Krzysztof Piątek z kolejnym trafieniem dla Basaksehiru. Reprezentant Polski rozpoczął strzelanie już w 6. minucie meczu

Jakub Jabłoński
Polski napastnik z golem! Odzyskał dawny blask?
Polski napastnik z golem! Odzyskał dawny blask? AA/ABACA/Abaca/East News
Krzysztof Piątek, napastnik Basaksehiru cały czas daje o sobie znać w lidze tureckiej. Popularne rewolwery zostały po raz kolejny odpalone. Tym razem w meczu 14. kolejki tamtejszej ekstraklasy przeciwko Rizesporowi. Ostatecznie trafienie polskiego snajpera nie wystarczyło do zwycięstwa. Jego drużyna przegrała 2:3.

Krzysztof Piątek z kolejną bramką! Trafienie jednak nie wystarczyło do zwycięstwa

Polski napastnik nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, jeśli chodzi o strzelanie bramek. Urodzony w Dzierżoniowie Piątek ugrał właśnie swoje czwarte trafienie w lidze tureckiej. Tym razem przeciwko drużynie Rizanspor. Dzięki jego bramce Basaksehir od 6. minuty był na prowadzeniu. Jak strzelił?

28-latek wpadł z piłką w pole karne, minął obrońców i perfekcyjnym strzałem pod poprzeczkę otworzył strzelanie w sobotnim meczu. Niestety jego koledzy długo prowadzenia nie utrzymali. W 12. minucie Ibrahim Olawoyin wyrównał stan rywalizacji. Co gorsza dla ekipy Polaka - parę minut później bowiem prowadzenie podwyższył Dal Varesanović.

Tuż przed przerwą jeszcze wyrównał Jerome Opoku i drużyna polskiego napastnika schodziła z wynikiem remisowanym na tablicy. Basaksehir tak jak zdobył bramkę w ostatnich minutach pierwszej połowy, tak też stracił w ostatnich minutach, ale... całego meczu. Gwoździem do trumny dla ekipy Piątka było drugie trafienie nigeryjskiego napastnika.

Czy "stare czasy" Piątka jeszcze wrócą? Będzie ładował znowu masowo bramki?

Bez dwóch zdań jego najlepszym sezonem pod względem dokonań strzeleckich była kampania 2018/19. W tamtych pamiętnych czasach jak jeszcze występował najpierw w Genui, a potem w Milanie był prawdziwą maszynką do strzelania goli. Zdobył wówczas zarówno dla obydwu ekip dokładnie 22 bramki i w klasyfikacji najlepszych strzelców uplasował się na trzeciej pozycji. Wyżej od Polaka znaleźli się: napastnik Atalanty Bergamo - Duvan Zapata oraz snajper Sampdorii Genoa Fabio Quagliarella z dorobkiem 26 goli.

Napastnik, którego na ostatnim zgrupowaniu reprezentacji Polski zabrakło wyprzedził w tamtym pamiętnym sezonie samego Cristiano Ronaldo. Portugalczyk grał wtedy jeszcze w Juventusie Turyn.

Kolejną okazją na przypomnienie sobie "starych czasów" Piątek będzie miał już 10 grudnia w następnej kolejce tureckiej ekstraklasy. Jego drużyna zagra przeciwko Hatayspor. W międzyczasie jego klub zagra w Pucharze Turcji.