Lech Poznań wygrywa trzeci raz z rzędu i wraca do gry o europejskie puchary

Jacek Czaplewski
Mariusz Rumak może przyjmować gratulacje, bo prowadzony przez niego Lech Poznań wygrał trzeci mecz z rzędu. Broniąca się przed spadkiem Cracovia rozegrała przy Bułgarskiej najlepszy mecz na wiosnę, ale to nie wystarczyło na dobrze dysponowanego "Kolejorza".

Lech Poznań - Cracovia [ZDJĘCIA]

Aż trzy gole padły w pierwszej połowie. Wielkie strzelanie rozpoczęło się w 14. minucie za sprawą Mateusza Możdżenia, który skutecznie zamknął dośrodkowanie Luisa Henriqueza. Ale to nie gospodarze, a goście powinni wyjść wcześniej na prowadzenie. Kapitalnego podania na wolne pole od Marcina Budzińskiego nie wykorzystał jednak Koen van der Biezen. Ofiarą tej sytuacji padł nie tylko holenderski napastnik „Pasów”, ale również powracający za nim Manuel Arboleda, który wykonując wślizg, naciągnął mięsień dwugłowy, przez co musiał przedwcześnie opuścić plac gry.

Mimo zmarnowanej setki van der Biezena, a potem straconej bramki, Cracovia potrafiła wyrównać. Rzut karny po faulu na Aleksejsu Visnakovsie pewnie wykonał Bartłomiej Grzelak. To jednak lechici schodzili do szatni uśmiechnięci, bowiem w 38. minucie piłkę głową do siatki skierował Vojo Ubiparip, który podobnie jak Grzelak, zaliczył debiutanckiego gola w tym sezonie.

Początek drugiej połowy zapowiadał, że to nie koniec emocji przy Bułgarskiej. Świetne sytuacje Vladimira Boljevicia i Marcina Budzińskiego, przeplatały się z szansami Vojo Ubiparipa. Piłka jednak wcale nie chciała zatrzepotać w siatce czy to Lecha, czy Cracovii. Dokładnie do 62. minuty. To właśnie wtedy, kombinacyjną akcję przeprowadzili podopieczni Mariusza Rumaka. Z prawego skrzydła w pole karne do Artioma Rudneva podał Marcin Kikut, a Łotysz z łatwością zdobył swoją dwudziestą bramkę w tym sezonie, ustalając wynik meczu na 3:1.

Lech Poznań - Cracovia 3:1 (2:1) - zobacz zapis naszej relacji live

Bramki: Mateusz Możdżeń 14, Vojo Ubiparip 38, Artiom Rudnev 62 - Bartłomiej Grzelak 28 (k)

Żółte kartki: Artiom Rudnev 30 - Mateusz Bartczak 35, Milos Kosanović 45

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom). Widzów: 15000

Lech: Jasmin Burić, Marcin Kikut, Marcin Kamiński, Manuel Arboleda (11 Hubert Wołąkiewicz), Luis Henriquez, Vojo Ubiparip (68 Aleksandar Tonew), Rafał Murawski, Dimitrije Injac, Mateusz Możdżeń, Bartosz Ślusarski, Artjom Rudniew (84 Patryk Wolski)

Cracovia: Wojciech Kaczmarek, Mateusz Żytko, Łukasz Nawotczyński (76 Krzysztof Nykiel), Milos Kosanović, Bojan Puzigaca, Sławomir Szeliga, Mateusz Bartczak (68 Deyvidas Matulevicius), Marcin Budziński, Bartłomiej Grzelak (34 Vladimir Boljević), Aleksejs Visnakovs, Koen van der Biezen