszawa całe spotkanie z Sampdorią spędził na ławce rezerwowych. Fiorentina obecnie zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli.
Piotr Zieliński (Udinese) – Porażka Udinese 1:0 w spotkaniu z Catanią. Zieliński całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych „Udine”.
Kamil Glik (Torino) – Torino przegrało na wyjeździe z Cagliari 2:1. Kamil Glik tym razem cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych Torino.
Łukasz Skorupski (Roma) – AS Roma niespodziewanie tylko zremisowała na własnym stadionie z Sassuolo 1:1. Skorupski cały mecz przesiedział na ławce. AS Roma po 12 kolejkach jest liderem Serie A z dorobkiem 32 punktów.

Serie B:

Wojciech Pawłowski (Latina) – Remis Latiny w wyjazdowym meczu z Novarą 2:2. Wojciech Pawłowski po raz kolejny całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.
Thiago Cionek (Modena) – Remis Modeny 1:1 z Juve Stabią. Cionek rozegrał cały mecz, a w 10. minucie sprokurował rzut karny dla Juve i został ukarany żółtą kartką.