Legia nie przegrała na boisku beniaminka już od 14 spotkań

Sebastian Kuśpik
Legia nie przegrywa z beniaminkami
Legia nie przegrywa z beniaminkami Mikołaj Suchan / Polskapresse
Jeśli Legia nie przegra w sobotę w Gliwicach będzie to jej 15. mecz na boiskach beniaminka bez porażki z rzędu. Znakomity bilans Wojskowi zapoczątkowali przeszło 5 lat temu.

Kosecki nie zagra jeszcze przez dwa tygodnie

Ostatni raz goryczy porażki na obiekcie beniaminka warszawska Legia zaznała 7 marca 2008 roku, gdy uległa w Sosnowcu miejscowemu Zagłębiu (1:2). Prowadzenie dla gości uzyskał Takesure Chinyama , który najprzytomniej zachował się w olbrzymim podbramkowym zamieszaniu po rzucie wolnym Edsona. Do wyrównania doprowadził uderzeniem głową wprowadzony w przerwie Rafał Bałecki, dla którego był to... jedyny gol w historii występów w Ekstraklasie! Zwycięską bramkę dla Zagłębia zdobył w 90. minucie Marcin Folc.

Z obecnej kadry Legii tylko trzech ma prawo pamiętać tamten wieczór - to Jakub Rzeźniczak, Miroslav Radović oraz Jakub Wawrzyniak.

W kolejnych sezonach legioniści 9-krotnie zwyciężali i 5 razy remisowali, co daje znakomitą serię 14 spotkań bez porażki!

SEZON 2007/2008
Ruch Chorzów 0:0 Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok 1:2 Legia Warszawa (26' Sobociński - 11' Grzelak, 90' (k) Roger)

SEZON 2008/2009
Lechia Gdańsk 2:3 Legia Warszawa (21' Buzała, 67' Wiśniewski - 12' Kosznik (s), 28', 57' Chinyama)
Śląsk Wrocław 1:1 Legia Warszawa (68' M. Gancarczyk - 14' Rzeźniczak)
Piast Gliwice 0:1 Legia Warszawa (65' Chinyama)
Arka Gdynia 0:1 Legia Warszawa (45' Chinyama)
Polonia Warszawa 0:0 Legia Warszawa

SEZON 2009/2010
Zagłębie Lubin 0:0 Legia Warszawa
Korona Kielce 0:1 Legia Warszawa (61' Wawrzyniak)

SEZON 2010/2011
Widzew Łódź 0:1 Legia Warszawa (16' Vrdoljak)
Górnik Zabrze 1:1 Legia Warszawa (90' Sikorski - 59' Wawrzyniak)

SEZON 2011/2012
ŁKS 1:3 Legia Warszawa (15' Szałachowski - 13' Vrdoljak (k), 19' Gol, 81' Ljuboja)
Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 Legia Warszawa (45' Wolski)