dor
-Najważniejsze są trzy punkty. Taki był nasz cel na mecz z Arką - powiedział Bartosz Rymaniak, kapitan Korony. Fot. Sławomir Stachura
Korona Kielce zasłużenie pokonała Arkę Gdynia w meczu szóstej kolejki Lotto Ekstraklasy. Zadowolony z wywalczenia trzech punktów był Bartosz Rymaniak, kapitan Korony.

-Naszym celem w tym meczu było zwycięstwo. Udało się go zrealizować i bardzo się z tego powodu cieszymy. Do momentu gdy Arka strzeliła gola, całkowicie mieliśmy to spotkanie pod kontrolą. W pierwszej połowie powinniśmy wykorzystać jeden z kontrataków, zdobyć drugą bramkę i wtedy grałoby się zdecydowanie spokojniej. Ale po przerwie strzeliliśmy na 2:0 i trochę za bardzo się cofnęliśmy. Arka wybijając piłkę do przodu liczyła na to, że wyrówna. W końcówce atakowała duża liczbą zawodników, ale my dobrze stanęliśmy w obronie i najważniejsze, że trzy punkty zostały w Kielcach - mówił Bartosz Rymaniak, trener Korony.

W tym meczu pokazał się z bardzo dobrej strony. Nie tylko w defensywie, bo popisał się też kilkoma efektownymi rajdami, w których mijał po kilku graczy Arki. Czy liczy na to, że tym występem zgłosił akces do gry w reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka? - Robię swoje. Wielkich nadziei sobie nie robię, bo jestem doświadczonym zawodnikiem. Ale mam też swoje marzenia i wierzę, że kiedyś je spełnię - dodał Bartosz Rymaniak, obrońca i kapitan Korony.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Nowa Korona Kielce - wszyscy piłkarze bez tajemnic!

Oto nowe PGE VIVE Kielce. Zobacz skład na sezon 2018/2019

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

Znana sportowa para z Kielc na bajecznych wakacjach

Materiał oryginalny: Kapitan Korony Kielce Bartosz Rymaniak po meczu z Arką wypowiedział się o powołaniu do reprezentacji Polski - Echo Dnia Świętokrzyskie