Lech Poznań. Ivan Djurdjević: Przewagę trzeba potwierdzić bramkami

Karol Mackowiak
Sztab szkoleniowy Lecha ma nad czym pracować w czasie przerwy na reprezentację
Sztab szkoleniowy Lecha ma nad czym pracować w czasie przerwy na reprezentację Piotr Krzyżanowski
- Uważam, że byliśmy lepszym zespołem, ale to trzeba jeszcze potwierdzić, strzelając bramki. Walczyliśmy do końca, mieliśmy swoje okazje, lecz niestety nie udało się - przyznał Ivan Djurdjević, trener Lecha Poznań po remisie z Piastem Gliwice (1:1).

Ivan Djurdjević (trener Lecha Poznań):

Dzisiaj zagraliśmy dobry mecz, zwłaszcza w pierwszej połowie - wtedy kontrolowaliśmy sytuację na boisku, mogliśmy strzelić gola na 2:0. W drugiej części mieliśmy założenie, takie jak w pierwszej, że trzeba się utrzymywać więcej przy piłce. Nie graliśmy jednak tak, jak w od początku meczu. Remis - niestety - jest dobry, jeśli chodzi o sytuację w jakiej się znajdujemy.

Uważam, że byliśmy lepszym zespołem, ale to trzeba jeszcze potwierdzić, strzelając bramki. Walczyliśmy do końca, mieliśmy swoje okazje, lecz niestety nie udało się. Przerwa na reprezentację nam się przyda, bo nie mieliśmy okazji przepracować niektórych elementów.

Waldemar Fornalik (trener Piasta Gliwice):

W Poznaniu niełatwo jest zdobyć punkty. Dzisiaj wywozimy jednak jeden punkt, ale nie chcę tego rezultatu oceniać w kategoriach niedosytu czy zadowolenia. W pierwszej części Lech pokazał większą jakość piłkarską, my próbowaliśmy odpowiadać jednak na ataki rywali. Budowaliśmy akcje, ale Kolejorz szybko je przerywał. W drugiej połowie oglądaliśmy ciekawy mecz, było sporo okazji bramkowych.

Do samego końca graliśmy o pełną pulę. Cieszę się, że drużyna pokazała się z dobrej strony, doprowadziliśmy do wyrównania. Mamy 13 punktów, teraz krótka przerwa.

Lech Poznań - Piast Gliwice. Zdjęcia kibiców

Lech Poznań - Piast Gliwice. Byłeś na meczu? Znajdź się na z...

Lech Poznań zremisował z Piastem Gliwice 1:1.

Lech Poznań - Piast Gliwice 1:1. Tylko remis Kolejorza, ale ...

POLECAMY:

Materiał oryginalny: Lech Poznań. Ivan Djurdjević: Przewagę trzeba potwierdzić bramkami - Głos Wielkopolski